Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért támogatja az állam az...

Miért támogatja az állam az egyházakat? Tartsák el a hívők a papjaikat.

Figyelt kérdés
Én szívesebben látnám azt a pénzt az oktatásban vagy az egészségügyben. Éljenek meg a hívők 1 %-os adófelajánlásából. Vagy legyen 5 % a felajánlható adó.
2009. nov. 29. 00:37
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
74%

Én úgy tudom, hogy a papokat az egyház központi hivatalai fizetik és nem az állam. A mi papunk is az Esztergom-Budapest érsekségtől kapja a fizetését.

Lehet, hogy az államtól is van valami, de a többség nem onnan van.

Nálunk a fűtést, a világítást, és még sorolhatnám, mi mindent a plébániánkhoz tartozó hívek adományaiból állja a plébánia. Szerintem te (sok hozzád hasonlóval együtt) nagy tévedésben élsz, és olyan helyekről hallottad a téves információkat, akiknek érdekükben áll ilyen téves információkat terjeszteni.

2009. nov. 29. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
35%
Kedves első! És szerinted az érsekségnek honnan van a pénze? Csak nem az államtól?
2009. nov. 29. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
80%
mondjuk, ha a felajánlható összeg az adó 5%-a lenne, esetleg el lehetne gondolkodni a dolgon
2009. nov. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
83%
mellesleg vannak egyházi iskolák (fura mód nem is a legrosszabbak) és egyházi kórházak is, azokkal mi legyen?
2009. nov. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Vannak egyházi alapítványok is, oda az adakozik, aki akar, a mi plébániánknak is van ilyen.

Van egy plébániai segélyalapunk, amiből azokat támogatjuk, akik nehéz helyzetbe kerülnek, rászorulók, ezt ugyancsak nem az állam fizeti, hanem a hívek. Rendszeres jelentés is van róla, hogy mennyi pénz van benne, és lett-e belőle segítve valaki, ki, és mennyivel.

Mivel az egyház nem állami, hanem nemzetközi szervezet, a központi egyházi hivatal is támogatja az egyes országokban lévő helyi egyházat.

Vannak nagyon jó egyházi tulajdonú iskolák, kórházak, kár lenne értük.

Vannak pályázatok, amikre egyházi és nem egyházi szervezetek egyaránt pályázhatnak és az kap, aki jobb pályázati anyagot ad be.

Ha az állam ad is, az csak egy része az összesnek, amiből az egyház megél. Szemben a kizárólag állami intézményekkel, amiket teljes egészében az állam fizet.

2009. nov. 29. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:

Na akkor a téves információk meg a félremagyarázás :

www.magyarorszag.hu

Az adatok innen származnak :


1997. évi CXXIV. törvény

az egyházak hitéleti és közcélú tevékenységének anyagi feltételeiről


2008. évi CII. törvény a Magyar Köztársaság 2009. évi költségvetéséről

XX. 11. 39.

Az 5000 lakosnál kisebb településeken szolgálatot teljesítő egyházi személyek jövedelempótléka 1 700,0 millió forint. ( azaz Egymilliárd-hétszázmillió forint. Ki él tévedésben ? Tessék ? )

És ez csak egy sor a költség vetésben. Vannak ott érdekesebb dolgok is, de akit érdekel nézzen utána.

Akkor ki fizeti a papot ?


A másik kérdés :

Az egyházi kezelésben lévő kórház és a világi ismereteket oktató iskola nem hitéleti tevékenység. Ha az egyház szeretne úgymond világi tevékenységet folytatni, ám tegye másokkal azonos feltételekkel és költségvetési támogatással.

Én a hitéletről, hitoktatásról, papok gyülekezeti munkájáról beszélek. Ne tessenek kiforgatni a szavaimat. A kórházban nővérként dolgozó apáca nem hitéleti tevékenységet folytat, hanem beteget ápol. Ha közben imátkozik is a betegért, nem ez a fő tevékenysége, hanem az ápolás, gyógyítás.

2009. nov. 29. 01:27
 7/34 anonim ***** válasza:
54%

Az állam csak a közhasznú intézményeit támogatja az egyháznak, ahogyan bármilyen más szervezetét is (iskola, kórház, öregek otthona stb). A pap egy fillért sem lát a te adódból.


"Én szívesebben látnám azt a pénzt az oktatásban vagy az egészségügyben."


Az az igazság, hogy pontosan ott látod viszont, a fentebb említett okok miatt.

2009. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

A Magyar Köztársaság költségvetésében feketén fehéren le van írva, hogy az egyházak "egyházi személy jövedelem kiegészítése" címen állami támogatást kapnak, 1700 millió forintot.

Erre fel még mindig azt kommentezi az előző, hogy a pap nem kap pénzt. Akkor ki az az egyházi személy, akinek a jövedelmét az 5000 főnél kisebb településen ki kell egészíteni, és mit csinál ott.

2009. nov. 29. 01:44
 9/34 A kérdező kommentje:
Bocs nem jövedelem kiegészítés, jövedelem pótlék.
2009. nov. 29. 01:45
 10/34 anonim ***** válasza:

Bocs, amikor a választ írtam, még nem volt ott az idézet a költségvetésből.


ömm, erre nem tudok mit mondani. Én úgy tudtam, ahogy leírtam, amit te idéztél, az ezt megcáfolni látszik. Nos, erre én is kíváncsi lennék...

2009. nov. 29. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!