Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért válaszolnak az őrtorony...

Miért válaszolnak az őrtorony követők Istent kereső kérdésekre?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 11:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

#8: arra gondoltam inkább, hogy ha bármilyen más csoportot látok téríteni, Biblia (muszlimoknál Korán) az alap, azon túl, maximum szórólapok vannak. Vagy ilyen kis A6 füzetkék, de az is ritka. Nem iPadet tolnak az orrom alá kisfilmmel, hanem Bibliát. Ahol a kiadványok a fők, onnan el is megyek.

Az a szép a Bibliában, hogy nem kell hozzá kiadványok sokasága. Ima, kinyitom, ahol kinyílik véletlenül (vagy kikeresek valamit) elolvasom, és elmélkedek róla. Lehet, hogy nem fejtem meg teljesen, de nem is az a lényeg.

ápr. 29. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

11

Dicséretes dolog, hogy elmélkedsz az olvasottakon, Én is gyakran teszem.

Viszont személy szerint figyelembe azokat az írásokat is, amik arról szólnak, amiről Jézus jövendölt, mint a gyülekezet feje.

Jézus azt ígérte, hogy lesznek emberek akiket arra fog felhasználni, hogy szellemileg jól táplálják a nyájat, miközben ők maguk is épülnek ezáltal.

Jézus megszervezte, és napjainkban is megszervezi a gyülekezet szellemi jólétét, hogy egységes nyájaként mutassanak be imádatot Istennek.

(Máté 24:45, 46) 45 Ki valójában a hű és értelmes rabszolga, akit az ura kinevezett a háziszolgái fölé, hogy megadja nekik az eledelüket a kellő időben? 46 Boldog ez a rabszolga, ha az ura ilyen munkában találja őt, amikor eljön!

Ha ezt nem venném figyelembe, akkor Jézus szavait, ígéretét nem fogadnám el. Pedig a Máté 24, 25 fejezetében az utolsó napokról szóló jövendölésekhez ez is hozzátartozik.

(Máté 24:14) 14 És a királyságról szóló jó hírt hirdetni fogják az egész lakott földön, hogy minden nemzet halljon róla, és akkor jön el a vég.


Isten népe mindig is egységesen összejöttek, az ókorban, és a keresztény korban is. Ez elengedhetetlen az utolsó napokban.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Ha nem lenne megszervezve az egységes oktatás, és mindenki úgy értelmezné ahogy személy szerint akarja, akkor ott nem egység, hanem káosz alakulna ki.

Isten mindig is felhasznált embereket, hogy tanítsák a népét.

Ha mindenkit külön külön oktatna, akkor erre az elrendezésre soha nem lett volna szükség.

ápr. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12: minden ilyesmi témánál ugyanezeket szoktátok bemásolni. Maradjunk annyiban, hogy nem feltétlenül értek egyet vele. A jövendöléseitekkel meg pláne nem.


Nekem ez így most pont jó, ha nem lesz jó, majd keresek egy gyülekezetet. Voltam is párszor amúgy (különböző helyeken, de mindenhol huzamosabb ideig), de egy idő után mindig elfogott a kétely, hogy biztos, jó helyen vagyok-e.


A legjobb tanácsot ilyen szempontból egyébként egy ciszterci szerzetestől kaptam, ő azt mondta, hogy a lélek tudja, hol az Isten, csak hallgatni kell rá.

Két helyen szoktam érezni az Isten jelenlétét: az erdőben és egy üres katolikus templomban. Főleg az utóbbiban egyébként, már belépni is olyan otthonos érzés, pedig misére kiskorom óta nem járok (kivéve esküvők és temetések). Mondjuk ez csak akkor működik, ha egyedül tudok lenni, minden más eltereli a figyelmemet (ez nálam amúgy könnyen előfordul, ADD miatt), meg nekem az ima nagyon intim dolog, nem szeretem, ha mások néznek/hallanak közben (a sírás is ilyen, gyakran egybe is esik a kettő).


Én megértem amúgy, hogy a közösség ereje kell valakinek, de azért nem kell erőltetni mindenáron. Nem mindenkinek az lesz a tökéletes.


Aki keres, talál; aki meg nem keres, annak nem kell semmit erővel a kezébe nyomni. (képletesen értem, nyilván)

ápr. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

A természet nagyon jó amit Isten teremtett <3

vagy akár az udvar.


De ajánlom az Ősrobbanást olvasni. Ha nincs idő, nincs történés, így nincs ősrobbanás, így miért van valami a semmi helyett?!

ápr. 29. 18:31
 15/16 anonim ***** válasza:

13


Köszönöm, hogy elmondtad a gondolataidat. Én is vagyok úgy, hogy néha jó a magány. Bár Jézus társasági ember volt, de néha szüksége volt a magányra, hogy tudjon az Atyjával beszélgetni, átgondolni mit kell, vagy mit fog tenni, és nem szerette volna, ha megzavarja valami ezt a bensőséges kapcsolatot.

Azonban Isten a szavában leíratott olyan kéréseket, amik egységessé teszik Isten népét. Az ókorban is szükséges volt összejönni Isten imádata céljából, tanulni, fejlődni. Ezt Isten napjainkban is elvárja, hogy szilárd egységes népe legyen.

(Héberek 10:24, 25) 24 Ezenkívül figyeljünk egymásra, hogy szeretetre és jótettekre ösztönözzük egymást, 25 és ne hanyagoljuk el az összejöveteleinket, mint szokásuk némelyeknek, hanem bátorítsuk egymást, éspedig annál inkább, minél inkább közeledni látjátok azt a napot.


Amint olvasod, okai vannak arra, hogy ezt tennie kell minden. kereszténynek.

Személy szerint, senkire nem erőszakolok rá semmit, de ahhoz, hogy megértsek valakit, ahhoz jó ha tudom, miért érez így, vagy úgy.

A szolgálat pedig hozzátartozik az Istennek járó imádathoz, Jézus nem mondta, hogy csak egyeseknek kell végeznie. Nem volt kezdetben sem laikus-papi osztály.

Őszintén kívánom, hogy találd meg Isten igazságát.

Talán nem tudtad, de amikor a gyülekezetben valaki imádkozik, az nem jelenti azt, hogy neked is kikell menned imádkozni. A gyülekezet ha egyetért, Ament mondanak az imára.

ápr. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Amúgy miért ne?


Elméletileg bárki válaszolhat és bárkitől lehet tanulni,pont azért mert más a nézőpontjából

ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!