Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Bibliában leírt 7 napi...

A Bibliában leírt 7 napi teremtés az emberi (földi) évek szerint, hány ezer, - millió, - milliárd évnek felel meg?

Figyelt kérdés
2011. júl. 30. 13:37
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
9%

Bármennyire furcsa, a teremtés létezett. Matematikai úton is bizonyítható, de már reprodukálták is élettelen anyagból élő keletkezését. Azért nem kell túl nagyot álmodni, mert a teremtés, a tervezés és az evolúció bizony kéz a kézben járnak, mióta a világ világ. Ez utóbbi valószínű, hogy nemcsak a mi világunkra érvényes.


A nagyon lelkes bibliamagyarázók számára bizonyára érdekes információ lesz, hogy a Biblia egyrészt a kapcsolódó tudás 1/12-ed részét tartalmazza, másrészt oly mértékben tartalmaz fordítási és egyházpolitikai okú ferdítéseket, én arra sem hivatkozni, sem támaszkodni nem mernék. Majd ha egyszer megismerhetjük a Vatikánban elzárt eredetijét.

2011. aug. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 Ozmium42 ***** válasza:
78%

"de már reprodukálták is élettelen anyagból élő keletkezését."


Nem reprodukálták.

2011. aug. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Hoffman József tegnap 21:54


Welcome on board! :)


Itt már ajánlották a honlapodat; amit eddig olvastam ott, az tetszett. :)


Köszönöm a linket. Elég hosszú, de majd idővel átolvasgatom. :)

2011. aug. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim válasza:
Azt ne feletse el senki,hogy a föld fogási sebessége egyre lassul vagyis most egy nap 24 óra de ezer évekkel ezelőtt kevesebb volt,az idő mulásával pedig több lessz(lásd a szökőévek [link]
2011. aug. 7. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
0%
07-31 12:09: Egyetértek.Az egész világteremtés,Isten stb.egy nagy humbug.Egyedül Jézus létezett de ő is csak egy ember volt a sok közül.Viszont kétezer éve lehet a nevében gyilkolászni,pénzt csinálni.Ha még élne felkötné magát ezek hallatán,mondván: Anyám,én nem ilyen lovat akartam!
2011. aug. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
0%
Ozmium42 Tévedsz. Viszont nem minden tudományos eredményt kötnek az orrodra.
2011. aug. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 Ozmium42 ***** válasza:
100%
Neked az orrodra kötik?
2011. aug. 7. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 Hoffman József ***** válasza:
34%

11:29:

Ismét csak azt mondom, ha valakinek véleménye van, az nem baj, de ez itt nem egy vélemény blog, hanem a kérdéseikre keresik a választ kérdezők. Ha valakinek véleménye van, de ismerete nincs, az talán jobban tenné, ha itt hallgatna.


Gyakori vád, hogy a Biblia eredeti iratait a Vatikán megváltoztatta. A következő felsorolásban a korai kéziratok jelenlegi lelőhelyei vannak feltüntetve:

Cambridge: 66 db,

Grottaferrata: 69 db,

Firenze: 79 db,

Patmosz: 81 db,

Moszkva: 96 db,

Jeruzsálem: 146 db,

Oxford: 158 db,

Szentpétervár: 233 db,

London: 271 db,

Sinai-félsziget: 301 db,

Róma: 367 db,

Párizs: 373 db,

Athén: 419 db,

Athosz-hegy: 900 db.

Látható tehát, hogy Rómában az iratok nagyon kis hányada, kb. 10 %-a található csak. A Vatikánnak nincs rá lehetősége, hogy a Bibliát megváltoztassa.


"oly mértékben tartalmaz fordítási és egyházpolitikai okú ferdítéseket, én arra sem hivatkozni, sem támaszkodni nem mernék". Melyek ezek? Bizonyítsd be, van ilyesmi? Ez egy népszerű feltételezés, de semmi valóságalapja nincs. Ma úgy mondanánk, hogy ez egy "hoax", "városi legenda".


08:43:

A Föld forgási sebessége valóban változik. Egy fiatal Föld esetén ez nem probléma, de milliárd évek esetén már igen.


09:36:

Az Isten általi Teremtés az egyedül lehetséges magyarázat a világ , az élet, és az ember létezésére.

A materializmus fenntarthatatlan.

A bizonyítékok összegyűjtve az utóbbi hozzászólásom alkalmából csatolt könyvben olvashatók.

2011. aug. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
0%

"Az Isten általi Teremtés az egyedül lehetséges magyarázat a világ , az élet, és az ember létezésére."

Én tudok egy jobbat: csak.

2011. aug. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
23%
Ozmium42, van amit az orromra kötnek, bár nem mindent adhatok belőle tovább.
2011. aug. 8. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!