Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha nem az a jövő történik meg...

Ha nem az a jövő történik meg amit Isten előre mondott, akkor Isten hogyan tudta előre megmondani?

Figyelt kérdés
Például előre megmondja, hogy autó baleset lesz, és ez miatt nem fog megtörténni. Akkor honnan tudhatta előre ezt a sok végtelen valóság közül?
ápr. 21. 21:40
 1/9 Lucifer-666 ***** válasza:
Sehogy. Csak a jelen létezik és azt ismeri. Viszont azt mindig.
ápr. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor hogy írta meg Jancsi a jelenések könyvét?
ápr. 21. 22:27
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor történt ilyen?
ápr. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A múltban.
ápr. 21. 22:41
 5/9 anonim ***** válasza:
De egy példát tudsz mondani?
ápr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
14%

Isten soha nem hibázik-ne keverd a jóslással.


Isten soha nem fogja neked egy balesetet mondani. De azt amit mond az mindig bekövetkezik, ha igéretet tesz. A prófécia sosem jóslás. A prófécia mindig bekövetkezik, a jóslás csak eleinte amig a delikvens már nem tud kijönni a csapdából.


Ez egy prófécia annak aki kapta, és már bekövetkezett több ízben amikor Isten szólt, és több életveszélyes helyzetből szabadultak az adott gyermekek:


Péld 11,21

Kézadással erősítem, hogy nem marad büntetlen a gonosz; az igazaknak pedig magva megszabadul.

ápr. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
14%

Ti abból indultok ki, hogy létezik szabad akarat.


Egy darab szabad akarat van: Istené. Múlt, jelen, jövő számára mint köbe vésett történelem. És számára minden most történik.


Csak az részesül a szabad akaratból, aki ugyanazt akarja, mint az Isten. De egyébként illúzió a szabadság.

ápr. 21. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%
7 ez hamis
ápr. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
53%

Azért, mert a vilgban csak az történhet meg, amit Isten akar, vagy amit jóvá hagy és megenged.

Nem tudok olyanról, hogy valakinek autóbalesetet próféciáltak, és az nem történt meg.

Ami Jancsit és a Jelenések könyvét illeti, ott meg azért tudja Isten, hogy mi fog történni, mert: Ő úgy fogja intézni, hogy az történjen.

Én is tudom előre, hogy mi lesz a vacsora nálam, mert ÉN vagyok az, aki megveszem hozzá az alapanyagot és én vagyok az, aki megfőzöm.

Ugyanez a világgal. Isten a jövendölésekben azt jelenti be, amit Ő fog csinálni.

ápr. 24. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!