Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Most, hogy a Vatikán elfogadja...

Most, hogy a Vatikán elfogadja az evolúciót, ellenben tudománytalannak és teológiailag sem megfelelőnek minősíti az Értelmes tervezés elméletét, mit gondolnak erről a hívők?

Figyelt kérdés

Nagymamám buzgó katolikus volt, aki egész életében a "Lehet, hogy ő a majomtól származik, de én nem!" felfogást képviselte. Már rég meghalt, az ő véleményét már nem kérdezhetem meg, de azért érdekelne, mit gondolnak minderről a hívők.


[link]


2009. febr. 22. 12:23
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
83%

Majmoktól közös őstől származik... Soksor nem írják oda, pedig az a "közös őstől" ott fontos!


Namost sztem az értelmes tervezés egy amolyan békítő szándékú valami, és mint ilyen egyik oldal se elégedett vele. Részemről, mint biológus helyből elutasítom. A gond vele ugyanaz: ott van benne egy természetfeletti. A tudomány pedig képtelen olyannal dolgozni, ami bármi,bármikor,bárhol lehet, és nem vonatkoznak rá a természeti tövények (azaz Isten). Ráadásul gyakran szerepelnek benne bugyuta érvek, pl a klasszikus: "hogyan jöhet létre egy olyan bonyorult szerkezet, mint a szem?" A gugli 30 miliszekundum alatt kiböki a választ, még számítógépes modelt is csinált rá valaki, hogy bemutassa a folyamatot. De az elméletben hívők persze ezt nem ismerik el, rossz esetben nem is tudnak róla... Akkor meg miről beszélünk?:D Tehát tudományos vitát nem lehet folyatani, ha a vitapartner nem fogadja el a hiteles érvinket se. A tudomány részéről ennyit az elméletről, nem ismeri el.

Hit részéről sokat nem tudok mondani, de ha pl: én hiszek valamiben, sok embertársammal egyetemben, akkor minek kéne megváltoztatnom azt, csakmert valakiknek más ötlete támadt?! Nyilván letagadom az evolúciót, követem a bibliát, és nem egyezkedek, hanem hiszek. Ezért vallási oldalról is bukta az elmélet.

2009. febr. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem a hívőket, hogyan érinti őket az egyház pálfordulása?
2009. febr. 22. 13:55
 3/35 anonim ***** válasza:
32%
Én hívő vagyok és nem hiszek az evolúcióban csak a teremtésben.Mondjon bármit is a Vatikán.
2009. febr. 22. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
46%

Szia

Ez egy igen talalo es elgondolkoztato kerdes.

En "hivo" vagyok, vagyis hiszek Istenben, a Bibilia alapelvei szerint elek, nem vagyok katolikus, es konkretan egyik vallasba sem vagyok bekeresztelve.

Szerintem ezt az elmeletet a ket fel "bekitesere" hoztak fel, vagyis, az teny hiszen leletekkel, konkretan tapinthato bizonyitekokkal tudjak prezentalni, hogy itt es itt talaltuk ezt a majomnak kinezo izet ami az ember ose.Viszont a tudomany azt nem tudja konkretan bizonyitani, hogy Isten NEM letezik.Es ameddig ezt nem bizonyitjak addig nincsen joguk kizarni a lehetoseget, hogy mondjuk a majom ost azt nem Isten teremtette, majd esetleg magarahagyta a vilagot, mondvan, innentol ratok bizom, hogy mi lesz veletek.

Nem tudom, hogy igy leirva ertelmes-e a mit probalok mondani, de en hivo letemre nem utasitok el senkit es semmilyen elmeletet, sot nagyon szeretem amikor valaki tobb nezopontbol gondolkozik.

Ez a vatikani elmelet szerintem arra jo, hogy "na jo, ez van, mostmar mindenki csendben maradhat", csak a valosagban nem ezt ertek el vele... :)

Szoval amit lenyegeben akartam mondani, hogy szerintem lehetseges, hogy van Isten, es tenyleg itt van velunk, de egyben az is elkepzelheto,hogy a vilagot nem O teremtette.

Igaz leirtak a Bibiliaban, de hat nem voltak ra "tanuk" hiszen az ember lett utoljara "teremtve".

Szoval amig a vilagon vannak dinoszaurusz csontvazak, meg hasonlok addig en is bizonytalan vagyok a teremtest illetoen...de en akkor is erzem azt, hogy valaki jelen van az eletemben aki hatalmasabb mas eroknel.

Szoval nekem ez az oszinte velemenyem! :)

Udv

2009. febr. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
A Vatikán hivatalos álláspontja az, hogy a földi élet története az, amit a tudomány feltárt, az evolúció folyamata úgy működik, ahogy a biológusok leírták, ám a látszólag véletlen eseményeket Isten irányítja a háttérből.
2009. febr. 22. 15:02
 6/35 anonim ***** válasza:
26%

A Vatikánban csak szégyelljék magukat azok, akik szembe helyezkednek Istennel és a Bibliával. Sosem voltak Isten szolgái. Beteljesedik rajtuk is Malakiás 3:18 -ban megjövendölt szavak, Istent nem képviselő szolgákként:

"Ti pedig újra látni fogjátok a különbséget az igazságos és a gonosz között, aközött, aki szolgálja Istent, és aközött, aki nem szolgálja őt."

2009. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
76%

21:31-es!

Őszintén köszönöm! :DDDDDD

Nagyon szeretem, mikor a fanatikusok fröcsögnek. Látványos és mulatságos! :DDD


http://www.youtube.com/watch?v=TPSUZuWwauU&mode=related&sear..

2009. febr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 A kérdező kommentje:
Éppen ezért kérdeztem, mert azért a Vatikán mégsem vádolható azzal, hogy bizonyítékokat hamisít az evolúció létére, hogy kiirtsa a hitet. (Mint ahogy ezzel folyamatosan vádolják a biológusokat.)
2009. febr. 23. 09:24
 9/35 anonim ***** válasza:
60%

Én nem mondanám, hogy a Vatikán elfogadja teljes mértékben az evolúciót.


A témában március 3-7. között tudósok, teológusok és filozófusok részvételével tartanak konferenciát Rómában.


A katolikus egyház ma a Genezist nem szó szerint értelmezi, hanem a teremtés folyamatának allegóriájaként. Így nem lehetetlen az evolúció gondolatának elfogadása sem. Felfogásuk egyfajta "teista evolúció", amely szerint nincs ok arra, hogy ne fogadjuk el: Isten akár a biológiai alkalmazkodást és kiválogatódást is használhatta a teremtésben.


Ugyanakkor szembeszáll mindazokkal, akik az evolúciós elméletet az ateizmus bizonyítékaként értelmezik, és azokkal is, akik a Genezist "tudományos" szövegként használják.

2009. febr. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
72%
Új felfedezés, idő kell, amíg megemésztik:D
2009. febr. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!