Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi szükség a vallásra?

Mi szükség a vallásra?

Figyelt kérdés
Miért kell ez nekünk?
2011. aug. 3. 11:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%
Hogy a gyenge lábakon álló világképünket és önbizalmunkat kitölthessük valamivel, és megnyugtassuk magunkat a halállal kapcsolatban, amelytől nagyon félünk, de a végtelenig tartó boldogság ígérete sokkal hízelgőbb, mint a végső megsemmisüléssel való szembenézés.
2011. aug. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nem kell, de akinek kell, annak valószínűleg azért, amit az első válaszoló írt. Egyébiránt könnyű általa irányítani az embereket, és persze jó pénzbevételi forrás.
2011. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vallás nélkül is hinni.
2011. aug. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
94%
egyfajta kapaszkodó...
2011. aug. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
56%

Mert amikor már az emberenek nincs semmilye, a vallása, hite még ott van neki támasznak.


Nem mondom, a mai világban már valóban nincs szükség a vallásra, de a régi időkben nagyon is volt.


Plusz én mindig azt mondom: Sokkal szebb és békésebb világban élnénk, ha minden ember egy vallásban hinne, de abban töretlenül és minden pontját betartaná. Ha csak a 10 parancsolatot betartanánk, már nem lenne semmi gon dezen a nyomorult világon.


Hozzáteszem, én sem vagyok vallásos, de van bennem HIT, ami nem ugyanaz...

2011. aug. 3. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
47%

A kereszténység hanyatlásával más károsabb dolgok (ezoTV stb.) veszik át a vallás helyét, ezért azt mondom kell.

Bár ha szélhámosságból élnék én ellenezném a vallást, elég jövedelmező a jóslás. :D

2011. aug. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
39%
Én a Bibliára mindig úgy gondolok, mint egy ősrégi Sci-fi. Az első Sci-fi amit írtak.
2011. aug. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
70%
Vallásra semmi. Hitre van szükség. Jól mondta az egik válaszoló, lehet vallás nélkül is hinni. És nem feltétlen egy természetfeletti lény létezésében, vagy Jézusban, stb. Lehet, sőt kell hinni magunkban is...
2011. aug. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
nem kell.a hit a fontos,mint azt már írták előttem.és a hitnek nem kell mások által meghatározott istenképet követnie.ezért nem fontos a vallás.sok mindenben lehet hinni.a vallást hatalmaskodó emberek találták ki,akik másokon akarnak uralkodni,nem kötelező a rabszolgájuknak lenni.
2011. aug. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
44%
Majd meg fog szünni...
2011. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!