Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek Christopher...

Mi a véleményetek Christopher Hitchens vallásellenes kijelentéseiről?

Figyelt kérdés

Erős kijelentések, szóval érzékenyebb hívők csak saját felelősségre nézzék meg.


Magyar felirattal:


[link]


máj. 24. 09:31
A kérdező szavazást indított:
Egyetértek vele.
Részben egyetértek vele.
Nem ertek egyet.
6 szavazat
 1/9 A kérdező kommentje:
A kérdés egyébként inkább ateistákhoz, agnosztikusokhoz szól.
máj. 24. 09:35
 2/9 A kérdező kommentje:
Hívőknek nem ajánlom a videó megtekintését, de ha mégis megnézik, akkor saját felelősségre, ahogy írtam.
máj. 24. 09:39
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Tökéletesen igaza van, én minden vallásosnak KÖTELEZÖVÈ tenném, legalább az értelmesebbek felfognák, mennyire negatív dolog.
máj. 24. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

Kedves, hogy véded a hívők érzékenységét, hogy nem ajánlod, mert ez aztán nagyon kemény. Én (munkám miatt) történészként az 1945. utáni pártiratokat, propagandaanyagokat, peranyagokat stb. olvasok. Azok azért keményebbek ennél a csókamadárnál. Hitchens ezekhez képest amúgy semmi lényegi újdonságot nem mond. Ráadásul sokmindent kritizál, amit a kereszténység nem is állít, vagy nem ilyen formában, szóval nincs min felháborodni. :))

Annyit javítanék, csak egy észrevétel: azt mondja, hogy "Konstantin császár államvallássá tette a kereszténységet a Római Birodalomban." Nagy Konsantin továbbra sem tette államvallássá a kereszténységet. Összekeveri a milánói ediktummal (313), ami egy türelmi rendelet, ami a keresztényeknek szabad vallásgyakorlatot biztosított. A kereszténység 380-tól tekinthető államvallásnak, bár így szó szerint ezt nem írták le. Ekkor I. Theodosius császár kötelezővé teszi a niceai hitvallást a birodalomban (az államvallás de jure kicsit más).

Révai József kommunista kultúrpolitikus ekkora bakit nem vétett volna, ő ennél tájékozottabb volt, épp ezért - fájó kimondani - de hitelesebben terjesztette a keresztényellenes nézeteket.

máj. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4


"Összekeveri a milánói ediktummal (313), ami egy türelmi rendelet, ami a keresztényeknek szabad vallásgyakorlatot biztosított."


Ez igaz, bár Hitchens mentségére szóljon, hogy ő veled ellentétben nem történész, hanem újságíró, író volt. Szóval igen, ez valóban pontatlanság volt.

máj. 24. 10:41
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Összességében a morális problémákkal amikről beszél én egyetértek.

Szerintem van sok jogos érve és igazság abban amit mond. Teljesen nem értek egyet mindennel amit mond de sok jó meglátás van benne.

máj. 24. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Mansour ***** válasza:
72%
Alapvetően nem értek egyet Hitchens vallásról alkotott elképzeléseivel. Viszont, amikor a kereszténység morális ellentmondásait boncolgatja, abban úgy gondolom, van igazság. De itt figyelembe kell venni, hogy Hitchens kereszténység-képe egyértelműen egy fundamentalista kereszténységről szól, és ahogyan a fundamentalista keresztény felfogást kritizálja, azzal nagyrészt egyet tudok érteni. Csakhogy a kereszténység nem azonosítható a fundamentalizmussal, a katolicizmus egyértelműen, de még a protestáns világ nagy része is ennél jóval magasabb szinteken van teológiai és szellemi értelemben. De Hitchens mintha nem is tudna, vagy nem lenne hajlandó tudomást venni ezen szintek létezéséről.
máj. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

"Erős kijelentések, szóval érzékenyebb hívők csak saját felelősségre nézzék meg."



xD


Hát ez aztán annyira ütős volt, ember......


Hitchens felépített egy szalmabábot amit "kereszténységnek" vagy keresztény vallásnak gondol, majd azt kritizálja a videóban.


Vicc az egész........

máj. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Jégszív ***** válasza:

Ez így nettó HÜLYESÉG.🤣


Kár tagadni, egyik forrása valóban lehet a vallás, de NEM EZ A JELLEMZŐ! Én azt az "evolúciós örökségben" látom. A gyűlölködés legfőbb okát én a "faj- és létfenntartás" kényszerére vezetném vissza, ahogy az állatvilágban ma is jelen van. Ennek humanizált formája az ÖNZÉS, a KAPZSISÁG (a bujaság, harag, torkosság, stb), pontosabban az ezekből adódó KONFLIKTUSOK.

máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!