Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » MIért idióták az emberek?

MIért idióták az emberek?

Figyelt kérdés
Gondolok az antiszemitákra, rasszistákra és a tipikus nem látja a fától az erdőt féle emberekre. Mert sajnos nagyon sokan vannak...
2011. jún. 8. 19:09
 1/10 eNerdzsy ***** válasza:

Az a helyzet, hogy nem vagyunk egyformák, és vannak akik jobban különböznek tőlünk mint azt szeretnénk.


Na ezek az "idióták".


De természetesen ez csak nézőpont kérdése, ezek közül sokak számára pedig te vagy az.

2011. jún. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy kicsit távolodj el a saját álláspontodtól, és utána olvass tovább.


Sokat jártam politikai fórumokon és egy dolgot le tudtam szűrni belőle. Mindig mindkét vitázó fél azt gondolja a másikról, hogy agymosott, manipulált, nem tud gondolkodni, nem látja a fától az erdőt, stb. Gondolom számodra is nyilvánvaló, hogy a világ nem megvilágosodott és manipulált emberekből áll, főleg ha látod, hogy mindig minden vitázó fél a saját igazát hiszi igaznak. Ennél sokkal bonyolultabb a dolog. Abszolút igazságok nincsenek. Viszont ha valaki felvesz egy álláspontot, akkor jellemzően a másikat meg akarja győzni, hogy az ő álláspontja az igaz, a másik meg kontra. De éppen ezért le fogják sz-arni egymás álláspontját kölcsönösen. Soha egyetlen pillanatra sem fognak tényleg belegondolni a másik elveibe. Ráadásul ez olyan komoly, hogy ha valakinek az igazát akár nyilvánvaló tények ingatják meg, akkor is ki fog tartani az álláspontja mellett, akár úgy is, hogy közben más dolgokat igazít az álláspontjához, amit az elején még nem is mondott, mert az emberek vitában nem szeretik beismerni a vereségüket.


És végül azt tanácsolom, tegyél rá, ha más másként gondolkodik, úgysem fogjátok egymást meggyőzni, fogadd el, hogy másként gondolja, te is jobban fogod ettől érezni magad, ha nem rágódsz ilyenen. Én szélsőbalos vagyok, vannak szélsőjobbos ismerőseim, egyik legjobb haverom is az, erős antiszemitizmussal és cigánygyűlölettel, de vannak liberális és fideszes ismerőseim is, akikkel szintén nagyon sok dologban nem értek egyet. Mégis megvagyok velük, mert nem azt nézem, mi a politikai nézetük. De ez igaz vallásra, világnézetre, sok mindenre.

2011. jún. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

MIndkét válaszolónak KÖSZÖNÖM. Csak elszeretnék mondani egy esetet ezzel kapcsolatban.

Egy ember azt mondja, hogy a cigány meg a néger gerinctelen féreg. - KÉRdezem tőle: Ismersz cigányokat? -Válasz: NEM.

- És négereket? Válasz: NEM.

- Akkor miről beszélsz?

...

2011. jún. 8. 20:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Elnézést az idióta jelzőért, csak feltuningoltam magam szomorúsággal és ez lett belőle. Legyen inkább idióta helyett máshogy gondolkozó....
2011. jún. 8. 22:07
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem szeretném. De kösz a lehetőséget. ;)

Csak annyi, hogy ez max. érettségin tétel...

2011. jún. 9. 08:07
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

mindíg úgy vonják le a következtetést egy fajta embercsoportra, amilyen a nagyrésze.

Cigányok?Mindenki látja őket, és az esetek 90%-ban minimum 5-en mennek, + jópár gyerek, hangosak, beszólósak, gonoszkodnak, lopnak, csalnak, hazudnak! Ezek tények!Vannak ugyan fehér hollók, egy-kettő, aki még szégyenli is, hogy cigány, mert ezekkel azonosítják!

Egy hete állt egy fehér ruhás diszkóscigány a Keletinél, mi ott mentünk el előtte kb 5 méterrel, szatyrokkal, bevásárolva, erre odakiált, hogy Hé aggyá má száz forintot! Én meg visszaszólok, sajnos most vásároltuk el, ami igaz is volt, de mégha lett volna sem ilyennek adok, hanem akin látom, hogy jobban rászorul.Válaszként ordított egy nagyot, hogy AKKOR A RÁK EGYE KI A SZIVETEKET MOCSKOK! Nem hittem a fülemnek,de rájöttem, egymás közt is így beszélnek!!!Na szerinted miért idióták az emberek?Hátmég ha ezt el is mesélik másoknak, és mások is ez alapján ítélik meg őket (ami mondjuk kicsit hibás, de van ilyen), ne csodálkozz, mert sok rossz tapasztalat nem fog átlagosan jó véleményt nyujtani! Régebben is a cigányasszonyok a szoknya alá szatyrot vartak, lehet tippelni miért!!!!! Mellesleg a tyúkot is oda lopták be!!

Régóta enyveskednek, de csak most lettek olyan büszkék magukra, hogy gyűlölik a nem cigányokat, miközbe nekünk lenne jogunk ugyanerre, de én nem gyűlölködöm, de felháborít ez az egész, és igenis fenntartással vagyok velük, ha hozzámszólnak, sajnálom.Egy normális cigánnyal találkoztam, muzsikus lett, volt osztálytársam, na ő megmutatta, hogy akad köztük rendes, csak sajnos 100-ból egy. Számomra a muzsikus cigányok nemcsak műveltebbek, hanem rendesebbek is, mint a putrisok, bár ezt is megcáfolja egy eset, mikor jött utánunk a miskolci cigányprímás, hogy adjunk pénzt, mert nem hitte el két szakadt rockertől, hogy nincs.Na jó nem vagyunk szakadtak, de gazdagságnak nincs rajtunk nyoma.Az ellenkező oldalon előbb jött a villamos, és fel kellett menekülni rá!Nem értette meg!!!Ezek után az ember elborzad a cigányságtól, és nem ez volt az egyetlen affér a cigányokkal, pedig nekem aztán vajmi keveset számít a bőrszín, de mindíg erről ismertetik meg a cigány.Az apehba mentek multkor be, szoknya, papucs, zokni, három gyerek, két cigányasszony, egy cigánylány, meg egy hatalmas óriáshasú cigányember.Kérdezte a cigánylányt kb (20) a biztonságiőr, hogy mit szeretnének, erre aszondja APEH! ... APEH! ...jó de mit szeretne? És akkor hátulrol beordított a terem másikfeléről a cigányasszony érdes hangon, hogy fő kell mutatni egy papírt!!!Mondani se kell mindenki őket nézte! Hát ilyenek ők, semmi illedelmesség, semmi semmi semmi más...

2011. jún. 9. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%

kedves Kérdező, és kommentelők!

Ez a téma inkább a politika topicba való, mint ide.

Üdv: egy csaj

2011. jún. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

ott a pont! :D

üdv:egy fiú

2011. jún. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Gondolok az antiszemitákra, rasszistákra"


Amúgy, mielőtt nekiveselkedtél a kérdésnek, beszéltél valaha olyan emberrel, akikre ezek a jelzők esetleg illenének, hogy megismerd a motivációját? Csak azért kérdem, mert még egy embertől sem hallottam, hogy "utálom a svédeket, bár egyet sem ismerek" vagy "ezek a rohadt dánok, mennyire utálom őket". Ellenben a társadalom egy jelentős részére igaz, hogy kollektíven ellenérzéseket támasztanak a zsidókkal és cigányokkal kapcsolatban. Miért pont őket utálják? Annyi népcsoport van még a világon, hogy ihajj, valami oknál fogva, mégis többnyire ez a kettő van kiszúrva általuk valami oknál fogva.

2011. júl. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szerintem te az "Internet tough guy" kifejezést keresed :)
2011. júl. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!