Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Katolikusok, mit szólnátok...

Katolikusok, mit szólnátok ahhoz, ha megtudnátok, hogy például II. János Pál pápa a pokolban van?

Figyelt kérdés
2011. máj. 23. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
98%
Én ateistaként csak azt nem értem, hogy mi a bánatért kell cseszegetni valakit a hite miatt...
2011. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Én nem gyakorlom a vallásomat, nem is hiszek, de gyerekkoromban még hittem és hittant is tanultam, ezért úgy gondolom a kérdés egy elég hülye kérdés.


Kezdjük azzal, hogy még Adolf Hitlerről sem tudjuk biztosan hová került, mert Isten mindenkinek fenntartja a bűnbánat lehetőségét, azt meg nem tudhatjuk, hogy esetleg utolsó pillanatban megbánta-e. II. János Pál életvitelét meg a katolikusok nagy többsége nem is ismerhette, csak mint közszereplőt, az Egyházban meg emberek vannak, nem tévedhetetlen, ezért nem gondolom hogy bárkiben egy világ omlana össze, ha megtudná, a kedvenc pápája pokolra jutott.


Természetesen ezt csak úgy mondom, hogy én nem hívő vagyok, nem hiszek a pokolban sem, de ebben a válaszomban feltételeztem, hogy van Isten meg pokol.

2011. máj. 23. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Írnék neki egy levelet, majd megkérném Köves Slomót vigye már el neki, mert ő úgyis oda készül...
2011. máj. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
28%
Ne, ne, nem akarok vele egy helyre kerülni.
2011. máj. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Semmit. Mit szólnék? Nem ismertem, mint embert. Az, hogy hova került Isten dolga, ne az enyém.


Vagy most mégis mit vártál? Miért írtad ki a kérdést? Azt gondoltad, hogy majd azt írjuk: "Ó, Istenem, elhagyom rögtön a vallásomat!", vagy mégis mit?

2011. máj. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 pelgrim ***** válasza:
38%

Értelmetlen kérdés, a pokol mint földrajzi hely nem létezik, de létezik olyasmi amit a tudat minőségének nevezhetnénk, melynek két szélsőséges állapota illetékesen a pokol és a mennyország.


A halandó ember tudata folyton e két szélsőséges állapot között ingadozik, ...

2011. máj. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

gondolom te is megnézted azt a videót :) én nem tudom, de nagyon nem vártam volnam, h a volt pápa ilyensmiket rejtegetett. azért gondolom sok kisértést is kapott, mert pápa volt.

mikor megnéztem, akkor előszőr meglepődtem, mert ilyensmire nem számítottam. egyébként nem vagyok katolikus.

2011. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
17:26 linkeld már be, miről beszéltél!
2011. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Légy szíves lemaradt, és tényleg érdekelne

17:48 :)

2011. máj. 23. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"nem tévedhetetlen"

Az I. Vatikáni Zsinat által kihirdetett dogma szövege:


„A pápa, amikor ex cathedra szól, azaz az összes keresztény legfőbb pásztoraként és tanítójaként legfőbb apostoli hatalmával hit és erkölcs területén egy tanítást úgy határoz meg, hogy azt az egyetemes Egyháznak el kell fogadnia, a Péternek ígért isteni segítség által azzal a tévedhetetlenséggel bír, mellyel az isteni Megváltó Egyházát a hit és erkölcs dolgában ellátni akarta. Ezért a római pápa ex cathedra meghatározásai önmaguktól és nem az Egyház beleegyezéséből fakadóan megváltoztathatatlanok.”

2011. máj. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!