Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istentől volt-e vagy nem az...

Tamás321 kérdése:

Istentől volt-e vagy nem az új Izrael állam létrejötte?

Figyelt kérdés
Hit Gyülekezetesek válaszát nem várom!!!
2011. máj. 6. 18:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
80%

Nem vagyok HGY-s.

Szóval persze hogy Istentől volt, mint minden e világon. Arról van szó hogy ez is az egyike az "idők jelei"-nek, az Antikrisztus eljövendő készülő uralmának.

Így hogy Jeruzsálem zsidó kézen vagy előbb-utóbb fel fogják építeni a Harmadik Templomot, ezt mindenki szerint megelőzi harmadik világháború szörnyű pusztítása.

Amint a Templom felépült, már nagyon kevés év van hátra a z utolsó ítéletig.

Szóval Izrael állam létrejöttén örvendezni nem tudok, se sírni, hanem a saját megtérésemel foglalkozni, mert egyre kevesebb időm maradt.

A végidő jelei egyébként még az is, hogy a kereszténység ereje csökken, álkereszténység hódít és a zsidók közül sokan veszik fel a kereszténységet.

Ha tudsz angolul, olvasgass Brother Nathanael Kapner-tól, ő szakértője a kérdésnek. [link]

2011. máj. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Egyértelműen nem, az ószövetség már elvégezte dolgát.
2011. máj. 6. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Jóska Pista Sanyi ***** válasza:

Egyértelmű nem. Emberek hozták létre, más emberek elüldözésével és legyilkolásával. Másrészt teljesen jogtalanul, háborús bűnöket elkövetve.


Ha van isten akkor ezt nem lehetett az akarat.


Ha pedig nincs akkor egyértelmű a válasz.

2011. máj. 7. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Az utolsó kettő az elfogadható számomra. De várom a többi választ is.
2011. máj. 7. 12:35
 5/25 anonim ***** válasza:
törölték a választ, de továbbra is tartom: minek raksz ki kérdést, ha már van elvárt válaszod, amit hallani akarsz, más emg nem érdekel?
2011. máj. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Bizonyítékokat akarok. A hiteseknek meg tudom a véleményét. Tudom, hogy Izraelt bálványozzák. Tehát ők ne szóljanak hozzá.
2011. máj. 7. 14:25
 7/25 anonim ***** válasza:

mire akarsz bizonyítékot? Egy hitbeli kérdésre, amire csak szubjektív válasz adható?


Én pl. nem vagyok hívő, tehát hitgyülis sem, szóval szerintem egyetlen ország sem Istentől való.

Erre voltál kíváncsi?

2011. máj. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem. Ennél okosabb válaszokra.
2011. máj. 7. 20:19
 9/25 anonim ***** válasza:

aha, tehát rákérdezel egy teljesen szubjektív dologra, megkérdezve az emberek véleményét a dologról, majd aki olyat mond, ami nem egyezik a tieddel, az nem megfelelő, az buta válasz.

Aki meg olyat, ami egyezik, arra lelkesen bólogatunk, hogy na igen, pont ilyen válaszra vártam.

Akkor minek raktad ki a kérdést, ha csak egyfajta vélemény visszamondására vagy kíváncsi?

Ez olyan gyerekes.

2011. máj. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Nem baj. Kíváncsi lennék mások álláspontjára is, egyedül a hit gyülekezetesekére nem, mert azt úgy is tudom. Neked meg nem mindegy, hogy nekem mi a célom? Engem se érdekel a te megállapításod. Érveket akarok, ha nincs, hát nincs. Tőled nem leszek okosabb.
2011. máj. 7. 21:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!