Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A mindentudó Isten hogy bírja...

A mindentudó Isten hogy bírja ki azt, hogy azt is nézze hogy milyen törvénytelenséget csinálunk? (Wc, sokasodás stb...)

Figyelt kérdés
ápr. 17. 22:46
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ezek mitől törvénytelenségek?
ápr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
58%

Isten mindent kibír.

Sőt, gondolj bele, hogy Ő atomi szinten is látja mindezeket a dolgokat. Ő még a bélbaktériumaink életét is pontosan látja. De ezeknél sokkal durvább dolgokat is lát. A gondolatokat. Látja az álmaidat, fantáziáidat és mindent. Viszont Isten látja az összképet is egy egy emberről. A kis leggyorsabb spermium és tehetetlen petesejt születésétől egészen a halott tested utolsó molekulájának lebomlásáig. isten nem csak a jelenig lát el, hanem azt is látja, ami történni fog. Sőt azt is látja, ami történhetne. De ugyanígy látja az egészemberiséget is az első szőrtelen majomtól egészen az utolsó emberig. Ugyanígy látja az univerzumot is, egyben az ősrobbanástól az utolsó legapróbb elemi részecske eltűnéséig.


Amit én így leírtam, az sem takarja le teljes egészében azt, ahogyan Isten lát mindent. Ez csak egy gyenge skicc. Emberi szavakkal leírhatatlan tereket és időket is lát. És egyben ő az egyetlen, aki pontosan látja saját magát is. Ráadásként, annak nyilatkoztatja ki akinek jónak látja.

Ha pedig Istennek úgy tetszik, hogy egy-egy ateista mesének lássa Őt, akkor annak fogja látni. Mert egyedül Isten akarata szabad. Ezenkívül a szabad akarattal még az rendelkezik, akinek az akarata megegyezik Istenével. Na Jézus pontosan ugyanazon az akaraton volt, mint Isten. Ezért lett ő a messiás. Istennek így tetszett, hát ki vagyok én, hogy ne lássam ezt helyénvalónak? Minden így jó. amin lehet változtatni, azon változtatunk, amin nem, azon nem.


ha eszünk, akkor nyilván sz@rnunk is kell. Ha születünk, akkor nyílván szaporodunk is.

ápr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Darkmoon80 ***** válasza:

"Mert egyedül Isten akarata szabad. Ezenkívül a szabad akarattal még az rendelkezik, akinek az akarata megegyezik Istenével."


Ez aztán a szabadság ... elvtársak!

ápr. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!