Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért válaszolnak az őrtorony...

Miért válaszolnak az őrtorony követők Istent kereső kérdésekre?

Figyelt kérdés
ápr. 29. 11:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
47%

Szia.

Én nem Őrtorony követő vagyok, hanem Jehova Tanúja.

Kizárólag a Bibliát, Isten szavát fogadom el. Az őrtorony nem Isten szava.

ápr. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
jehovakáromló vagy!
ápr. 29. 11:59
 3/16 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így véled, nem adtam okot rá.

Áldásban gazdag szép napot neked is.

ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mert be akarnak szervezni a szektájukba.
ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Sajnos 4-es :(
ápr. 29. 12:28
 6/16 anonim ***** válasza:
#1: ha nem isten szava, mi a fenének olvassátok annyit? Meg tukmáljátok az emberekre? A kiskocsin sem biblia van, hanem őrtorony, azzal ácsorogtok a téren.
ápr. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Mert kértél Bibliát és nem kaptál?
ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

4

Nem akarok senkit beszervezni, ha nem érdekli. Sajnálom, hogy ez ad okot neked az ellenséges érzületre.


6

Nem kizárólag az őrtornyot olvassuk, vannak más kiadványok is, vagy videók, könyvek, füzetek. Egyébként pedig nem tilos más irodalmat olvasni, egészséges keretek között, pl verseket, szépirodalmat.

Nem csak őrtorony van az állványon, hanem füzetek, könyvek, amik különböző témákkal foglalkoznak, Biblia fényében.

Sokszor írtam itt, hogy ezek a kiadványok, különböző témákat vizsgálnak a Biblia fényében. Van amelyik a családi élettel, házassággal, barátkozással, vagy akár a depresszióval, a munkához való hozzáállással is foglalkozik. Az emberek minden napi életében előforduló gondolatok, nehézségek témáit veszi nagyító alá.

Az őrtorony folyóirat is különböző témákat tárgyal a Biblia alapján.

Magyarul: Egy témát, amivel az emberek foglalkoznak, Bibliailag vizsgál.

Pl: Mit szól Isten a háborúkhoz, hogyan kezeljünk egy egy betegséget...illetve emberi tulajdonságokról beszél, Stb.


De tudománnyal foglalkozó füzetek is megtalálhatóak, amiben állatokat, rovarokat, szárazföldi és víziállatokat is elemez.


Bibliát pedig azoknak szoktunk leginkább adni, akik szeretnének bibliai tanfolyamon részt venni.

Egyébként nem értem miért gondolod, hogy kellene valakinek Biblia, mikor azt a hírt terjesztik el a fordításról, hogy el van ferdítve, hamis, stb.

Ezek a vádak csak arra valók, hogy népszerűsítsd az ellenszenvedet, amit a Tanúkkal szemben érzel, hogy a lehető legtöbb ember gyalázattal, és beszólógátassal adja tudtunkra az érzéseit. Miközben nem is ismerem a legtöbbjüket, soha nem bántottam, és nem is fogom.

ápr. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

https://www.youtube.com/live/EnUNfdU-0BM?si=iKvKtsU2KDY11ZhE


Akkor a szabadidődben hallgasd meg ezt.

Kik azok a Jehova tanúi?

ápr. 29. 17:32
 10/16 anonim ***** válasza:
#7: van Bibliám otthon (magyarul és németül a teljes protestáns verzió, ezen kívül több nyelven olvastam részleteket, ideértve az eredeti ógörög verziót is, ami egyetemi fordítási gyakorlat volt), az őrtornyos fordítás különben is botrányosan rossz. Inkább rágom át magam a legrégebbi Károlin. (Bár nekem a revideált van otthon, sose okozott gondot megérteni)
ápr. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!