Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mit jelent az, hogy: "....

Mit jelent az, hogy: ". boldogok a lelki szegények. "?

Figyelt kérdés
Kik azok a "lelki szegények"; eddig azt hittem, hogy elég, ha nem vagyok gazdag "...könnyebb a tevének a tű fokán...", de most akkor lelkileg is el kell szegényednem? Ha igen, akkor az mit takar?
2009. jan. 14. 08:30
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%

http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=lelki+szeg%E..


itt van még 2 ilyen kérdés válaszokkal.olvasgasd el:-)

2009. jan. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 yuda ***** válasza:
70%

A lelki szegénység nevében is benne van,hogy lelki-nem anyagi: azt jelenti,hogy nincs másod,csak a Krisztus a lelkedben(szívedben) egyedül ő van benne.Remélem ez új megvilágításba helyez pár dolgot. Valóban komoly kihívás a legtöbb embernek.


Remélem lesz aki lepontoz,meglepődnék,ha nem-hiszen olyan sokan vannak,akik nem csak olvassák,hanem értik is a bibliát?! :D

2009. jan. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:

Első: szerinted nem tettem meg? Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy csak a szellemi fogyatékosok jutnak a mennybe.


Második: köszi, ilyet még nem olvastam, eddig ez a legértelmesebb válasz.

2009. jan. 14. 08:48
 4/45 anonim ***** válasza:
41%

Lelki szegény: szellemileg gyenge, értelmi fogyatékos.

A boldogok a lelki szegények azt jelenti, hogy az értelmi fogyatékosok boldogok lehetnek. Szó sincs arról, hogy azt jelentené, hogy csak Krisztus van a lelkükben. Sőt, ha logikailag nézzük: ha lelki szegény, akkor lelkiekben épp hiányt szenved . lehet, hogy Krisztus sincs ott nála. Tehát pl. egy gazdag ember, aki lelketlen, az épp lelki szegény lehet abban az értelemben, amit az előttem válaszoló írt.


(Én is várom a lepontozást - a szeretet nevében - hiszen sokan vannak, akik olvassák a Bibliát, és belemagyaráznak mindent, ami a hitüknek megfelel - de valójában szelektíven olvasnak, és fogalmuk sincs, hogy miről is szól valójában.)

2009. jan. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 yuda ***** válasza:
65%

Ne haragudj utolsó hozzászóló,de nincs igazad: gondold végig: Isten hogy mondana boldognak egy értelmi fogyatékost?

Az is egy betegség fajta,amit gyógyítani kell.Rosszul tanították neked,vagy rosszul értelmezed a logikáddal-de olvass Jézus történeteket,mikor gyógyított: mindenféle gyötrelmes betegségben szenvedőket mentek hozzá,fizikai és lelki eredetű problémákkal(ez sok esetben démonikusnak van írva)de az a sanyarú, kiszolgáltatott sorsukról szól,illetve hogy segítségre szorulnak: vagyis meg kell őket gyógyítani.

Soha nincs szó arról,hogy a beteg ember boldog lenne,semmilyen betegséggel.


Itt tehát máshogy kell megközelítened a dolgot,hiszen szó szerint logikátlan.Nem?

Itt jön a képbe,amit Jézus is több helyütt mond,hogy jelképes beszédben szól a néphez,mert nem értik-és lám,te sem.

A kérdés,az,hogy amikor ilyen szájbarágósan elmagyarázom,vajon ez kimozdít e a rögzült elgondolásodból,vagy kevélyen ellene állsz?

2009. jan. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem nagyon egyszerű: a lelki szegény az aki naív, butácska, szellemileg visszamaradt. És miért boldogok? mert gondtalanok, mert nem gondolkodnak a jelen pillanatban élnek, mint egy gyermek. Látott már valaki értelmi fogyatékost? Na az tudja miről van szó.
2009. jan. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 Srapnel ***** válasza:
23%
Mivel Jézus a nép egyszerű gyermeke volt, nem is volt különösebben tanult és művelt, ezért nem szerette a farizeusokat, vámszedőket, hivatalnokokat, akik viszont tanultak voltak. Mivel akkoriban még sokmindent összemostak, erre vonatkozott az, hogy boldogok a lelki szegények, vagyis azok, akik nem tanulnak, nem okosodnak, mint az írástudók, hanem csak az ő tanításait követik.
2009. jan. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
53%
A lelki szegénység nem a gyagyásokat jeletni, hanem azokat, akik érintetlenek, lelkileg tiszták, nem bűnösök. Ilyesmi. Köze sincs ahhoz, hogy betegek vagy értelmi fogyatékosok lennének.
2009. jan. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
55%
A lelki szegények, a buta emberek azért boldogok, mert nem gondolkoznak, nem kérdőjeleznek meg semmit, nincsenek tele kétségekkel, megelégednek azzal az információval, amit a papoktól kapnak. Valahol logikus, hogy az egyház elsősorban azoknak ígért üdvözülést, akik feltétel nélkül elhittek mindent, amit mondtak nekik. Nem volt divat, sőt a rendszerre nézve veszélyes volt észlénynek lenni.
2009. jan. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
61%

A lelki szegénységet a Biblia szemszögébő kell értelmezni. Lelki(pneuma- szellemi) szegény az az ember, aki felismer bűnös mivoltát, és megváltásra szorul; de az is lelki szegény, aki nem bővölködik jó cselekedetekben.

Gazdag csakis az lehet, aki Jézus megváltása által lesz gazdag.

"Akiben van a mi váltságunk az Ő(Jézus) vére által, a bűnöknek bocsánata az Ő kegyelmének gazdagsága szerint."

Efézus 1:7


A Jelenések könyvében van egy ellenpélda is- Laodiceai gyülekezet- aki azt állítja magáról, hogy gazdag. Ez a gazdagsága csak a fizikai világban nyilvánul meg, holott lélekben szegény, erre hívja föl Jézus a figyelmét a következő üzenettel:


"Mivel ezt mondod: Gazdag vagyok, és meggazdagodtam és semmire nincs szükségem; és nem tudod, hogy te vagy a nyomorult és a nyavalyás és szegény és vak és mezítelen

Azt tanácslom néked, hogy végy tőlem tűzben megpróbált aranyat, hogy gazdaggá légy; és fehér ruhákat, hogy öltözeted legyen, és ne láttassék ki a te mezítelenségednek rútsága; és szemgyógyító írral kend meg a te szemeidet, hogy láss."

Jelenések 3:17-18

2009. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!