Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában leírt 7 napi...

A Bibliában leírt 7 napi teremtés az emberi (földi) évek szerint, hány ezer, - millió, - milliárd évnek felel meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 13:37
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Ezt senki sem tudhatja pontosan.

Van olyan Ige a Bibliában hogy Istennek 1 nap 1000 év...

Tehát akkor 7000 évnek felel meg.


De ez csak spekuláció. A teremtés könyve nem arra szolgál, hogy tudományos magyarázatot adjon a világ teremtésére. Ez Isten titka, és csak ennyit akart megosztani róla. A többit meg a tudomány így vagy úgy, hibásan vagy helyesen kikövetkeztet.

2011. júl. 30. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
60%

"Ez az egy azonban ne legyen elrejtve előttetek, szeretteim, hogy egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap." Ő időn és téren felűl áll. Nem azt jelenti, hogy egy nap ezer év.


Hat nap alatt teremtett meg mindent, a hetediken megpihent munkájától. Ez összesen hét nap. Hét 24 órás nap.

2011. júl. 30. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%

Az a 7 az 6 nap, nem? :)

Erről vannak viták, számomra 6*24 óra.

Ezzel teremtette meg számunkra a "hét" fogalmát.

6 nap munka, 1 nap pihenés.

2011. júl. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

A 90. zsoltárból:


"Mert ezer esztendő előtted annyi, mint a tegnapnak ő elmúlása, és egy éjnek rövid vigyázása."

2011. júl. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 Sághegyi Csaba ***** válasza:
41%

Én abban hiszek, hogy 6 nap alatt zajlott az egész. Több okom van rá. Az egyik, hogy Jézus mondta a János 17-ben az Atyának: a te igéd igazság. Ha ez így van, akkor a 6 napos teremtés is az.


Másik okom, hogy a tudományos álláspontok állandóan változnak. Isten szava sohasem.


Harmadik okom pedig, hogy ezer és egy olyan természettudományos tény van, amelyet az evolucionista felfogás nem tud kielégítően megmagyarázni. Míg a bibliai teremtés, és özönvízmodellbe patentra beleillenek. Itt egy kis ízelítő belőle: [link]


Mindezek miatt a személyes hitem az az, ami meg van írva. Nem mások erőszakolták rám ezt, hiszen ateista családban nőttem fel. Egyszerűen amiket az évek során megtudtam, ezt mutatják az én felfogásom szerint igaznak. Hülyének néznek érte nagyon sokan, de nem izgat, magamnak nem fogok hazudni.

2011. júl. 30. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
2011. júl. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!


A Teremtő már a teremtés után megáldotta a 7. napot, később pedig parancsolatba is adta az ünneplését. Érdekes lenne, ha nem 6 napig kellene dolgozni, és 1 napig pihenni, hanem pl. 6000 évig dolgozni, és 1000 évig pihenni.


manju

2011. júl. 30. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim válasza:
29%

A biblia és így a hit is egy nagy nagy kitalált mese...



Jól mutatja ezt az is hogy mikor a felvilágosodás korszakában egyre több tudós rájött hogy valami nem stimmel az addig etalonnak tartott keresztény világképpel, akkor jöttek az inkvizítorok és a csodás keresztény vallást(önmagukat) meghazudtolva végeztették ki vagy ölték meg esetleg kényszerítették a tudósokat hogy vonják vissza a tanaikat. Mert akkor kiderült volna hogy az egész csak egy óriási nagy hazugság.



Na ennyit a bibliáról meg a teremtésről.

2011. júl. 31. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
94%

12:09nek: az, hogy voltak olyan rögeszmés emberek a különböző vallások vezetésénél, akik nem tudták elfogadni a dolgok magyarázatát s emiatt öltek, még nem jelenti azt, hogy a Biblia hamis, illetve az a hit amit a Biblia tanít. mivel azok az emberek valószínüleg inkább csak a saját érdeküket nézték ezért fenyegetve érezték magukat...így Isten ellen fordultak és öltek (és még kitudja mit..).


Na de visszatérve a kérdésre: mivel a teremtés könyvénél azt is írja, hogy: 'és lőn este és lőn reggel második nap' szerintem ez elég bizonyíték arra, hogy 6 nap alatt teremtett és a 7.en megpihent. Különben meg szerintem nem ezen fog múlni az üdvösségünk hogy most akkor tényleg 6 nap volt-e vagy sem...inkább olyan dolgokkal kéne foglalkozni ami tényleg számít.

2011. júl. 31. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
0%

Igen érdekes gondolatokat olvastam a Világegyetemről és a teremtésről a [link] oldalon. Én már jelentkeztem az előadássorozatra. Még sose láttam másutt, hogy a teremtést, a reinkarnációt csak úgy kiszámította volna valaki. De az oldal gazdája úgy látom igen.


Érzésem szerint ez a modell forradalmasíthatja a teremtéselméletet, mivel érthetővé teszi. Sőt sok történeti és vallástörténeti kitételt is megmagyarázhat.

2011. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!