Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » 1,5 éves kislányomat szerettük...

1,5 éves kislányomat szerettük volna katolikus templomban megkereszteltetni, de mivel a 7 éves iskolás lányom nem jár hittanra így elutasított a pap. Állítólag kötelező. Ki kötelezheti a gyerekemet rajtam kívül bármire is? Most hol keresztelkedjünk?

Figyelt kérdés
2009. jún. 2. 21:27
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
49%
Nincs ilyen szabály, ez a helyi paptól függ. Vigyétek szomszéd faluba/ városba, ha ott más a pap!
2009. jún. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
78%

Ha a hétéves kislányod nem járatod hittanra,akkor valószínűleg nem vagytok vallását gyakorló szülők.

A kereszteléskor a szülőnek és a keresztszülőknek is igéretett kell tenniük arra,hogy a keresztelendő gyermeket a katolikus (más vallásnál is) egyház tanításai szerint fogják nevelni.Tehát ebben az esetben kötelező a hittanoktatás.

Részemről nem értem,ha nem vagytok vallásosak,miért akarjátok megkereszteltetni a gyermeketeket?

Ha mégis ragaszkodtok a keresztelőhöz,próbálkozzatok más plébánián,vagy írjatok az illetékes püspöknek.Akkor meg kell indokolnotok,miért akarjátok a keresztelőt.

2009. jún. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
88%
Az a kérdés, mit jelent számodra a keresztelés. A pap nem színjátékos, vagy bohóc, hogy csak úgy brahiból kereszteljen. Nem kötelező a nagyobb gyerekednek hittanra járni, de ha nem jár, az nyílvánvalóan mutatja, hogy a család számára nem fontos az egyházi kötelék. Ezért nem vállalja a pap.
2009. jún. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
88%
Teljesen fölösleges megkeresztelni valakit, ha amúgy nem vallásosan neveled majd föl.
2009. jún. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
67%

Nem igazán értem, miért utasít el...

Régen még az is szokás volt pl. különböző vallású pároknál - ref-kat pl. - hogy az egyik gyerek ilyen, a másik olyan vallásban lett keresztelve... Ott a kisebb gyereket keresztelő pap mit mondott?

2009. jún. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
40%

Na azért ez nem ilyen egyszerű, kedves válaszolók!

A szülők, keresztszülők arra tesznek ígéretet, hogy a katolikus hitben nevelik a gyermeket, nem arra, hogy hittanra járatják!

Ha ezt a nevelést otthon akarják megvalósítani, megtehetik! (pl mert nem értenek egyet a helyi pap nevelési módszereivel, hitről alkotott nézeteivel- sajnos igaz, hogy ma már egyes papok elképzeléseinek nem sok köze van a katolikus hithez)

A papnak nem az volt a kifogása, hogy nem jár a nagyobb gyerek templomba! Tehát én feltételezem, hogy jár.

Sajnos az ilyen papi önkényeskedések járatják le az egyszeri emberek szemében az egyházat.


Én az egész esetet a püspök elé tárnám!


Persze ha csak divatból, szokásból, nagyszülők miatt kellene a keresztelés, nem szóltam semmit.

2009. jún. 3. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
81%
Ez tuti ilyen divatkeresztelés. Tök fölösleges.
2009. jún. 3. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%
Ha amúgy nem neveled az egyház normái szerint, akk minek akarod megkeresztelni?
2009. jún. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
100%

Ha ti nem vagytok vallásukat gyakorló szülők, akkor legalább egy vallásos keresztszülőt kell választani a gyermeknek, aki "garantálja" a hitbeli nevelést. Így el szokták fogadni a kérést. Hagyományból nincs értelme keresztelni, a papnak is erkölcsi probléma, ezért utasította el.

Ki kötelezheti a gyermeket rajtam kívül bármire is? Szerintem ez rossz hozzáállás a hit szempontjából...

2009. jún. 3. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
15%
protestánsoknál
2009. jún. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!