Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tegyük fel, hogy létezett...

Tegyük fel, hogy létezett anno 2000 éve egy ember, akit sokan az Isten fiának hittek. Szerinted milyen lehetett?

Figyelt kérdés

Egy barátnőmmel beszélgettünk erről, még nyáron. Szerintem egy szemfényvesztő, de mindenképpen okos ember lehetett. Barátnőm úgy gondolja, egy jószívű, történelmi koránál jóval értelmesebb férfi volt.


Szerinted?


2010. nov. 10. 20:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanazt vélem, mint a barátnőd. Egy jó ember volt, aki hitt valami: a szeretetben és jóságban.

Én is ilyen vagyok, csak engem ezért már nem feszítenek keresztre :)

2010. nov. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
24%

nem létezett 2000 éve olyan ember, akit sokan az Isten fiának hittek


1 férfi létezett, aki valóban Isten fia volt, és ezt alig pár ember ismerte fel akkor

2010. nov. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
64%

Talán csak egy karizmatikus ember, aki a jó kommunikációs készségét arra használta, hogy imádókat gyűjtsön maga köré, akik isszák a szavait.


Min ma egy akármilyen szekta vezetője.

2010. nov. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
45%
ha ismernéd a Bibliát, a leírások ennek tökéletesen ellent mondanak
2010. nov. 10. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Dymo ***** válasza:
100%
több próféta volt,több száz,de csak pár emelkedett ki. ne csak jézusra gondoljatok
2010. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Manapság divattá vált a vallásokat cs*sztetni. Talán mert az embereknek nem tiszta a lelkiismerete. Meg persze azért, mert összekeverik a vallást az egyházzal.

Vallásos nevelést kaptam, de abszolut nem vagyok bigott. Meg merek kérdőjelezni dolgokat, nem fogadom el feltétel nélkül azt, amit itt vagy ott leírtak. Mégis mindig megbántva érzem magam az ilyen kérdéseket olvasva.

Válaszolva a kérdésedre: én hiszem, hogy Jézus az volt, akinek mondta magát (történelmileg bizonyított tény, hogy létezett), de ez nem is feltétlenül lényeges. Ami igazán fontos, hogy volt valaki, aki az embereket megpróbálta a jóra tanítani. Nem akarok itt a részletekbe belemenni, mert nem szeretném, hogy holmi fennakadt szemű térítőnek tűnjek. :)

2010. nov. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az egyszer biztos, okos volt, tudta, mit akar hallani a hétköznapi ember, és az is, hogy a saját korában nagyon megosztó figura volt (nem mintha ma nem lene az), de talán ezért is ismeri mára mindenki a nevét. Máig sok ellentmondás van körülötte, és 2000 év alatt sikerült annyira elferdíteni a róla szóló tényeket, hogy mostanra lehetetlen biztosan eldönteni, mi igaz róla, és mi nem.
2010. nov. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
30%
2010. nov. 11. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Érdekesnek indult az a link, amit az utolsó írt. Tetszettek az okfejtések, de amikor átcsapott térítésbe, elegem lett belőle. Pedig mondom, nagyon érdekes volt. :)
2010. nov. 11. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

Szia!


Szerintem nem csak az akkori történelmi korban élő embereknél volt jóval értelmesebb, hanem kimondhatjuk: a világon valaha élt embereknél jóval meghaladó értelemmel rendelkezett. A témával kapcsolatosan ajánlom figyelmedbe Blasie Pascal a híres természettudós Gondolatok című művét, ahol tudományos igényességgel bizonyítja Jézus Isten voltát, csupán az újszövetségi leírásokra hagyatkozva. Nagyon érdekes ahogy az emberek viselkedéséből levezeti az isteni jeleket. Úgy gondolom senki nem volt még olyan hatással az emberekre, mint Jézus. Az az átformáló isteni hatalom, amely megnyilvánult Jézus Krisztusban mind a mai napig elhat a bibliai leírásokon keresztül.


Üdv. Péter

2010. nov. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!