Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehova Tanúi a többi egyháza...

A Jehova Tanúi a többi egyházat (a kereszténység nagy egyházait is) a Sátán által felhasznált szervezeteknek tekintik, és elvetik; magukat tartják Jehova Isten egyetlen földi szervezetének?

Figyelt kérdés
máj. 10. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Röviden 😅
máj. 11. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen 😦
máj. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindegy, hogy Jehova Tanúi minek valják magukat. A 2Korinthus 5:10 a következőkről biztosít bennünket: ,Mert mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé, hogy mindenki megkapja, amit megérdemel, aszerint, amit e testben cselekedett: akár jót, akár gonoszat.'


Az, hogy valaki Jehova Tanújának tartja magát, még nem jelenti azt, hogy örök életet fog nyerni. Nézzük meg az Izraelitákat. Ők Isten választott népe volt, ennek ellenére mennyien haltak meg az engedetlenségük miatt. Jehova Tanúi között is vannak olyanok, akik paráznaságot követnek el, vagy más módokon szegik meg Isten törvényeit.


Én sok keresztény felekezet tanításait vizsgáltam meg, miután kiléptem Jehova Tanúi közül. Vannak amivel egyetértek, és vannak amivel nem. Nekem a Biblia az irányvonalam. Én a RUF 2014 fordítást használom. Nem mondom azt, hogy tökéletes ez a fordítás, de talán a nyelvünkön ez a legpontosabb. Az Új világ fordítást is olvastam, de azt nem tudom elfogadni.


Jézus nem az szerint fog itélkezni, hogy valaki milyen felekezethez tartozik, hanem az szerint, hogy valaki engedelmeskedik-e az isteni alapelveknek és elfogadják-e őt a megváltójuknak. Én most semilyen felekezethez sem tartozom. De naponta olvasok a Bibliából és alkalmazom a tanúltakat. Jahve az én Istenem és Jézus a megváltóm.

máj. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

"Allah az egy igaz Isten es Mohamed az o profetaja."

#3 "Jahve az én Istenem és Jézus a megváltóm."


nagyon hasonloan hangzik

máj. 12. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
4-es Tudnád a két név jelentését? Máris kiderülne az igazság.
máj. 12. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem elég, hogy mondják. Meg kell róla győződni. Pl. Hasonlítsuk össze a katolikus egyházzal a Biblia fényében!
máj. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!