Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szűz Mária hogyan lehet szűz,...

Szűz Mária hogyan lehet szűz, hogyha megszülte Jézust?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 09:58
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
64%
Isten megteremtette Máriában a fiát, úgy, hogy nem nyúlt hozzá. Egy nő egészen addig szűznek van nyilvánítva míg egy férfi be nem hatol a hüvelyébe a péniszével.
2011. aug. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 krameri ***** válasza:
66%

ezért hívják szeplőtelen fogantatásnak.

Ha embertől lett volna a gyermek, akkor nem Isten fia lenne.

2011. aug. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
2011. aug. 16. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
45%

Úgy, hogy nem volt szűz. :)


De ezt nem rosszindulatból mondom, kedves hívők, attól én még ugyanúgy nagyra tartom Jézust.


Igen, létezik olyan, hogy szűznemzés, de akkor csak lány gyermek születhet.

2011. aug. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
53%
Létezik szűznemzés... de nem az embereknél.
2011. aug. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
64%
A vallásos hitben a hiten van a hangsúly.Nem logikát kell keresni a dogmákban.
2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
32%
A kérdező milyen bámulatosan egyszerű gyerek. Tervezel még ilyen nagyszabású leleplezéseket? :)))))
2011. aug. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
A vallástól elszakadva: ha egy nőt mesterségesen termékenyítenek meg és utána császárral szül, akkor elviekben maradhat szűz. Hangsúlyozom: nem a Bibliával összefüggésben írtam ezt!!!
2011. aug. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
64%
Elég érdekes. A megtermékenyítést nem hüvelyen keresztül végzik?! Nem tudom,csak érdekel. De ki akar szüzen gyereket szülni,mi értelme? Beültetik a spermát,aztán megcsászároznak.
2011. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
79%

Jó kérdés! :)

1. A Biblia szerint Jézus szeplőtelenül fogantatott.

2. Ugyanakkor nehéz elképzelni, hogy Mária (akit a Biblia csak a Jézus születése előtti részekben nevez szűznek, utána nem) szűzhártyája ép maradt a szüléskor, de ez csak technikai kérdés.

3. De ha mégis, akkor sem volt szűz utána egész életében, erre semmi szükség nem volt, és nehéz is lett volna szűznek maradnia, mivel a Biblia több helyen is említi vér szerinti féltestvéreit, akik József és Mária házasságából születtek. Sőt, név szerint is ismerjük Jakabot, Jézus testvérét, aki a tanítványa lett.


Nézzük:

"Máté 12:46-50. Mikor pedig még szóla a sokaságnak, ímé az ő anyja és az ő testvérei állanak vala odakünn, akarván ő vele szólni. És monda néki valaki: Ímé a te anyád és testvéreid odakünn állanak, és szólni akarnak veled. Ő pedig felelvén, monda a hozzá szólónak: Kicsoda az én anyám; és kik az én testvéreim? És kinyujtván kezét az ő tanítványaira, monda: Ímé az én anyám és az én testvéreim! Mert aki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát, az nékem fitestvérem, nőtestvérem és anyám."


A katolikusok ezt úgy magyarázzák, hogy azok Jézus unokatestvérei voltak, meg lelki értelemben mondta stb... ez mind zagyvaság, az eredeti kifejezés sem és a szövegkörnyezet alapján sem unokatestvérekről, hanem vér szerinti féltestvérekről van szó, másképp az egész általam idézett részlet értelmetlen.

Az eredeti kifejezéssel nem csak vagdalkozom: az Újszövetség nyelve az ógörög, és az idézett részben ahol magyarban "testvér" szerepel, az a görögben "adelphosz". Az adelphosz szó szerinti jelentése (fiú)testvér, etimológiája pedig a kapcsolatot kifejező "a" gyökből és a "delphüsz" = anyaméhből áll. Mindenki levonhatja magának a következtetéseket.


A következő igehellyel pedig rá lehet mutatni, hogy nagyon is boldog és gyümölcsöző házasságban élt József és Mária Jézus születése után, ugyanis nem is kevés testvére volt:

"Máté 13:54-56. És hazájába érve, tanítja vala őket az ő zsinagógájukban, annyira, hogy álmélkodnak és ezt mondják vala: Honnét van ebben ez a bölcsesség és az erők? Nem ez-é amaz ácsmesternek fia? Nem az ő anyját hívják-é Máriának, és az ő testvéreit Jakabnak, Józsénak, Simonnak és Júdásnak? És az ő nőtestvérei is nem mind minálunk vannak-é? Honnét vannak tehát ennél mindezek?"

Ebbe az igébe se lehet semmi mást belemagyarázni, mint hogy itt Jézus családjának tagjairól van szó és a féltestvéreinek felsorolása név szerint (akkori "jó" szokás szerint név szerint csak a férfiak :D). Tehát volt négy öccse, és legalább kettő, de inkább legalább három húga. És bár a katolikusok nagyon borzongnak ennek gondolatától, de Jézust ez egyáltalán nem sértette, hogy a méhből, amelyből kijött, utána mások is kijöttek: ez a dolgok természetes rendje. Isten nem kegyetlen, hogy tönkretegye József és Mária házasságát, és megfossza őket a boldog családi élettől csak azért, hogy Mária megszülhesse Jézust. Mindez teljesen valószínűtlen.


Még Márknál és Jánosnál valamint az ApCsel-ben is van egy-egy rész, ami ezt megerősíti, de azt már nem idézem. Illetve a későbbi időkből, az apostoli levelekből is jól látszik, hogy közismert volt, kik voltak Jézus (fél)testvérei:

"Gal 1:19 Az apostolok közül pedig mást nem láttam, hanem [csak] Jakabot, az Úr atyjafiát."

"1Kor 9:5 Nincsen-é arra jogunk, hogy keresztyén feleségünket magunkkal hordozzuk, mint a többi apostolok is és az Úrnak atyjafiai és Kéfás?"

(Kéfás=Péter apostol; ha itt is csak szellemi értelemben használná az ige az atyjafia "adelphosz" szót, akkor miért különböztette volna meg őket Péter apostoltól? Holott "nem szégyelli vala őket atyjafiainak hívni...")


Úgyhogy Kedves Kérdező: a kérdésed nagyon helyénvaló, és a válasz az rá, hogy az ún. Szűz Mária, aki Jézus fogantatásakor még valóban szűz volt, mivel akkor még csak jegyben járt Józseffel, de nem volt a felesége, Jézus születése után a korabeli zsidó szokások szerint József felesége lett, és azután már nem volt szűz.

2011. aug. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!