Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Istent ki teremtette? és aki...

Istent ki teremtette? és aki istent teremtette azt ki teremtette? és így tovább.

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 17:32
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
49%

Isten VOLT. (van, és lesz... :D)

"Kezdetben volt az Ige, és az Ige Istennél volt, és Isten volt az Ige... Általa lett minden, és nélküle semmi sem lett." - szól János evangéliumának első néhány versében, amit még a teremtés könyve sem cáfol.....

2011. aug. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 eric_one ***** válasza:
43%

A teremtő Isten öröktől fogva és örökké létező Isten. Mindig is volt és mindig is lesz. "És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."

Tehát a vagyok vagyis az állandó jelen. Ezt úgy kell elképzelned hogy a teremtett világ az idő alá van rekesztve. De Isten szellem, és abban a dimenzióba nincs idő, és nincs elmúlás. Örökkévalóság van. Ezért Isten ránéz az idő vonalára és látja a múltat, a jelent, és a jövőt is.

2011. aug. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 yuda ***** válasza:
71%

Bennünket embereket korlátoz az idő.Nem tudjuk ettől függetleníteni magunkat, hiszen születésünktől halálig öregszünk. Gondolkodásunkat ez a szűk keresztmetszet határolja be.


Nem úgy Isten élete, amely nem ebbe a teremtett világba korlátozódik, hanem a biblia úgy ír róla, hogy örökkévalóságban él. Fel nem foghatjuk ez mit jelent igazából, mert ismétlem: mi az idő alá vagyunk rekesztve.Az egy másik dimenzió.

2011. aug. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 A kérdező kommentje:
Ne halandzsázzatok már összevissza én komoly válaszokat kérek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2011. aug. 8. 17:55
 5/47 anonim ***** válasza:
54%
de bakker honnan veszitek hogy a biblia igaz?:D lehet hogy egy csöves unatkozott azt írt
2011. aug. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
86%
a komoly válasz alatt azt érted, hogy olyan válaszokat vársz, amelyben azt írják, hogy Isten nem létezik?
2011. aug. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
39%
de az is lehet komoly válasz, amiben azt írják, hogy létezik.:) én nem írtam le a véleményemet, de a kérdező hozzászólásából azt vettem le, hogy csak azt veszi komoly válasznak, ami az ő véleménye. akkor miért kérdezi...?
2011. aug. 8. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
61%
Istent az ember teremtette....ennyi.
2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 skarma ***** válasza:
0%

Amit Istennek neveznek, az a Mindenség. "Isten" minden porszemben ott van és egyszersmind ő a buddhista üresség is.

Tehát valóban mindig volt van és lesz, mert születhetetlen és halhatatlan, csak nekünk nehéz ezt felfogni az emberi agyunkkal.

2011. aug. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
100%

Kezdetben teremtette az Isten a mennyet és a földet....stb


Az a szó, hogy kezdetben, az a kezdet. Minek van kezdete? Térnek és időnek. Itt azért világos, hogy az időről beszélhetünk. Isten ura az időnek, ha nem lenne az, nem lenne mindenható, nem lenne Isten. Ha Isten a térbe és az időbe lenne bezárva (márpedig mi be vagyunk zárva) nem lenne mindenható.


Mindent Ő teremtett. Az időt is beleértve, ez Isten igéjének legelső szava. Nem tudod felfogni, hogy az idő is teremtetett? Gondolj bele, hogy a tér véges. Van egy gyors űrhajód, és véges a tér. Mi következik? Fal? És a falon túl mi van? És ha végtelen? Mész, mész, és semmi? csillagok, bolygók, majd elmúlnak és mész, mész, és soha sehol a vége? Persze átvághatjuk a gordiuszi csomót, és kijelenthetünk egy hipotézist, hogy a tér görbűl, és visszahajlik saját magába, de akkor csak úgy lehet elképzelni, mint egy gömböt. És a gömbön kívűl mi van?


Nehezen tudjuk elképzelni, hogy milyen idő nélkűl élni, mikor nincs kezdet, nincs vég. Isten kezdetben megteremtette az időt. ....az első nap...


Így a kérdés csak akkor aktuális, ha idősíkban gondolkodsz. Nem is tudsz másként. Isten van. Nem volt és lesz, hanem ő aki van, és a fiú, ki kinyilatkoztatta Őt.


"Mózes pedig monda az Istennek: Ímé én elmegyek az Izráel fiaihoz és ezt mondom nékik: A ti atyáitok Istene küldött engem ti hozzátok; ha azt mondják nékem: Mi a neve? mit mondjak nékik?

És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok. " IIMóz 3:14


Eképpen a fiú is:


"Azért mondám néktek, hogy a ti bűneitekben haltok meg: mert ha nem hiszitek, hogy én vagyok, meghaltok a ti bűneitekben."János 8:24

2011. aug. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!