Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az Ó-testamentum Mózesi...

Az Ó-testamentum Mózesi könyveiben Mózes meséli el az eseményeket. Hogyan lehetséges, hogy tudott kétezer, - vagy több ezer évvel korábbi történéseket, mint ahogyan megszületett?

Figyelt kérdés
Különösen Mózes I. könyve.
2011. júl. 29. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Először is: Mózes könyveit nem Mózes írta. A hagyomány szerint Ő kezdte el összegyűjteni az addigra már szájhagyomány útján létező történeteket és ő adott törvényt is a népnek, de valamelyik próféta írta le a könyveit, már nem emlékszem, melyik.


Másodszor: akárki is tette, természetesen isteni sugallatra és rendkívüli elmélyedésben, látomásokkal kísérve írta meg, mint a prófétai könyveket is. Ha most arra akarsz kilyukadni, hogy talán nem minden pontosan úgy történt, ahogy le van írva.....nos, talán nem. Mindenesetre úgy tűnik, Isten a prófétái által megerősítette amit leíratott.

2011. júl. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nos, erről már neked magadnak kell meggyőződnöd. Én nem hiszek a buddhizmusban, hinduizmusban, taozimusban, mégsem tartom a szent könyveiket egy rakat mesének, hanem filozófiának. Minden attól függ, honnan közelíted meg a dolgokat.
2011. júl. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sághegyi Csaba ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a teremtés könyvének Mózes amolyan szerkesztője volt, nem csak írója. Egyébként ha Isten kijelentése a Biblia, akkor egyszerűen Isten mondta neki el. Hogy erre van-e bizonyíték? A zsidó történelemről történelmi, régészeti, és egyéb bizonyítékok vannak. Ez oké. De hogy a korábbi időkről írt dolgok kijelentések lennének? Egy tény van, ami megdöbbentő, de attól még tény: a bibliai kód. Nézz utána, itt egy link kezdetnek

[link]

2011. júl. 29. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!