Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Hitler ateista volt, akkor...

Ha Hitler ateista volt, akkor miért kellet neki egy dárda, amit állítólag Jézusba szúrtak a keresztrefeszítésekor?

Figyelt kérdés
Vagy csak a keresztények nem akarják elfogadni a keresztény antiszemitizmus létezését és Hitler vallásosságát?
2011. máj. 21. 00:08
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
2%
Én szívesen részt vennék egy háborúban, ami visszahozza az igazi kereszténységet, nem ezt a hippi szart...
2011. máj. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
40%

Utolsó, ha te ezt komolyan gondolod, akkor te elmebeteg vagy.

Egyébként Hitler egy elmebeteg barom volt, és nehezen tudom elképzelni, hogy teljes szívéből istenhívő lett volna.

Mert Hitler a tetteivel Istent tagadta meg.

Üdv: Anna

2011. máj. 21. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
0%

Kedves Anna!

Olvastam máshol az írásaid, és azok alapján szimpatikusnak tűntél, de így...

A Führer a tetteivel nem tagadta meg Istent, hanem az akaratát teljesítette. De a zsidók abból sem tanultak, így hát itt az ideje még egynek, egy utolsónak...

2011. máj. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
2%

Annának ez a válasza tényleg kiábrándító volt.


Hitler nagy formátumú ember volt.Ha pusztán vallási szempontból nézzük akár prófétának is tekinthető.Nyílt sisakal kűzdött az ateista bolsevizmus ellen.A mai zsidóságról pedig annyit hogy keresztényi szemmel nézve ők tevékenységükkel a Sátánt szolgálják.A Bibliában írnak is róla hogy az Antikrisztus egy zsidó ember lesz,valószínű hogy a zsidók várva várt messiása.Hitler ezzel szemben vette fel a harcot.

2011. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
0%

Mein Kampfot érdemes elolvasnod, ha többet akarsz tudni Hitlerről. (Nem kell hinni benne, de szerintem alapműveltség a világ leghírhedtebb emberének, kicsit belekukkantani a gondolatvilágába)


Hitler leírja benne, hogy két dolgot szeret fanatikusan: Istent és Németországot. Tehát nem ateista.

2011. máj. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Anna: Attól, hogy valaki súlyos emberellenes tetteket csinál, még simán lehet istenhívő. Az már más kérdés, hogy több isteni törvényt szegett meg.


Ha érdekel, járj utána a Wesboroi Keresztelő Egyháznak (Wesboro Baptist Church), ők ugyan nem öltek hat millió zsidót, de tüntettek már "Jézust a zsidók ölték meg" (Jesus was killed by Jews) feliratú táblával.

2011. máj. 22. 17:19
 17/28 anonim ***** válasza:
36%

Hitler lehet, hogy katolikusnak vallotta magát, bár ez is annyira propaganda volt mint a mai jobb oldal vallásossága. Tettei valóban nem hívő ember tettei voltak, mert a fanatizmus nem hit, hanem beszűkült egocentrizmus. A hit nem azt jelenti, hogy elhiszem Isten létezését, annál jóval többet. Én itt most Annával értek egyet. Lehet kiábrándulni.

Freya

2011. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
45%

"Tettei valóban nem hívő ember tettei voltak, mert a fanatizmus nem hit"


Ahhoz, hogy valamit fanatikusan követni tudj, kell, hogy higgy benne. És Ő Isten akaratát teljesítette...

2011. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
72%

Sziasztok!


"Hitler lehet, hogy katolikusnak vallotta magát"

Ezzel gondolom felmenteni kívánjuk a katolikus egyházat, de talán jó volna nem elfelejteni az 1933-as egyezményt melyet Hitler és /láss csodát csak a/ katolikus egyház között jött létre.

Ennek tiszteletére ünnepi misét celebráltak 1933 szeptembert 10 /a katolikusok/.

A háború alatt az egyháznak ez az egyezmény több száz millió dollárt!! jelentett egyházadó ként.

Ez volt a fizetség azért, hogy a katolikus Németországban Hitler véghezvihesse a tervét és az egyház végig mellette maradjon.

Ez nem hit - ez történelem.

2011. máj. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
73%
Minden film mást mond. ' Hitler NEM VOLT IDIÓTA. Okosabb és tehetségesebb volt itt mindnyájunknál együtt összevéve. Amúgy én úgy tudom egy egyedi vallást alakított ki, aminek a főpapja lett és főleg asztrológiával foglalkozott meg minden. Youtube-n a Mágikus Nácizmus c. film fenntvan. Ha érdekel nézd meg. Itt elmondanak mindent a Nácizmusról. Engem is érdekel. Még az árjákról is beszél benne, leírja őket.
2011. jún. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!