Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogy is volt ez akkor? ,...

Hogy is volt ez akkor? , avagy az Ószövetség számomra legnagyobb és legellentmondásosabb talánya. Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy van az a rész a Bibliában,azon belül az Ószövetségben, amikor is az istennek fiai megkívánták az emberek leányait, és azok szültek nekik óriásokat.

Azonban én sehogyse értem, hogy lehet ez, ugyanis a tudomásom szerint az angyalok nemtelenek, valamint nőt először az embernek teremtett az Isten. De akkor hogy van az, hogy az angyalokra, akiknek eddig semmiféle szexualitásuk nem volt és jól elvoltak így több száz, vagy ezer évig.hirtelen rájuk jön a kangörcs, és megkívánják a női példányokat?? Valamint miért csak azokat, a férfiakat miért nem. Arról nem is beszélni, vajon, hogy ment végbe a szülés??


2010. dec. 4. 02:00
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
sátán neve ellenszegülőt, rágalmazót jelent. nepjainkban is, miként az égben, arra próbálja meg rávenni a legtöbb személyt, hogy pont az ellenkezőjét tegyék, mint amit a Teremtő szeretne. ott éppen az angyalokat lázította, miként évánál is rámutatott egy tiltott dologra, és vágyat ébresztett benne egy olyan után, félrevezető beszéddel, hazugsággal, amit éva nem is akart, és ahogy ma sátán a reklámokat is felhasználja, úgy az angyalok egy kicsiny csoportját, nyílván, akikkel több időt töltött, rá tudta venni erre, hisz semmi rossz nincs első hallásra abban, hogy a Teremtő művét, a nőt csaodáljuk, és ki is próbáljuk, ugye? valóban, az angyalok nemtelenek, de mindíg férfialakban jelentek meg, és nyílván egy helytelen szándékkal közeledő férfitestbe bújt démon beindította a férfitest reakcióit, és könnyen ment a dolog. a szülésnél nyílván nem óriásbébi született, hanem a genetikai szabályozás volt más, azaz lényegesen tovább tartott a szervek és testrészek növekedése.
2010. dec. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
21%
több érdekes rész is van a Bibliában az angyalokról ezen kivül is! A leirások szerint az angyalok repülőgépeket, mobiltelefonokat és pusztitó fegyvereket használtak, és azt mondták az embereknek: Ne térdeljetek le előttünk, Mi ugyanolyanok vagyunk, mint ti! :)
2010. dec. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 Fényhordozó válasza:
A keresztények szerint nemtelenek, de a zsidó hagyományok szerint hímneműek.
2010. dec. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%

Jézus: "hát az miért van, hogy ti is áthágjátok az Isten parancsolatát a hagyományotok miatt?" máté 15:3

"és ezzel érvénytelenné teszitek Isten szavát, a hagyományotok által, amit továbbadtok" márk 7:13

"vigyázzatok: valaki még netán csapdába ejt titeket a filozófia és üres megtévesztés által, ami emberek hagyománya szerint, a világ elemi dolga szerint, és nem Krisztus szerint való"

2010. dec. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 Fényhordozó válasza:
100%
nem igazán értem 14:20-as, hogy ezzel mit is akarsz mondani... én eccerű falusi gyerek vagyok, és a bibliai idézetekhez kéne egy rövid magyarázat, hogy megértsem pontosa mire is célzol...
2010. dec. 4. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
54%

Szia!


Szerintem semmi talány nincs ebben, ugyanis itt nem angyalokról van szó! A Károli fordítású bibliában érdemes megnézni a címet ehhez a fejezethez: Kain és Séth nemzetségének összeházasodása. Nem angyalokat hanem Séth leszármazottjait kell értenünk az Istennek fiai kifejezés alatt! A Bibliát mindig érdemes úgy olvasni, hogy a szövegkörnyezetet is figyelembe veszzük. Az 5. fejezetben Séth és Kain nemzetségtábláját olvashatjuk, utána hangzik el az ominózus mondat.


Sajnos a kérdezett bibliaverset gyakran úgy értelmezik - kiragadva a szövegkörnyezetből - hogy valamilyen természetfölötti lények egyesültek az emberiség egyedeivel, és ennek következtében egy új, "átmeneti faj" jött létre, amelynek döntő szerepe volt a bekövetkező katasztrófa előidézésében.

Az ilyen keveredés nem ismeretlen a mitológiában, a Bibliától azonban teljességgel idegen.

Az efféle értelmezés látszólagos támpontját az akkor éltek testi-lelki képességeinek rendkívüli volta és ennek hangsúlyozása jelentheti (1Móz 6,4). Talán ezért használja a Biblia az akkor élt emberekre az "isten fiai" kifejezést, amit azonban más helyen, minden más emberrel, mint Isten képmására formált egyeddel kapcsolatban is alkalmaz (Zsolt 82,6). Emlékeznünk kell azonban arra, hogy már Ádám óta feltűnően hosszú életkor jellemezte az embereket, tehát ezek a mai szemmel nézve "rendkívüli" adottságok akkoriban természetesek voltak. Az itt szereplő "Istennek fiai" kifejezés ugyanakkor minden időben jelentette Isten lelki gyermekeit, a "hívő maradékot" is (Róm 8,14). A vízözön előtti korban egyszerűen Séth leszármazottaira, mint Isten és az igaz hit követőire vonatkozik, míg az "emberek leányai" nyilván a nagyon is emberi ágra, Kain leszármazottaira utal, akik eredetileg ugyan elkülönültek a többiektől (1Móz 4,16), de később újra a séthiták közé keveredtek. Ez azután az általános hanyatlás, a kaini befolyás erősödése és az erkölcsi romlás útkészítőjének bizonyult.


Üdv: Péter

2010. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Érdekes dolog amit írsz 08:14 es, ugyanis magam annak a híve vagyok, hogy, ami angyal egy ókori embernek, az egy mainak teljesen más. Az én olvasatomban ez nálunk fejlettebb lények konkrét és tudatos beavatkozása az emberi génállományba, csak antik nyelven kommentálva. És valóban az Ószövetség tartalmaz ennél jóval cifrább dolgokat. Valószínüleg a látásmód és az olvasat annyira különböző egy hívő keresztény és egy nem hívő, vagy akár két hívő között is akár, hogy a különböző értelmezésmódok és bibliafordítások által csináljon akármelyik oldal fábol vaskarikát.
2010. dec. 4. 22:08
 8/27 anonim ***** válasza:
67%
pedig a biblia egyértelműen leírja. sőt, nefileknek nevezí őket, óriásoknak. biztos ez is szellemi értelemben van, ugye?
2010. dec. 5. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
49%

Sziasztok!


A héber nefil kifejezés magas termetű embert jelöl. Amikor a kémek visszatértek, akkor ők is nefileket láttak. Szerintem semmi misztikus nincs ebben, akik egészségesen élnek, azoknak a képességeik, fizikumuk jóval erősebb, mint azoknak akik nem. A kánaán földjén élők a jobb körülmények miatt erősebbnek tűntek a kémeknek, mint a legyengültebb nép. A gond abból adódott, amikor a jobb adotságokkal rendelkező Séth leszármazottjai keveredtek a bűnben élőkkel, és ezeket az adottságokat rosszra kezdték használni. Ekkor hirdette ki Isten az ítéletét, és adott 120 év kegyelemidőt az embereknek.


Üdv. Péter

2010. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát, rajtatok se könnyű eligazodni, kedves hívő barátaim.:D Azt mondjátok, hogy a Biblia minden szava igaz és szó szerint értendő, ha e szerint kérdezek valamit, majdhogynem le idiótáztok, hogy ezt a részt képletesen kell érteni.Ha képletesen értelmezek és így van kérdésem, mindjárt leoltotok, hogy világosan meg van írva és ne magyarázzak bele semmit.Ezen felül, itt vannak a fordítási hibákra való utalások és a számtalan Bibliai magyarázat. Egy gyakori magyarázat tőletek pl, hogy az akkori nép felfogása szerint íródott.Egy másik kérdés kapcsán, azt a választ adjátok, hogy ép úgy aktuális és ép úgy szól a ma emberéhez is.Akkor most mit értsünk képletesen, mit ne, mi az aktuális és mi nem, mikor jó a fordítás és mikor nem? Szerintem ideje lenne már gatyába rázni ezt a dolgot és egy modern kiadásban leírni úgy, hogy szó szerint értelmezni lehessen és ne keljen találgatni.Péter meg is írhatná, ő keni vágja az értelmezést.Teljesen komolyan írtam Péter,nem sértegetni akartalak.
2010. dec. 7. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!