Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha a sátánisták önmagukat...

Ha a sátánisták önmagukat tartják a legfőbb létezőnek akkor miért van szükség egyáltalán magára a sátánista vallásra?

Figyelt kérdés
hiszen akkor nem követnének semmilyen hatalmat,csak a saját magukét ismernék el.szóval nem egészen értem...amugy kit tartotok hiteles sátánistának? MManson,Glenn Benton,Aleister Crowley,kit? Woody Allen?-lehet,hogy ő az igazi csak jol leplezi:-)
2010. ápr. 12. 19:30
 1/8 anonim ***** válasza:

a sátánizmus egy ateista "vallás", nem igazi vallás. nincs benne se isten se sátán.

az embert magát tartják "istennek". egy kis okkultizmus az ami megtaláható benne.

2010. ápr. 12. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nem tudom, de mivel a feltételes mondat első fele nem igaz, ezért a logikai hagyományoknak megfelelően a második felével már felével már nem is kell foglalkozni.


Másképpen fogalamzva; a sátánisták nem magukat tartják a legfőbb létezőnek. Sőt, az ilyesfajta gondolkodás náluk bűnnek szűmít.

2010. ápr. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pont azt tagadják, hogy maguk a legfőbb létező, náluk ez bűnnek számít ha valaki magát gondolja annak. Amire te gondolsz az az önmagukban való hit, a kettő nem ugyanaz.


Amúgy ha megnézed ez nem is annyira vallás inkább filozófiai tanok összessége, nekem pl. az nagyon szimpatikus, hogy ne akarjunk segíteni annak aki nem akarja, hogy segítsünk, aztán az is hogy élelemszerzés kivételével ne bántsunk állatokat, de pl. a bosszú a megbocsátás helyett nem az.

2010. ápr. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! hú de meg van ez csavarva!:) a tizparacsolatukat én is olvastam sok nekem is nagyon szimpatikus(pl.ne ölj emberi állatot csak ha rád támad vagy élelemre van szükséged,ne árts kisgyermekeknek...) tehát most akkor van egy konkrét szellemi hatalom amiben hisznek(Ördög,Lucifer,Démonságos Fődémonság,akármi)vagy csak magukban hisznek,de akkor mi szükség van ritiálékra meg pentagrammra? mi köti őket össze? mert pl. a keresztények Jézusban és a keresztény istenben hisznek,őket ez köti össze tehát nem saját magukban hisznek...én ezt igy gondolom.
2010. ápr. 14. 17:04
 5/8 A kérdező kommentje:
a második kérdésemre is kérnék válaszokat!:)
2010. ápr. 14. 17:05
 6/8 anonim ***** válasza:
56%

" tehát most akkor van egy konkrét szellemi hatalom amiben hisznek(Ördög,Lucifer,Démonságos Fődémonság,akármi)vagy csak magukban hisznek,de akkor mi szükség van ritiálékra meg pentagrammra?"


- A LaVey-i sátánizmusban ilyen elemek nincsenek démonok meg hasonlók. A rituálék meg jelképek csupán külsőségek.


(egyébként rejtély, miért lettem lepontozva...)

2010. ápr. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
a rituálék meg jelképek csupán külsőségek-hm..ez nekem még mindig fura de el tudom fogadni.
2010. ápr. 16. 19:13
 8/8 anonim ***** válasza:

Van teista és ateista sátánizmus,

A teista sátánizmus - más néven spirituális vagy hagyományos sátánizmus a Sátán (vagy valamely vele kapcsolatba hozott istenség vagy démon) imádatát jelenti, és magában foglal több nézőpontot és csoportot. Két típusát különíthetjük el, ezek a klasszikus és modern teista sátánizmust foglalják magukban.(tehát ők hisznek a Sátánban)


Viszont a másik,egy teljesen szimpatikus dolog..:

A sátánizmus ateista ága az 1960-as években bontakozott ki, főként Anton Szandor LaVey munkássága nyomán. Az ateista sátánizmus alapvető jellemzője, hogy Sátánt nem valós, létező entitásnak fogja fel. Sátán alakja ezen rendszerben a követendő értékrendet jelenti, mely szerint a sátánista és mentalitását életét alakítja. Az erős, független és lázadó egyént jelképezi, aki önerőből boldogul, boldogságát nem természetfölötti erőtől reméli.

Az ateista sátánizmuson belül fellelhető egy látszólagos ellentmondás, névleg, hogy létezik egyfajta isteni entitás fogalma. Ezen "isten" sokban hasonlít Spinoza istenképére, nem személyiség, hanem a természetet egységben tartó erő. Ezen entitás nem kap semmilyen szerepet, mindössze léte kerül tisztázásra a Sátáni Bibliában. Ezzel magyarázható az ateista jelző.

2010. aug. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!