Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan tekintik az emberek...

Hogyan tekintik az emberek hogy milliók haltak meg a vallások számlájára írt háborúkban?

Figyelt kérdés
Hány ember halhatott meg az ismert nagy történelmi egyházak tagjai kezétől, mondjuk az elmúlt 100 év alatt? Ez a csúnya történelem, nem tud hazudni. Vajon mit szól ehhez Isten?
2009. márc. 1. 10:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
73%
Ugye ez most egy költői kérdés?
2009. márc. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek: legtöbb vallás helyesli, plusz a hívőkbe is ezt nyomatják bele. Ha kicsit gondolkodik az ember, rájön, hogy semmit értelme nem volt az egésznek.

Isten mit szól ehhez: sztem totál leszarja.

2009. márc. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
62%
Tegyük fel, hogy valaki annyira szeret téged (legalábbis erre hivatkozva) a te rosszakaróidat negöli , te tehetsz róla ?
2009. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
negöli=megöli
2009. márc. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
22%
Keresztény egyház sajátkezüleg nem ölt meg sok embert, csak kiadta ezt a világi hatalomnak, ők intézték el, és van olyan vallás ahol ez nincs tiltva sőt feladat.
2009. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
49%

Zsidóknál meg persze nemszámit ha megölsz valaki mást aki nem zsidó.Aki nem zsidó az ő szemükben lelketlen állat(Gój)

Sőt a 3évnél fiatalabb lányok megerőszakolását se tiltják!

2009. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Tegyük fel, hogy valaki annyira szeret téged (legalábbis erre hivatkozva) a te rosszakaróidat negöli , te tehetsz róla ?


Ha ez a kérdés mondjuk nekem szólna, azt válaszolnám, nem tehetek róla, de szavamra úgy meggyűlölném őket, és úgy lehordanám a sárga földig mint még soha senki és én lennék az első aki feladja a gyilkost a rendőrségen, akkor is, ha értem tették.... így még borzasztóbb a dolog, mert én is vétkesnek érezném magam a halálok miatt, és szürnyű bűntudatom lenne, akkor is, ha nem én követtem el, és reménykednék benne, hogy legalább ilyen büntetésben lesz részük az elkövetőknek is, akik állítólag szerettek engem....ha szerettek volna, tudták volna, hogy nem tűröm el a vért, még a verekedést sem, nemhogy a gyilkolást

2009. márc. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Érdekes kérdés, én is kerestem már ilyesfajta választ. Nos, hogy a keresztény egyház mikor kinek adott parancsot kivégzésre, felejtsük el. Mivel erről semmilyen valódi válasz nincs a köztudatban, ezért ragaszkodjunk a tényekhez. Vallás miatt nagyon sok ember pusztult el az évszázadok során. Itt ne elsősorban a keresztes háborúra gondoljunk, mert ott nagyságrendekkel kevesebb ember halt meg, mint mondjuk anno Perzsiában vallásüldözés miatt, vagy még régebben. A középkorban nagyon sok ember halt meg szintén a fenti okok miatt. Az elmúlt száz évet még nincs értelme vizsgálni, mert bár tanulják a diákok ezt az időszakot is, történészek egybehangzó állítása szerint 100-150 év szükséges ahhoz, hogy politikailag korrekt választ lehessen adni egy-egy korszakról.

Sajnos mindig lesznek ájtatos manók, akik magukat bármilyen szellemi vezetőnek, lélektársnak (direkt nem írtam papot, rabbit, pásztort) hivatva butaságokat hitetnek el más emberrel. Ezekből lesznek később a vallási háborúk, ebből fakad a zsidókkal való ellentét, a mohamedán hitűekkel való ellentét, stb.(hittétek volna, hogy i.sz. 600 körül a keresztények voltak az üldözött oldalon?)

2009. márc. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

Isz. 600 körül a keresztények már korántsem voltak üldözött oldalon. Visszamehetsz még vagy 300 évet, hogy az írásod pontos legyen. 600 körül már vígan terjeszkedett a kereszténység.


Amúgy a kérdésre:

Megválaszolni szinte lehetetlen. A vallások miatt meghalt emberek száma sokmillió.

Történelmi egyházak kezétől? Szintén.

Persze szeretik őket mosdatni azzal a szöveggel, hogy "az a világi hatalom volt", de nem szabad elfelejteni, hogy a világi hatalom mögött mindig is ott volt a vallási. Emellett nagyon sok vallási vezető egyben világi hatalommal is rendelkezett (a püspök egyben főnemes és földbirtokos is volt).

Mikor is? Mivel történelmi egyházak a kérdés, így alapvetően a kereszténységről írnék:

- Mithras kultusz kiszorítása, a végén üldözése.

- Erőszakos térítések az újonnan létrejövő nemkeresztény államokban (Magyarország, Szászország, Dánia, stb.)

- Eretneküldözések: bogumilok, hugenották, katharok, husziták, stb. Nagyon kevés ilyen maradt fent.

- Boszorkányüldözések: a középkor elejétől a felvilágosodásig.

- Szent háborúk: meg nem mondom hirtelen, hogy mennyi volt, de akadt egy pár.

- Vallásháborúk: katolikusok-protestánsok között.

- Különböző "barbár" népek kiírtásában való aktív részvétel.

- A közelmúltban a különböző fasiszta rendsezrek aktív támogatása (Hitler, Mussolini, Franco, usztasák, stb.)


Nem mondom, hogy más vallásoknál ez nem figyelhető meg. Ott vannak pl. a muszlimok, akik között is akad jópár fanatikus. De tény, hogy a megnvezett történelmi egyházak simán felelősek annyi ember haláláért, mint az összes többi vallás és felekezet együttvéve.


Igazából azt sem értem, hogy miért nem szüntették meg már őket. A fasiszta ill. kommunista rendszerek esetében még a jelképeik nyilvános viseléséért is börtön járhat; míg a lényegesen több emberiség elleni bűncselekményt elkövető katolikus egyház vígan élősködik ma is.

2009. márc. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
17:11es! Akiket te leírtál azok közül egyedül Mussolini volt fasiszta:)
2009. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!