Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha valaki szinte csak Szűz...

Ha valaki szinte csak Szűz Máriához imádkozik, az Isten szemében nem bűn? Bővebben alább.

Figyelt kérdés

A falumban a legtöbb templombajáró öregasszony szinte csak Máriához imádkozik. Pl:

-mise előtt és közben is a rózsafüzért imádkozzák

-ha valami gondjuk van, a Szűzanyához imádkoznak


Én is katolikus vagyok, és nagyon szeretem a Szűzanyát, de azért nem helyezem Isten elé.

Kíváncsi lennék a véleményetekre.


FONTOS: nem kérek világmegváltó protestáns magyarázatokat és idézgetéseket a Bibliából, és azt sem, hogy Mária így nem fontos meg úgy...


2010. dec. 14. 20:06
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim válasza:
84%

Ne haragudj, de nem tudom megállni, hogy ne tisztázzam a dolgot Máriával kapcsolatban, mert nem lenne teljes a válaszom: Jézuson kívül nincs közbenjáró Isten és ember között.

A kérdésedre a válasz: igen, bűn, bálványimádás, ami tisztátalan cselekedet Isten előtt.

Mária hús-vér ember volt, nem pedig szent.Arra hívatott, hogy megszülje és felnevelje Jézust, ahogy a próféták megjövendölték, ennyi a szerepe, nem több.

Bocs, ha megsértettem nézeteidet és hitedet, semmiféle vallás iránt nem vagyok elfogult, egyszerűen hiszek a Bibliában, mint Isten szavában.

2010. dec. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,


Sajnálom, ha így gondolod.

Az valóban bűn, amit ezek a vénasszonyok csinálnak, hogy szinte csak Máriához imádkoznak. De az, ha valaki kéri a közbenjárását, vagy kéri, hogy segítsen elviselni életünk nehézségeit, vígasztaljon meg minket, és segítsen Isten akaratát elfogadni, az szerintem nagyonis helyénvaló!


De hangsúlyozom: nem teológiai okoskodásokra lennék kíváncsi, csupán azon emberek véleményére, akik Mária-tisztelők!

2010. dec. 14. 20:17
 3/56 anonim ***** válasza:
33%

Magyarország védőszentje Mária. Aki hozzá fohászkodik, az nem csak a saját sorsáért, hanem az ország, és a magyarság sorsáért mond imát.

Szent István ajánlotta Mária oltalmába az országot . Tehát nem magáért imádkozik, hanem a közösségért.

Ezért üdvös.

2010. dec. 14. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 anonim válasza:
90%
Első válaszolóval értek egyet. A katólikusok térdelve imádkoznak Máriához, holott istenhez kellene. Reformátusoknál egy imában sincs benne Mária, s a templomokban sincs egy szobor sem.
2010. dec. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim válasza:
100%
Bálványokhoz, szentképekhez imádkozni nem egyszerűen bűn, hanem közönséges fehér mágia.Pont ezek a hívők látnak aztán vérző meg könnyező szentképeket, égen megjelent Máriát ( végeredményben ez a fehér mágia része igazán a dolgoknak ), okkult cselekedet, Szűz Máriát pedig vétek kisajátítani, mint "magyarok nagyasszonyát".
2010. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
83%
Csak a Szent-Péter székesegyházban van neki a magyarok által finanszírozott oltár.:)
2010. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
100%
Ha tetszik, ha nem, első válaszolónak van igaza.
2010. dec. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
100%

Igen, Mária szerepe nem több.

Biztos hallottad azt a szót, hogy Szentháromság, de azt, hogy Szentnégység? Mert a katolikusoknál ez van, sajnos Máriát istenként tisztelik...

2010. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 A kérdező kommentje:

És az ún. "népi vallásosság"-ról nem hallottatok még?


Az egyszerű, buta hívek vallása legtöbb esetben teljesen más, mint amit a papok hirdetnek. Tehát az egyház hivatalos álláspontjától sokan eltérnek.


Ilyenek ezek az öregasszonyok is, akik csak Máriához imádkoznak, de Bibliát életükbe nem olvastak, és Jézus megváltásának titkai sem érdeklik őket.


De ezeket a hivatalos egyház is elítéli, és igyekszik megfékezni. Hogy a Mária tisztelet ne előzze meg Krisztus imádását, ne merüljön ki pusztán érzelmességben, és a különféle babonás elemek se legyenek benne.


Tehát néhány öregasszony hibája miatt nem kellene az egész Mária-tiszteletet elítélni.

2010. dec. 14. 22:26
 10/56 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én is protestáns vagyok, és beszélgettem már erről igazán hívő (nem "vakbuzgó") katolikussal. Igazából korábban sosem tudtam megérteni, hogy Ti ezt mégis hogy gondoljátok, miért érzitek szükségét, hogy Istenen kívül még máshoz is imádkozzatok, ha egyszer "közvetlenül" is lehet Hozzá, vagy miért tartjátok ezt szükséges dolognak.


Ő is valami olyasmit mondott, hogy hát igen, először is a "népi vallásosság" az nem igazán passzol össze a hivatalos katolikus állásponttal, például ugye ha elvileg nem a képet tisztelik, hanem akit ábrázol, akkor nyugodtan lehetne például egy templomban maximum egy ábrázolás mondjuk Máriáról - de a gyakorlatban nem lehet, mert az "egyszerű hívek" magukhoz a konkrét tárgyakhoz, képekhez kötődnek, kicsit már-már úgy, mint a tizenévesek a kabalaállatukhoz, amit doga előtt szorongatnak...

Arra meg, hogy de egyáltalán miért annyira fontos a szenteknek és Máriának a tisztelete, azt mondta, hogy pont azért, mert ők emberből vannak, és ez valahogy "megkönnyíti" a dolgot. Mire én, hogy dehát nem pont ez a lényeg, hogy Jézus is emberből...?


Igazából nem mondom, hogy most már megértelek titeket, de kicsit mos tmár kevésbé tűnik bizarrnak. Ennek ellenére magamról nem tudom elképzelni, hogy valaha is ilyesmivel azonosuljak, nekem nagyon-nagyon nem fér a világképembe.


Egyébként szerintem van, aki Istenhez is úgy imádkozik, ahogyan az öregasszonyok a szobrokhoz és a tizenévesek a zsebmacihoz: mintha az ima meghallgattatása attól függne, hogy mennyire kitartóan ismételgeti, mintha ez egy "technika" lenne, amivel a világ működését és tulajdonképpen magát Istent manipulálni lehet. Szerintem a világhoz és Istenhez való ilyen hozzáállás az, ami miatt az ilyen "ájtatoskodás" nem vezethet magához Istenhez.

2010. dec. 15. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!