Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Na akkor Istent ki teremtette?

Na akkor Istent ki teremtette?

Figyelt kérdés
Azt még elfogadom valahogy,bár nehezen,hogy mindent egyedül Isten teremtett,de azért piszkája a fantáziámat az,hogy Istent is valakinek,vagy valaminek létre kellet hoznia,azaz,teremtenie,vagy nemzenie-nevelnie-taníttatnia kellett,hogy azzá lehessen aki. Mert azt mégsem hiszem el,hogy Isten volt,van,s lesz az idők végezetéig,csak úgy saját magától,megteremtette először saját magát,hogy utána egyes egyedül egy olyan komplex világ mindenséget teremtsen,mint minek mi is a részei vagyunk!
2011. máj. 5. 11:32
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
73%
Ameddig nem tudod megérteni a végtelenség fogalmát addig ezt sem értheted meg.
2011. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szerintem a világmindenség fogalmát sokesetben a tudósok(-talán ideértem a teológusokat is)sem igazán értik még,a világmindenség szerintem az,amiben mi is létezünk. Nekem jelenleg ennyi.
2011. máj. 5. 11:44
 3/22 titak ***** válasza:
42%

Istent az emberek teremtették saját részre.

Egy felsőbbrendű lény mindig jól jön, ha valakire hivatkozni kell.

2011. máj. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
84%

A Bibliából, az írásokból kitűnik, hogy Isten felette áll időnek, térnek, hiszen ő maga teremtette ezeket. "Kezdetben..." az idő kezdetén. Csak mi vagyunk bezárva az idő és a tér korlátai közé, így elképzelni is nagyon nehezen tudjuk, hacsak nem lehetetlen, ahogy Isten maga mondta magáról: "És monda Isten Mózesnek: VAGYOK A KI VAGYOK. És monda: Így szólj az Izráel fiaihoz: A VAGYOK küldött engem ti hozzátok."


Ő teremtette az időt, ő az ura. Nekünk nem lehet elképzelni, hogy Ő nem teremtődött, született, Ő van. Nem volt, lesz, hanem van, örökkön-örökké.

2011. máj. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
53%
Isten így jelentette ki magát Mózesnek: az voltam,aki leszek. Tehát öröktől fogva,és örökké ugyanaz. Az Atyát senki nem teremtette,és nincs születése,azért ATYA a neve.Ez az egyik nevének a jelentése. De több néven is kijelentette magát. Minden létező lény közül a legnagyobb neve,Jézus Krisztusnak van. Ugyanis miután elvégezte a földi szolgálatát,és felvitetett a tanítványok szeme láttára a mennyekbe,és helyet foglalt az Atya jobbján,Isten megajándékozta egy minden név fölött való névvel,tehát az Atya a saját neve fölé magasztalta.Erre a névre minden térd meghajol,mennyeieké,földieké,és föld alattiaké. Valószínű azért lett így,mert a mennyben az angyalok a Fiú Isten tekintélye ellen lázadhattak fel. De efelől nincs biztosíték,csak találgatok.
2011. máj. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
49%

A történelmi keresztény istenkép valóban súlyos önellentmondásokkal terhelt, ami a szentírásoktól idegen mesterséges dogmák (szentírással kevert emberi filozofálás) következménye.


Nem lehet addig igazán megismerni Istent és helyes viszont kialakítani vele, ameddig ezektől meg nem szabadítjuk a gondolkodásunkat.


Csak egy példa a belső önellentmondások sorából:

Krisztus szerintük teljes ember és teljes isten, amelyben

az isteni és emberi természet sem össze nem keveredik, sem szét nem válik.


Hát, ha ilyen fogalmilag nonszensz meghatározásokat adunk, akkor kétségtelen, hogy Isten egy felfoghatatlan misztikum lesz, amit tényleg nem is fog fel senki, így aztán őszintén imádkozni sem tud hozzá.


Jézus ezzel szemben világosan szólt Istenről, amikor Atyjának nevezte Őt, és úgy tanított minket, hogy mi is Mennyei Atyánknak szólítsuk, méghozzá nem valami misztikus és felfoghatatlan okból, hanem azért mert Ő ténylegesen az is, a mi Mennyei Atyánk, örökkévaló lelkünk atyja, személyiségünk szülője.


Az anyag, az energia és az intelligencia elemei nem teremtett dolgok, hanem örökkévalók. Az isteni lét, egy állapot, a fejlődés, megdicsőülés és felmagasztosulás legfelsőbb foka.


Amikor a szentírások az isteni teremtésről beszélnek, akkor nem valami misztikus és felfoghatatlan dologról szólnak, hanem arról, hogy az alkotó értelem egyszerűen cselekszik. A teremtés nem egy egyszeri dolog, nem egy esemény, hanem egy folyamat. Az Istenség munkája pedig nem más, mint a világmindenség teremtésének soha meg nem szűnő folyamata.


A T&SZ 93:29-33 e tekintetben egyértelmű kinyilatlkoztatás:


" 29 Kezdetben az ember is Istennel volt. Az intelligencia, vagyis az igazság világossága, nem teremtve vagy alkotva lett, valójában nem is lehet.

30 Minden igazság független abban a szférában, amelybe Isten elhelyezte, hogy magától cselekedjen, miként minden intelligencia is; különben nincs létezés.

31 Íme, itt az ember önrendelkezése, és itt az ember kárhoztatása; mert nyíltan megmutatkozik nekik az, ami kezdettől fogva volt, és ők nem fogadják be a világosságot.

32 És minden olyan ember kárhoztatás alatt van, akinek lelke nem fogadja be a avilágosságot.

33 Mert az ember lélek. Az elemek örökkévalóak, és a lélek és az elem, elválaszthatatlanul összekötve, teljességet kap az örömből; "


Forrás:


[link]

2011. máj. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
47%

Ö mindig volt, van és lessz.

mint

pl. az energia

2011. máj. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
És mi van akkor, ha az időt is Isten teremtette, és amit mi egy egyenes vonalként látunk telni, azt ő átfogóan látja? Mi vagyunk a masiniszták, akik csak a sínt látják maguk előtt, ő meg fentről az egész vasút-hálózatot.
2011. máj. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Gondolj bele ,hogy te vagy Ádám ,és ott álsz Isten előtt.

Neki tartozol felelőséggel mivel Ő teremtett,és nem mondhatod Istennek ,hogy csak akkor hiszek benned,ha "megismerem az apádad,nagy apádat,dédapádad ,stb........

Érted a helyzeted?? Ő van és kész! Ha meg akarod jobban ismerni ,vedd fel a kapcsolatot Jézussal, a János evangéliumán keresztűl.

2011. máj. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Ha elmondanánk ki teremtette, nem érdekelne, hogy akkor az Ő teremtőjét ki teremtette? Ha ezzel a logikábal akarod azt mondani, hogy nincs Isten, a végén oda lyukadsz ki, hogy te sem létezel. Mert nem tudod a te apukád apukájának az apukája stb... ki volt.
2011. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!