Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Írok egy könyvet, szerintetek...

Írok egy könyvet, szerintetek megengedhető anélkül az alábbi gondolatsor és egyben ezt alap konfliktusként használhatnám-e, anélkül, hogy máglyán elégetnének?

Figyelt kérdés

Fantasy könyv lesz, már a nagy részével készen is vagyok. De kell egy erőteljes konfliktus száll. Alapjáraton megvan a véleményem a világ vallásairól, van amit jobban tisztelek, van amit kevésbé. Konkrétan a Kereszténységet elítélem (NEM A MONDANDÓJÁT és TANAIT!), egy gonosz és vak vallásnak tartom. Lenne egy ilyen gondolatmenetem, ami a világ történelmét nagyban befolyásolná: "Kereszténységet egy folyamatosan reinkarnálódó démon irányította."


Természetesen tartok a fanatikusoktól, hogy "Isten nevében" máglyára tűznek, így mit javasoltok? Konkrétan helyettesítsem a Kereszténységet egy alternatív névvel, amiről következtetni lehet, hogy ők bizony keresztények, vagy bátran írjam le a gondolataimat és remélhetőleg Isten megkegyelmez nyomorult életemnek és nem küld a pokolra idő előtt?


Megjegyezném, hogy nekem a vallások elveivel semmi bajom, mindenki abban hisz, amiben szeretne, de az, ahogyan viselkednek egymással a hívők a nemhívőkkel, vagy hívők egy másik vallás hívőivel azt már károsnak tartom, nem egy ember halt csak azért meg, mert nem értett egyet "Istennel". Egy olyan vallásról beszélek, aminek a nevéhez sokkal több vér tapad, mint az összes többi vallás együttvéve...


2010. okt. 31. 11:17
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

14:32: Elég erőteljes kijelentéseid vannak, annak a fényében is, hogy lényegében fogalmad sincs a történetről, az univerzumról magáról és a tartalmáról, mondanivalójáról. Külön ki is emeltem, hogy nem vallásos könyv lesz, ha így nézzük közelebb áll a Gyürük Urához mivel fantasy, de egy alap problémát fog jelenteni, egy civilizáció pusztulásáról szól, aminek köze lesz a valláshoz.


Hangsúlyozom, a "Démon irányítja a kereszténységet" mondatom egy teljesen lecsupaszított dolog, amit csak a gyakorikérdések miatt tettem fel, hogy ne 100 oldal legyen amíg leírom a kérdés lényegét, de az alapproblémámat lássátok, avagy mennyire etikus és mennyire helyén való a világ egyik legnagyobb vallását egy fantasy könyvben ilyen hangsúlyban feltüntetni 2010-ben.


Szóval köszönöm a válaszokat, nem fogok ezen tovább aggódni.

2010. okt. 31. 15:51
 12/16 Salx Narval ***** válasza:
100%
Írjad csak, majd én elolvasom, ha megírod hol találom.Azt írd, amit írnod kell, véletlenül se utalgass.Persze jó csattanó lehetne, ha csak a könyv végén derülne ki, hogy a kereszténységről volt szó.Én sok sikert kívánok neked.
2010. nov. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves szavakat :) Sajnos nincs elérhetősége még, majd itt frissítem egy kommentben, jövő év eleje fele készen lesz :)
2010. nov. 1. 12:35
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Csak ne utánozd le a His dark materials-t Pullmanntól. Az egy nagyon tuti fantasy lett volna, ha nem szövi bele a hülyeségeit Istenről és nem lettek volna olyan hiheteltenül felületes teológiai bakijai. Azt a könyvet elrontja az erőltetett teologizálás.

Ha egyéni könyvet akarsz írni,és azt nem a görög mitológiáról írod, akkor a görög mitológiát se utánozd le,ez csak egy jó tanács. Én elolvasnám, mert amúgy szeretem a fantasyt

2010. nov. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Isten és a barátom -alapkonfliktusban. Kifejtheted, hogy az Isten nem az általad leírt egyházat akarta az emberiség egyharmadának adni. A "barát"-od találta ki isteni hivatkozással és ilyenre sikeredett. Ha meglesz tett fel az internetre és én is elolvasom.
2010. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én kereszténynek vallom magam de én nem az egyházban hiszek hanem Istenben. És az se nagyon érdekel hogy más miben hisz. Pl az egyik legjobb barátom ateista...
2010. nov. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!