Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek az "Intellig...

Mi a véleményetek az "Intelligens Tervezés" elméletről?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésnél akadtam erre a linkre, eléggé elgondolkodtat: [link]


Másik h bármennyire is tudományos téma, eléggé megegyezik a hagyományos egyházak teremtéselméletével. Gyakorlatilag azoknak a tudományos megfelelője. Persze kérdéses h mi az igaz belőle. Mennyire állhat ez szembe például a kereszténységgel, amiben szintén vannak érdekes utalások, vagy elég a linkelt freskókat megnézni.


2011. szept. 12. 17:40
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
90%

Ez tök jó. Az van, hogy mindenhol vannak beavatottak és laikusok. Attól ez a két dolog még egybevág, de csak beavatottak beszélhetnek róla teljes bizonyossággal. Amúgy a vatikáni fő csillagász is aztmondja, hogy nem bűn hinni idegen életformákban, mert amennyiben léteznek, ők is Isten teremtményei. Az a baj, hogy idehaza ezt nem merik felvállalni a papok.

[link]

[link]

2011. szept. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%

Hali!

A freskók egyes ábrái tagadhatatlanul megegyeznek a mai ufójelenséggel. Hogy ezek közül melyik valódi, melyik utólagos kreálmány, azt nem tudom. (Például egy 900 éves templom felújításakor a díszek közé betettek egy űrhajós, és egy fagyizó sárkány szobrocskát.) Tegyük fel, hogy eredeti, régi keletűek, tehát több száz évesek a képek. Ezek annyit bizonyíthatnak, hogy a képek készítőit a már akkor működő ufójelenség elérte. Jézus szólt, hogy lesznek megtévesztések, ahogy közeleg a visszajövetele, egyre gyakrabban, és egyre nyilvánvalóbbak. És nézz csak körül... Szóval a linkre ez a magyarázatom.

Az intelligens tervezés elmélete olyan történet, amely olyan biológiai tényekre mutat rá, amelyekre semmilyen darwini, vagy materialista magyarázat nem kielégítő, vagy egyenesen nem létezik, míg egy feltételezett ismeretlen felsőbbrendű teremtő magyarázat ezekre a dolgokra. Ez a mozgalom nem ufókra mutat rá, hanem arra, hogy valamilyen alkotó nyoma fedezhető fel annak teremtésében.

2011. szept. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

"Ez a mozgalom nem ufókra mutat rá, hanem arra, hogy valamilyen alkotó nyoma fedezhető fel annak teremtésében."


Igen ezzel egyet értek. A képeket úgy kapcsoltam össze, hogy mi van ha már a történelem kezdete óta látogatnak minket ufók. Érdekesek pl a Védák által, emlegetett repülő szerkezetek is, melyeknek több típusát is leírják. Vagy a Bibliában azok a történetek, és ábrázolások amikben egy adott személy egy felhővel emelkedik az égbe Istenhez. Vagy a szkafandereseket ábrázoló barlangrajzok, vagy éppen az abüdoszi hieroglifák, melyeken egy helikopter, egy ufó, egy tank, és egy lőfegyver láthatók. Mi van ha az amit mi Istennek hiszünk nem egy "személy", hanem egy felsőbbrendű intelligens lény. Vagy mi van ha az egyes kultúrák istenei szintén egy, az adott korban az emberiséget látogató felsőbbrendű lények. Nem akarok se X-akták féle fejtegetésekbe kezdeni, se másokat megbántani a hitében, de nekem ezek ugrottak be erről az egészről.

2011. szept. 12. 19:33
 4/23 A kérdező kommentje:
Egyébként a paleoasztronautika foglalkozik ezzel. Nem valószínű jó ötlet belekeverni a Bibliát, meg a vallást, ugyanakkor azt mondják érdemes tanulmányozni a Bibliát, a technikai szemszögből is.
2011. szept. 12. 19:56
 5/23 anonim ***** válasza:
52%
Ez nem vélemény, hanem tény. Semmi tudományos nincs az intelligens tervezésben. Tudományosan nem ismert, az azt támogatók tudomásom szerint sosem végeztem még kísérletet állításaik alátámasztására, még nem publikáltak referált szakmai magazinban, még csak egységes elméletnek sem mondanám, mert nincs sehol összefoglalva, hogy tulajdonképpen mit is takar az "értelmes tervezettség elmélete".
2011. szept. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Fémfaház ***** válasza:
42%

Ha ezt a vallás megtudja:D

Nos, rengeteg bizonyíték van arra, hogy évezredek óta járnak felénk földönkívüliek. Évezredekkel ezelőtt a az emberek ugye nagyon primitív életformát folytattak (mondjuk most is) és számukra az idegenek isteni erővel rendelkeztek, úgyhogy szerintem innen jön az Isten elnevezés, tehát véleményem szerint Isten 1 földönkívüli volt:D És ha figyelembe vesszük, hogy a Biblia mennyi mindent leír Istenről vagyis a földönkívüliekről, akkor 1 nagyon fejlett faj vagy tenyésztett minket, tehát génmódosítást hajtottak végre és ezért tartunk itt ahol, és aztán elmentek mintha mi sem történt volna, vagy figyelnek minket, hogy halad a kísérletük. Vagy pedig kereszteztek minket 1 másik fajjal. Vagy kész termék vagyunk, tehát előre legyártottak minket, vagyis előre összerakták a génjeinket és friss mű faj vagyunk. Vagy evolúció során kifejlődtünk, ők ide jöttek és csak figyelnek minket, vagy kísérleteznek velünk, vagy nem tudom:D Ezért szeretem a filozófiát, nehéz megtalálni a válaszokat, de ha megtaláljuk akkor lesz nagy buli vagy nagy cumi:P

2011. szept. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Hoffman József ***** válasza:
57%

Válaszok:

[link]

2011. szept. 12. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
90%

kíváncsi vagyok, te milyen kísérleteket javasolsz a világegyetem létrejöttének tervezésére. Ne haragudj, de zöldeket beszélsz. Az ősrobbanás felfedezője is hitt benne, maga Einstein is, bár a vallás istenképében nem hitt, de egy tervező intelligenciában igen (tudod, a svájci óra hasonlat:-)

Wolfgang Kuhn biológus az ateizmus buktatói címmel írt könyvet erről, és sok tudós, Gerald Schroder geológus, a matematikus John Lennox, a biokémikus Michael Behe,no és a legjobb Francis Collins, fizikus, genetikus a nemzetközi human genome project vezetője a ma élő egyik legnagyobb tudós. Evangéliumi keresztény, intelligens tervezésben hisznek mindannyian.

Csak néhány nagy nevet említettem, akik tényleg szavahihetők tudomáynos berkekben.


A kötelező film a youtube-on: Expelled - No intelligence allowed.

2011. szept. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Az általad felsorolt tudósok, ezek szerint az intelligens tervezettségben hisznek? Én ateista vagyok (nem hiszek a vallások istenképében, nem hiszem h isten egy konkrét, emberi tulajdonságokkal rendelkező egyén, aki lesi minden cselekedetünket - bár ha valóban egy felsőbbrendű teremtő intelligencia, teremthette az embereket saját képére is), ugyanakkor hiszek abban, h mindez ami ma létezik, túl összetett ahhoz, h egyszerűn csak a véletlennek és az evolúciónak legyen köszönhető, és lennie kellett valamilyen mesterséges beavatkozásnak... Ezért érdekes számomra amiket leírtál. Ha jól értem, ezek a tudósok is hasonló véleményen vannak.

2011. szept. 12. 23:13
 10/23 anonim ***** válasza:

"kíváncsi vagyok, te milyen kísérleteket javasolsz a világegyetem létrejöttének tervezésére."


Nem is nekem kell kísérletet javasolnom, nem én állítom, hogy a világot valaki megtervezte. Bár így elsőre kb. annyi jut eszembe, hogy fogjanak egy légmentesen lezárt üres üveget, üljenek le elé és várják meg, amíg a tervező tervez bele valamit. Hogy ennek nincs értelme? Természetesen nincs. Hogy az ID nem vizsgálható? Akkor mégis milyen jogon nevezhetnénk tudománynak?


"Csak néhány nagy nevet említettem, akik tényleg szavahihetők tudomáynos berkekben."


Egy dolog a személyes vélemény és egy másik a tudományos munka. Márpedig még ezeknek az embereknek a hite sem változtat azon, hogy nem létezik tudományos bizonyíték az ID-re.


"A kötelező film a youtube-on: Expelled - No intelligence allowed."


Valaki már ajánlotta nekem ezt a videót csak azt tudom elmondani, amit neki mondtam. Egy youtube videó közel sem ér fel egy referált szakmai lapban megjelentetett cikkel, a videó alanyai csak a véleményüket mondják el, nem tudományos tényeket közölnek. Felelhetnék rá Dawkins "The Root of All Evil" című videójával, de az is csak vélemény, még ha egybe is vág az enyémmel.

2011. szept. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!