Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Írok egy könyvet, szerintetek...

Írok egy könyvet, szerintetek megengedhető anélkül az alábbi gondolatsor és egyben ezt alap konfliktusként használhatnám-e, anélkül, hogy máglyán elégetnének?

Figyelt kérdés

Fantasy könyv lesz, már a nagy részével készen is vagyok. De kell egy erőteljes konfliktus száll. Alapjáraton megvan a véleményem a világ vallásairól, van amit jobban tisztelek, van amit kevésbé. Konkrétan a Kereszténységet elítélem (NEM A MONDANDÓJÁT és TANAIT!), egy gonosz és vak vallásnak tartom. Lenne egy ilyen gondolatmenetem, ami a világ történelmét nagyban befolyásolná: "Kereszténységet egy folyamatosan reinkarnálódó démon irányította."


Természetesen tartok a fanatikusoktól, hogy "Isten nevében" máglyára tűznek, így mit javasoltok? Konkrétan helyettesítsem a Kereszténységet egy alternatív névvel, amiről következtetni lehet, hogy ők bizony keresztények, vagy bátran írjam le a gondolataimat és remélhetőleg Isten megkegyelmez nyomorult életemnek és nem küld a pokolra idő előtt?


Megjegyezném, hogy nekem a vallások elveivel semmi bajom, mindenki abban hisz, amiben szeretne, de az, ahogyan viselkednek egymással a hívők a nemhívőkkel, vagy hívők egy másik vallás hívőivel azt már károsnak tartom, nem egy ember halt csak azért meg, mert nem értett egyet "Istennel". Egy olyan vallásról beszélek, aminek a nevéhez sokkal több vér tapad, mint az összes többi vallás együttvéve...


2010. okt. 31. 11:17
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Félreértés ne essék, nem szeretnék senkit sem megbántani. Ez egy kitalált könyv és csak a saját gondolataimat vinném bele. Nem is általánosítanék, itt természetesen csak az elvakultabbakra utalok, olyanokra akik a boszorkányüldözéseket, inkvizíciós pereket elrendelték. Akik képesek voltak vért ontani és gyilkolni a saját igazukért....
2010. okt. 31. 11:28
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ma már nincs máglyán égetés vagy ilyesmi, nyugodtan írd bele, DE...


Nem akarlak megsérteni, de a magyar könyvpiac gyenge. Tegyük fel, hogy nagy nehezen találsz egy kiadót, amelyik megveszi a könyved - hisz a fantasy jelenleg nem a népszerűbb ágak közé tartozik -, és akadnak olyanok, akik esetleg megveszik a könyved. Szerinted bennük mennyi vizet kavar majd fel a véleményed?:)


Szóval, arra akarok kilyukadni, hogy nem nagy valószínűsége van annak, hogy egyáltalán érdekli majd a vallásos embereket az irományod mondanivalója, ezért kár ilyenen nyugtalankodni.

2010. okt. 31. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Hogy lehet kész, ha az alapvető konfliktus szál nincs meg?

Amúgy meg nyilvánvaló, hogy átvitt értelmekhez, meg szimbolizmushoz kell fordulnod, mint Tolkien bácsi. Anélkül unalmas lenne a kereszténységszapulás, ráadásul egy olyan semmitmondó, önmagában a levegőben lebegő állítással, hogy egy folyton reinkarnálódó démon irányította. Inkább vonj párhuzamot a démon és az anyagi javak között, mert ez valóságos, akkor viszont nem folyton reinkarnálódó, mert végig ugyanaz.

Szóval: tökmindegy, miről írsz, de az legyen könnyen olvasható, fantáziadús de ugyanakkor REÁLIS :D

2010. okt. 31. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Üdv, Köszi a válaszokat:

11:30: Természetesen a máglyán égetés csak szimbólum :) Konkrétan nem ettől tartok, de mégsem szeretném magam megbélyegezni végérvényesen, hogy mindig a hátam mögé kelljen nézni. Az eladásoktól nem félek, hiszen ingyenes lesz (legalábbis digitálisan), aztán még külföldre is mehet ha lefordíttatom, így az már kicsit neccesebb ebben a kérdésben.


11:35: Több részesnek tervezem, így ez a konfliktus csak az első rész végén jönne képbe :) Tolkien teljesen szimbolikus, nekem viszont az alaptörténetem a való világban játszódik, azon túl is egy eltűnt civilizáció korában. No meg persze nem hiszem, hogy felérnék egy Tolkiennel, még véletlenül sem riválisaként szánom. Amit írtam, hogy "reinkarnálódó démon" szintén nem lenne ennyire egyszerű a dolog, de így a leges legegyszerűbb leírni. Hülyén is hangzik, tudom, nem így írnám bele természetesen, az is fontos, hogy nem vallásos könyv, a démon itt nem vallási alakként jelenne meg, hanem mint egy gonosz, ártó szellem - energia.


Inkább mesének szánom, ami könnyen megérthető (persze tele lesz rejtett jelentésekkel, megpróbálok mindent megalapozni). Szóval ez alapján úgy gondoljátok, használhatnám a kereszténységet, ez azért jó hír nekem, mert a véleményemet meg szeretném osztani, azért is írok. (Persze a múltban nem lenne ennyire egyértelmű, hogy a kereszténységről írok, hisz itt több ezer évről van szó, minden változik, de mondom, itt így volt a legegyszerűbb leírni, és az a "gonosz vallás" a kereszténység előfutára lenne)


Még egyszer köszönöm a válaszokat és a tanácsokat! :)

2010. okt. 31. 11:52
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindenesetre nem hiszem, hogy nagy visszhangot keltene a dolog. A magyar könyvek még itthon sem túl ismertek, nemhogy külföldön, és aligha hiszem, hogy a Vatikán felfigyelne rá :)

Szóval, nyugodtan írd meg, ki tudja, ha befutsz, legalább a reklám meglesz :)

2010. okt. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezt te most nem gondoltad at rendesen.

1, aztmondod, demon. Az a kereszteny rendszer resze - igy vagy kell egy ellenpont, ami "az igazi vallas", vagy a konyved istene gyenge, erotelen, nem Isten.

2. A keresztenyek nem mohamedanok, oket nyugodtan lehet gyalazni, nem kildenek ongyilkos merenylot rad, szoval "csak hajra".

btw: hulyeseg.

2010. okt. 31. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
12:35: Úgy gondolom, hogy a démon kifejezést használhatom, mivel megszálló gonosz erő a könyvemben (a szellemek is megszállhatnak bárkit, de őket "jóként" tartom számon). Illetve az sem mellékes, hogy a könyvemet a Görög mitológiára építem (ami mellesleg idősebb, mint a Kereszténység) és ott is voltak démonok, akik isteneknek is tekinthetők. Ilyenekre azért odafigyeltem, igyekszem mindent megfontoltan leírni és mindennek utánanézni (ezért is írtam meg ide a kérdésem, köszönöm a válaszokat), így ezt nem fogadom el, de köszi :)
2010. okt. 31. 12:49
 8/16 anonim ***** válasza:

"Kereszténységet egy folyamatosan reinkarnálódó démon irányította."


Sok mindenben igazad van, és egy nagyon szomorú dologra hívtad fel a figyelmet, ami egy jogos kritika a kereszténységgel szemben. Sajnos valóban a történelem során sok vér tapadt magukat kereszténynek valló emberek kezéhez. DE ne mossuk össze ezt azzal, amit a Biblia tanít. Ezek a tettek a kereszténység szégyenei, amikor egyes papok illetve az egyház nagy része a Bibliával ellentétes dolgokat tett, tanított. Tehát nem démon írányította a kereszténységet, hanem az egyház Isten törvényei ellen tett (ahogy ma is teszünk én is, te is sokszor Isten akarata ellen). Ugyanakkor mindig voltak a Biblia tanításaihoz hű keresztények, akik próbálták hitelesen megélni hitüket. A reformáció is például ezért volt. Tehát ne általánosíts az egész keresztyénségre!

2010. okt. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
13:06: Üdv! Pont ezért írtam utólag azt, ami az első kommentben is megtekinthető, ezt kifelejtettem magából a kérdésből, pedig fontos, hogy nem általánosítani akartam. Mivel ez egy kitalált világ lenne valós alapokon, így amit írtam úgy gondolom megállná a helyét.
2010. okt. 31. 13:22
 10/16 anonim ***** válasza:
75%

szerintem maga az ötlet is gagyi. Egyrészt ma már kevesen vannak vallásosok, úgyhogy senki nem űzne máglyára, szerintem egy Blikk cikket hozna a dolog, ha mondjuk eljutsz a balhéig.


Másrészt jópár "botránykönyv" kiaknázta már ezt a szálat. Úgy járnál, mint a Sorstalanság- a kutya nem volt kiváncsi egy újabb filmre, a holokausztról, zsidóüldözésről, meg volt már a Schindler listája, a Zongorista.

Úgyhogy nekem nem csillant fel a szemem egy eféle gondolatmenettől. Az meg, hogy nem neveznéd nevén, de célozgatsz rá, már a röhejes fogalmát is kimeríti. Valami eredetibb ötleted nincs?


Ráadásul a Jehovák is alig húszezren vannak, úgyhogy mégha az ö körükben kötelező olvasmánnyá is tennék, sem lenne nagy sikere. Mást meg nem hiszem érdekelne ebben az országban, hogy hogyan nyúzod le húszezredik bőrt a "csúnya keresztényekről".

2010. okt. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!