Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Jehováknál szokás még az...

A Jehováknál szokás még az úgynevezett kotonozó est?

Figyelt kérdés
2009. febr. 9. 16:53
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
49%
Az mi?!
2009. febr. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
69%
Az a "tapogatóest?" Ha egyrol beszélunk persze...
2009. febr. 9. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
69%
Mi az?
2009. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
33%

Hát a tapogatóestrol én azt hallottam, hogy osszegyulnek és mindenki-mindenkivel téma van...állítólag elofordul olyan is, hogy az apuka nem is az igazi apuka...Azt még ezek papolnak itt a Szentírásról mi? :)))

( bár, hogy mi a teljes igazság azt nem tudom, én ezt hallottam )

2009. febr. 9. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Én is így hallottam,mint az utolsó válaszoló írta.De első kézből még senki se beszélt nekem erről.Ezért írtam ide,mert itt név nélkül olyan is írhatna,aki már részt vett ilyen esteken.Gondolom sok mendemondának a végére lehetne járni ezáltal.
2009. febr. 9. 21:31
 6/28 anonim ***** válasza:
53%

Nincs, s nem is volt nálunk motozó est. "Ha lett volna, te lettél volna az első aki ott vagy."- mondtam nem egy haveromnak, amikor elkezdtem tanulmányozni a Bibliát a Tanúkkal. Buták vagytok ha ilyeneket állítotok. Kiközösítik a megbánást nem tanúsító, bűnt gyakorló személyt gyülekezetükből az első századi keresztények mintáját követve (1 Kor 5:9-13) .


A téves elképzelés, miszerint motozó est volt náluk, az 1989-es magyarországi betiltásuk feloldásáig adhatott okot a feltételezésekre. Ugyanis hogy ne tartóztassák le őket bibliai hitükért, az összejöveteleiket magánházaknál tartották meg, gyakran napnyugta után, kis számú csoportokban. A kívülállók csak azt látták csupán hogy egy két órára autók az udvaron, 10-en 20-an mennek be egy házba, villanyfény fel, redőnyök le. A mi utcánkban is laktak Tanúk, magam láttam amikor a fent említett eseménysorozat lejátszódott. Majd megkérdeztem egy mindent tudó utcabeli idős nénit :-D -azt hiszem ilyen mindent tudó idős néni minden településen lakik- s ő mondta, s hallottam életemben először hogy matató est van ilyenkor a Tanúknál. Amikor elkezdtem Tanúkkal tanulmányozni a Bibliát, volt lehetőségem meggyőződni hogy semmilyen matatás, kobozó est nincs.


S ha valaki azt a hazugságot állítja hogy motozóesten vett részt Jehova Tanúinál, hitelrontásért előbb a weblap fenntartóihoz jelentem be hogy töröljék a felhasználót, s ha ez nem történik meg, akkor Bírósághoz is hajlandó vagyok fordulni.


Valójában a Biblia elmondja, hogyan tekinti a világ a Biblia magas erkölcsi irányadó mértékeihez ragaszkodó keresztényeket:

"Mert elég, hogy az eltelt időben a nemzetek akaratát vittétek véghez, amikor is a gátlástalan viselkedés tetteiben, gerjedelmekben, túlzásba vitt borozásokban, dorbézolásokban, ivászatokban és törvényellenes bálványimádásokban jártatok. Mivel nem futtok már velük ezen a pályán a kicsapongás ugyanazon posványába, össze vannak zavarodva, és folyton becsmérlően beszélnek rólatok." 1 Péter 4:3,4



Az első századi keresztényekhez hasonlóan Jehova Tanúi szeretnénk tiszták maradni Isten előtt hogy elfogadható legyen az imádatunk neki, s akik ellátogatnak rendszeresen összejöveteleinkre, ezt a következtetést vonják majd le: „Valóban köztetek van az Isten.” (1 Korintusz 14:25)

2009. febr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Akkor ezekszerint Lót és lányai között sem történt semmi?Aki olvasta a bibliát tudja miről beszélek.Ha ott meg volt engedve,akkor itt miért nem lehet?Vagy a haraszt akkor is zörög,ha nem fúj a szél?
2009. febr. 11. 21:16
 8/28 A kérdező kommentje:
Bocs elfelejtettem idézni."Valójában a Biblia elmondja, hogyan tekinti a világ a Biblia magas erkölcsi irányadó mértékeihez ragaszkodó keresztényeket"
2009. febr. 11. 21:18
 9/28 anonim ***** válasza:
65%

Lót idejében még nem létezett a Mózesi törvény, ami szabályozta volna a nemi kapcsolatokra vonatkozó részleteket. Amikor nemzetté formálta Isten a zsidókat, törvényeket adott, amelyben elítélte a vérfertőzést. "Közületek senki se közeledjen valamilyen közeli, vér szerinti rokonához, hogy fölfedje mezítelenségét." 3 Mózes 18:6


Így is a többnejűséget megengedte. De miért?

Isten az Édenben azt a mércét állította fel, hogy a házasság egy férj és egy feleség tartós egysége legyen (1Mózes 2:18, 20–24). Ám mire Isten Izraelnek adta a Törvényt, a többnejűség más szokásokkal együtt már évszázados hagyománnyá vált. Isten nagyon jól tudta, hogy ’keménynyakú népe’ még a legalapvetőbb parancsokat, például a bálványimádást tiltó törvényeket is gyakran meg fogja szegni (2Mózes 32:9). Ezért hát bölcsen úgy döntött, hogy nem abban a korban alakítja át a házassággal kapcsolatos összes szokásukat. De ne felejtsük el, hogy nem Insten vezette be a többnejűséget. Arra azonban felhasználta a Mózesi Törvényt, hogy szabályozza a többnejűséget a népe között, és megelőzze a szokásból eredő visszaéléseket.


 A Mózesi Törvény azt is megengedte, hogy egy férfi elváljon a feleségétől, és ezt elég sokféle indokkal megtehette, ha komoly volt az indok (5Mózes 24:1–4). Jézus ezt a rendelkezést engedménynek nevezte, melyet Isten ’a keményszívűségükre való tekintettel’ tett a zsidó népnek. Az ilyen engedmények azonban csak ideiglenesek voltak. Jézus a követői számára újra Isten házasságra vonatkozó eredeti mércéjét tette kötelezővé (Máté 19:8).


Így, ahogy mondtam, az igaz keresztények elítélik a szabados életvitelt. Igen, a Biblia magas erkölcsi irányadómértéket állít a keresztényeknek.

2009. febr. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
48%

ugytünik akkor csak van de nem kotonozo est hanem motozo est

mért ne lehetne ha gruppen parti is vaan akkor mért nee lehetnee elvégre azok is emberek "jo " kis társsaságbaan

2009. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!