Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik megtagadják a kereszténys...

Akik megtagadják a kereszténységet, miért érzik magukat sokkal jobban, mint előtte?

Figyelt kérdés
[link]
ápr. 20. 12:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Sokan vannak, akik számára a vallási kötöttségek értelmetlen és felesleges bilincsek.
ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Mert eldőlt a sorsuk, és sátán leveszi róluk a nyomást.Ezért őket békén hagyja, és a pénzzel megvakítja őket.


Ezért mondja az Ige, és nem azért amit a világiak hisznek, mivel Isten tud anyagi áldást adni, ad is, de a sátántól származó anyagi áldás után nincs visszatérés :


Mt 19,24

Ismét mondom pedig néktek: Könnyebb a tevének a tű fokán átmenni, hogynem a gazdagnak az Isten országába bejutni.

ápr. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%

"Mert eldőlt a sorsuk, és sátán leveszi róluk a nyomást.Ezért őket békén hagyja, és a pénzzel megvakítja őket."

Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy csak pénzhajhász emberek nem vallásosak?

ápr. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

3

"Ugye te sem gondoltad komolyan, hogy csak pénzhajhász emberek nem vallásosak?"


Kiragadtam egy példát. Egy embert nem csak pénzzel lehet elámítani, sok fajtája van az ámításnak, hogy levegye a figyelmét a valós dolgokról. A pénz az egyik első lépése sátánnak az adott ember felé. Ez menetrendszerint..van még más is.

ápr. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Na és aki csak simán azért nem vallásos, mert azt tartja ámításnak?
ápr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszek mert nem tartom a kereszténységben foglaltakat mint Isten létezése, Jézus csodái, stb. valósnak. Ennek semmi köze nincsen a pénzhez.


A pozitívumok között szerepel az, hogy kevésbé vagyok távol a valóságtól, kevesebb időm megy el egy szinte biztosan valótlan istenséggel és az ő ostoba nézeteivel való foglalkozással. A saját erkölcsi nézetem alapján élem az életem és nem kell magamra kényszerítenem egy elavult erkölcsi rendszert.

Hirtelen ennyi de van még azonban a pénz sehol sem szerepel.


+1

Távolabb kerültem kicsivel a 2-hoz hasonló emberektől.

ápr. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én régen vallásos voltam, most nem vagyok az, de nem érzem magam semmivel sem jobban most, mint azelőtt. Kicsit kevesebb a kötöttség, de ennyi. Na nem mintha kibírhatatlanok lettek volna azok a korlátozások, amiket hívőként be kellett tartani.
ápr. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kényszergondolatok, kísértések nálad?
ápr. 20. 17:45
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz "kényszergondolat" alatt. A kísértés, tekintve, hogy nem vagyok hívő, szerintem értelmezhetetlen, hacsak nem a "valamire vágyás" szinonimájaként használod, de akkor meg a kérdésnek nincs értelme, hiszen mindenki vágyik valamire.

Pontosítanád?

ápr. 20. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Pl. nem akarod hogy jöjjön egy gondolod, de magától jön. Hiába foglalkozol mással.
ápr. 20. 17:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!