Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményed a pápa múlt...

Mi a véleményed a pápa múlt szombati kijelentéséről?

Figyelt kérdés

"Ha az ember az evolúció véletlen terméke lenne valahol a világűr peremén, akkor az életének nem lenne értelme"


Ha rendes érveket nem tudunk felhozni, akkor érzelmi alapon győzzük meg az embereket? Ha nem lenne teremtőatyaúristen, akkor senki nem vigyázna rád onnan fentről, sőt, az égész életed "értelmetlen" lenne? Ez komolyan elég érv a tudomány ellen emberek millióinak? Tényleg itt tartunk? Egyáltalán, mi az a fene nagy "értelme" az életnek?


2011. ápr. 29. 22:06
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
74%
Mégis mit mondjon? Tudományos bizonyítékot nem tud hozni, valamit pedig kel mondania.
2011. ápr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim válasza:
44%
Folyton ilyenekkel dobálóznak a hívők.
2011. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 anonim ***** válasza:
63%
Nevetséges a pápa az összes kijelentésével együtt. Persze nem kell tudomány, minek az... Neki biztos nem kell, hiszen így is megvan neki minden pompa, a többi ember meg csak járjon templomba és reménykedjen a mennyben.
2011. ápr. 29. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 anonim ***** válasza:
88%
Az a véleményem, hogy az ember életének nincs általános értelme. Lehet hogy ez egyeseknek nem tetszik, szimpatikusabb inkább a kreacionizmus, de attól még így van. Az embert a természetes szelekció és a nemi szelekció "teremtette".
2011. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/99 anonim ***** válasza:
80%
Hát ez valóban nem egy jól megalapozott érv, a pápával és az egész pompával, ami őt körülveszi sajnos én sem vagyok kibékülve, de ettől függetlenül hiszek Istenben. Az enyém és barátaim, családtagjaim életében túl sok csoda történt ahhoz, hogy ne higgyek. De ebbe most nem megyek bele, nem is ismertek, és nem is várom el senkitől, hogy most ez alapján rögtön higgyen. Csak kérlek ne írjátok le az egészet, mert elképzelhető, hogy csupán azért nincs Istenről/Istentől bármiféle pozitív tapasztalatotok, mert nem is ismeritek.
2011. ápr. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 anonim válasza:
83%

Az életnek az az értelme, amit az ember választ magának értelmének.

Csak az ember próbál magyarázatot találni az életének értelmére, mert magyarázat nélkül bizonytalanságban, nyugtalanságban élne. Az állatok nem foglalkoznak ilyen kérdésekkel, csak az ember, mert csak mi vagyunk képesek gondolkodni. De az életünk értelme ugyan az, mint az állatoké.


Mivel régen a vallások kialakulásának korában ezen témát tekintve elég tudatlanok voltak az emberek, így a hitük valamilyen természetfelettiben, (vagy mindegy hogy miben) hozta meg a magyarázatot az életük értelmére.


Ezért alakultak ki a vallások. Hogy bár bizonyítékok nélkül, de magyarázatot találjanak megmagyarázhatatlan kérdésekre, azért, hogy kitöltsék az emberek kíváncsiságából fakadó űrt.

Természetesen ez nem mindenkinél sikerül, de ez már részletkérdés.


Mindenkinek van egy világlátása, de senkinek se legyen célja az, hogy meggyőzze a másikat a saját igazáról. Felesleges.

2011. ápr. 29. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/99 anonim ***** válasza:
77%
Az élet értelme: hogy itt a Földön boldog légy. Én ateista vagyok. Azt nem ítélem el, ha valakinek van egy saját elmélete az élet nagy kérdéseiről, esetleg ebbe bevon egy istenséget, de az egyházak létének szükségességét - pontosan az ilyen kijelentések miatt - megkérdőjelezem. Létjogosultságukat is kétségbe vonom, mert amikor valaki betegségét például nem orvosokkal, hanem imával akarja kezelni, az veszélyes az emberi életre. A középkorban mennyi ember pazarolta el az életét a vallásra? És ma is vannak apácák, akik szintén pazarolják azt az egy lehetőséget, amit életnek hívunk.
2011. ápr. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
86%

Ha az életnek nincs értelme, akkor szerintem öljük egymást halomra.


Mondjuk az is érdekes, ha nincs értelme, akkor mi alapján mondjátok valakire hogy "jó" vagy "rossz", hiszen ezek is erkölcsi abszolútumok, amiket tudományosan nem nagyon lehet megmagyarázni. Legfeljebb a "hasznos" és "nem hasznossal" lehetne helyettesíteni, de ez azért sántít: ha én gumival megerőszakolom az édesanyátokat, akkor az se nem hasznos, se nem haszontalan...akkor miért akarnátok agyonütni, hiszen voltaképpen nem tettem semmit....

2011. ápr. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
30%
Az életnek igenis van értelme, és mindenkinek magának kell ezt megtalálnia.
2011. ápr. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
84%

OK, éljünk akkor úgy mint az állatok, benne vagyok.


De elgondolkodtatok már azon, hogy miért kellett ez a rohadt én tudat? Miért nem vagyunk én tudat nélküliek? Az evolúció teremtette az én tudatot?


Ha a babákat nézzük, nincs én tudatuk, csak 2 éves korukra fejlődik ki, hogy az én orrom, az én szám.

2011. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!