Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mózes lehet, hogy néger volt?

Bemapoe kérdése:

Mózes lehet, hogy néger volt?

Figyelt kérdés
Vagyis: fekete bőrű? Egyiptomban született, ahol akkoriban vegyesen éltek fehér és fekete bőrű emberek.
2011. febr. 5. 15:36
1 2
 1/15 Lézer Anton ***** válasza:
100%

"ahol akkoriban vegyesen éltek fehér és fekete bőrű emberek."


ez nem igaz :)


Egyébként ha Mózes létező személy volt, lehetett egyiptomi. (Gondolom J. Assmann nyomán kérdezed. Remélem nem Ahmed Osman könyveit olvasod. xD)

2011. febr. 5. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Ez miért számít?Mármint a bőre színe!

Miért nem a hajszínén gondolkodsz?Az ugyanolyan fontos!

2011. febr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Jákob leszármazott, tehát nem. Héber volt.
2011. febr. 5. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

És az miért nem igaz, hogy Egyiptomban vegyesen éltek feketék és fehérek? Szerinte az egyiptomi határon (nem is volt akkor még ilyen fogalom!) apartheid-rendszer szerint megállították a feketéket?

Hát nagyot tévedsz akkor! Az egyiptomi birodalomban igenis sok fekete élt akár mint rabszolga, akár mint valamelyik középréteg tagja, de egynéhány a fáraó udvaráig is eljutott!

És a zsidók igenis keveredtek Egyiptomban feketékkel, ott szedték fel a negroid rasszjegyeket (az orientalid mellé), és ezek tények, olvass antropológiát, akkor megtudod!

Azt nem hinném, hogy Mózes teljesen fekete lehetett volna, de valami színes beütése akár lehetett is neki! Miért ne lehetett volna? Azért mert x-y-nak volt a zsidó leszármazottja? Na és? A családfák csak a neveket tartalmazzák, nem a bőrszínt!


De sztem úgyis hiába verem a klaviatúrát, néhányakat úgysem lehet meggyőzni semmiről....

2011. febr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
lehet.
2011. febr. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Lézer Anton ***** válasza:
93%

17:09


Én nem tudom, te miről írsz.

Éltél akkor? :)

Biztosan volt fekete, hát hogyne lett volna. De hogy nem sok, az gyanítható. Az egyiptomiak meglehetősen homogének voltak antropológiailag, akár hiszed, akár nem. Volt egy kisebb eltérés az északi és a déli rassz között, de aligha számottevő. És hidd el, az idegeneket számon tartották.

Rabszolga? Egyiptomban? Ez így kicsit sántít. (Voltak bányába száműzött "bűnözők", de rabszolgaság NEM volt a Ptol.-korszakig.)

A feketék feltűnnek a kereskedelmi partnerek között vagy az ellenségek elősorolásánál.

"Határ"? Ajjaj. Ez nem ilyen egyszerű.


És mi az, hogy egyeseket semmiről nem lehet meggyőzni? :D Nem is volt vita, érv, semmi.


Tudom, hogy az neked nem jelent semmit, de tudom, miről firkálok, papírom is van róla. xD

2011. febr. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Voltak rabszolgák, mint házi szolgák, de nem nagy tömegben.
2011. febr. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Zsidó volt.
2011. febr. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Én nem tudom, te miről írsz.

Éltél akkor? :)

Biztosan volt fekete, hát hogyne lett volna. De hogy nem sok, az gyanítható."


Figyelj, méghogy én nem érveltem? Vedd elő Kiszely István műveit! Antropológia! Nem, nem éltem akkor, de a csontok és a koponyák megmaradtak, amik igenis bizonyítják azt, hogy jelentős néger populáció élt Egyiptomban! És úgy, ahogy én leírtam!

Én amikor kimondom az antropológia szót, tudom miről beszélek, te viszont nem! Ott vannak a megmaradt embermaradványok, amik mind bizonyítékok. Én inkább azoknak hiszek, mint bármilyen vallásnak, vagy legendának! Az egyetlen ellenérv a részedről viszont csak az, hogy mindez szerinted "nem gyanítható"...azt persze nem tudjuk meg, hogy miért is nem...

2011. febr. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem, nem 100-ezres vagy milliós néger tömegek! És amikor azt írom, hogy embertanilag az egyiptomiak alkotóeleme volt, az azt jelenti, hogy igen sok egyiptomi ősei között voltak feketék, és ők ezeknek a fél-, negyed-, nyolcad-, tizenhatod-vérű leszármazottai voltak!

Egyiptom embertana pedig sosem volt homogén! Mediterrán rasszok, valamint orientalidok és csekély egyéb rasszok is éltek ott! Sem az Óbirodalomban nem volt homogén az egyiptomi népesség, sem később! A görög hódítás után meg pláne nem! A Ptolemaidák uralmát nagy részben az etnikai ellentétek tették tönkre (bár ez már egy jóval későbbi kor).

Továbbra is azt mondom: igenis, hogy Mózesben lehetett negroid vér, még ha nem is volt teljesen fekete!

A mai zsidóknak a negroid rassz az egyik összetevője! Ha nem Egyiptomban szívták fel magukba, akkor mégis hol? Nem hiszem hogy a galut idején mondjuk német területekről....

2011. febr. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!