Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Németh Sándor személyes...

Németh Sándor személyes találkozását Istennel hogyan értsem?

Figyelt kérdés
Németh Sándor a Hit Gyülekezete alapító lelkészének személyes honlapján találtam: "...1976 áprilisában volt személyes találkozása Istennel egy ökumenikus jellegű házi közösségben, melynek főleg református hívők voltak a tagjai...."
2011. jún. 1. 21:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
23%
Ahogyan érteni lehet: ott vált hívővé. Ahogyan érti ő maga: ott és akkor jött rá, milyen jó biznisz embereket hülyíteni, új vallási irányzatot létrehozni, melyben magunkat félistenné tehetjük.
2011. jún. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
19%
Ja, újsütetű történelmi egyházunk illusztris feje a manipuláció művésze. Broáf...
2011. jún. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
10%
ott csillant meg a szeme,hogy milyen jó lehet mások fölött személyes hatalmat gyakorolni.
2011. jún. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
90%

Ahogyan sok más ember találkozott Istennel, köztük én is, Isten igéjének a hallgatásán keresztül, Jézus Krisztus nevének a segítségül hívása által. Jézus feltámadt és él, és valóságosan, face to face lehet találkozni vele. A Biblia azt mondja, hogy aki segítségül hívja az Úr nevét, arra válaszol Isten. Hát így lehet ma találkozni Istennel, és hiszem, hogy Németh Sándor is ugyanilyen találkozást tapasztalt meg. A szolgálata gyümölcseiről ezt lehet látni.


Ne fogadd el a rossz szándékú kommentelők fröcsögését, akik Sándort és a szolgálatát próbálják lejáratni - alaptalanul és levegőt vagdosva, vádaskodva - és Isten munkáját, amit Sándoron keresztül végez, pénzhajhász kuruzslásnak próbálják beállítani. Sándor az Isten embere, pontosan ezért kapja a rengeteg támadást. A világ nem nézi jó szemmel, ha valaki őszintén szolgálja az Urat.

2011. jún. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
22%

Tudnék neked mesélni erről az őszinte szolgálatról, ahogyan te nevezed.

Én néphülyítésnek és zsarolásnak nevezném inkább...

2011. jún. 1. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
88%

Tudod gyümölcseiről ismerik meg a fát. Sándor szolgálata nyomán több tíz- de inkább több százezer helyreállt életről, családról, házasságról, stb. lehet beszélni. A Hit Gyülekezete tömegeknek adott reményt, nem csak szellemi-erkölcsi értelemben, hanem anyagi támogatással is a rászorulók számára.

Azt mondom, hogy aki fikázza ezt a munkát, ami 30 éve állja a sarat, és egyre több és több jó gyümölcsöt terem, az kezdjen el egy hasonló tevékenységet, kezdjen el embereket támogatni, reményt adni, helyreállítani az életeket, családokat, és ha majd eltelik 30 év, és ugyanilyen sikeres szolgálaton van túl, mint a Sándoréké akkor azt mondom, hogy talán érdemes meghallgatni a fikázását. Addig meg azt hiszem mindannyian meghajolhatunk a kitartó munkájuk mellett.

2011. jún. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
14%
Én azt teszem, amit te leírsz: tanár vagyok, 20. éve tanítok azért, hogy valamit átadhassak a fiatal nemzedéknek, tudást, tartást, emberséget. Valami olyat, amivel valóban értékes és megbecsült emberekké válhatnak, és tudod, nagyon jó érzés, amikor az első tanítványaim közül vissza-visszatérnek mesélni, ki hová jutott, és elmondani azt, hogy szerintük az, hogy ma kicsodák, az nekem és a hasonló szellemű kollégáimnak köszönhető. Pedig saját maguk tehetnek róla, mi legfeljebb csak segítettük ,támogattuk őket ebben, megtanítottuk, hogyan is kell használni és előhozni. A hittel nincsen semmi baj, én nem hiszek, de semmi bajom azokkal, akik igen. Az ilyen álszent gyülekezettekkel, ahol viszont tényleg szinte fanatizálják az embert, na azzal már bajom van... hiába a tudás, hiába minden, ha nincs lelki erő. Ti elhiszitek, hogy ez ad nektek lelki erőt. Én ezt nem hiszem, szerintem alapból kevés van, ha ilyen helyekre vergődtök el. De bizonyítani nem fogom tudni, te sem a saját nézetedet. Tehát szerintem fogadjuk el egymás véleményét.
2011. jún. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
5%
Németh a saját istenével találkozhatott, aki nem más, mint a sátán. Legalábbis nem tudom mire vélni, hogy állandóan az ördög népét dicsőíti...
2011. jún. 2. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
92%
Akik Isten népe, mert a teremtő, élő Isten Izrael Istene.
2011. jún. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
6%

"Akik Isten népe, mert a teremtő, élő Isten Izrael Istene."


A Biblia szerint az Igaz Isten nem a zsidók Istene. Mint nemzet, elvesztették a kegyét már rég.

"Ezért mondom nektek, hogy az Isten királyságát elveszik tőletek, és olyan nemzetnek adják, amely megtermi gyümölcseit." Máté 21:43


Ennek látható bizonyítéka is lett, mikor i.sz 70-ben a rómaiak elpusztították Jeruzsálemet, s templomát azóta sem építették újra.


Jézus előre megmondta:

"Jézus pedig távozva, kifelé ment a templomból, de a tanítványai odamentek hozzá, hogy megmutassák neki a templom épületeit.  Erre ő ezt mondta nekik: „Nem látjátok mindezeket? Bizony mondom nektek, hogy semmiképpen nem marad itt kő kövön, melyet le ne rombolnának.”


Máté 23:37, 38: „Jeruzsálem, Jeruzsálem, aki megöli a prófétákat, és megkövezi azokat, akik hozzá küldettek — mily gyakran akartam egybegyűjteni gyermekeidet, miként a tyúk a szárnya alá gyűjti csibéit! De ti nem akartátok. Íme! Elhagyatottá lesz nektek a házatok.”



Ez meg is történt . A zsidók, mint nemzet elvesztették Isten kegyét. helyére az akkor újonnan megalakult keresztény gyülekezet lépett, amely élvezte Isten áldását. A Biblia így is utal rájuk: 'az Isten Izraele'


Továbbá „nem az a zsidó, aki külsőleg az, és a körülmetéltség sem az, amelyik külsőleg van a testen, hanem az a zsidó, aki belsőleg az, és az ő körülmetéltsége a szív körülmetéltsége szellem által, nem pedig írott törvénygyűjtemény által” (Róma 2:28, 29). „Nem mindnyájan valóban »Izrael«, akik Izraeltől származnak” (Róma 9:6).



Röviden ennyit egyenlőre. A zsidók nem kiválasztottak már többé. Mint nemzeten, nincs rajtuk az Igaz Isten áldása.

2011. jún. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!