Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 02:28
1 2 3 4 5 6
 11/51 anonim ***** válasza:
29%
hülyeség.
2011. aug. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/51 anonim ***** válasza:
63%

"Zuhanó gépen nincs ateista.

Szerintem az esetek többségében ez így van."


Hány zuhanó gépen végeztél statisztikát?

Én is voltam már halálközelben, egyszer majdnem vízbe fulladtam. Sok mindent csináltam, az imádkozásnak még csak a gondolata sem fordult meg a fejemben.

2011. aug. 20. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/51 Gyenes Tamás Nűnű válasza:
74%

Én magamat ateistának tartom.

ELőször is, kétféle ateista van, az erős és a gyenge.

A gyenge az elterjedtebb, belőlük van a legtöbb. Ők úgy vélik, hogy nem látnak hihető bizonyítékot Isten létére, ezért addig nem hiszik el, amíg be nem bizonyítják nekik Isten létét.

Az erős ateisták viszont meggyőződéssel hiszik, hogy nincs Isten. Talán ők állnak a legközelebb a vallásos gondolkodásúakhoz, hiszen olyasmiben hisznek, amit nem lehet igazolni. Ugyanis valaminek a NEMLÉTÉT nem lehet igazolni. Egyetlen bizonyíték elég lenne az elképzelésük cáfolatára.

Én azt gondolom, hogy a nagy földi vallások által leírt isten-képek egyértelműen hamisak. Azt nem jelentem ki kategórikusan, hogy nincsenek az embernél (ufóknál) hatalmasabb lények, de nem hiszem, hogy a világot létrehozó erő Istenhez, Allah-hoz hasonlóan figyelne minket, beleszólna az életünkbe, és a halálnuk után elbírálná az életünket.


Szerintem egy ateista ember sokkal (egy kategóriával) erkölcsösebb ember a hívőnél. A hívő az erkölcsi előírásokat istene parancsolata miatt tartja be. Egy ateista meg amiatt, mert ezt látja helyesnek. Az ő erkölcse belülről fakad, a vele egyenrangú emberek tiszteletéből. A hívő erkölcse parancsra tett erkölcs.


Szokták kérdezni az etiastától, hogy nem fél-e atól, hogy téved. Nem fél. És visszakérdez a hívőtől, hogy ő sem fél?

2011. aug. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/51 Gyenes Tamás Nűnű válasza:
53%

[link]


Itt sokat megtudhatsz az ateizmusról, az ateisták szemszögéből.

2011. aug. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/51 anonim ***** válasza:
100%

"Kétféle ember foglalkozik állandóan az Istenséggel: a hívő és az ateista."


Amit leírok a saját, személyes véleményem, nem kell senkinek magára vennie.


Az erős ateista azt mondja nincs Isten vagy egyéb természetfeletti lény. A hívő azt mondja van. Racionális, kézzel fogható bizonyíték azonban egyik állításra sincs, tehát ez a fajta ateizmus is egyfajta "hit", hiszi hogy nincs Isten, mert ugye reprodukálható kísérlettel nem tudja bizonyítani az állítását. Szokták mondani, hogy a tudomány mindent meg tud magyarázni. Véleményem szerint a tudomány nem bizonyítja Isten nem létét, a fizika is csak egy modellrendszer, amivel eddigi ismereteink alapján meg tudunk jósolni dolgokat. Az a gondolat, hogy a tudomány cáfolja Isten létét szerintem abból származik, hogy az ismeretlen jelenségek mögé valami természetfeletti dolgot tettek (Thor-villámlás, egyiptomi napistenek), majd amikor ezeket "megértettük" (ismétlem, a világot továbbra sem értjük teljesen, csak egyre pontosabb modelljeink vannak) az addig ott lévő "természetfeletti" megszűnt, ezért nem tiszteli már senki pl. Thort és Odint. A másik oldalon pedig ott vannak az természeti állandók és az Univerzum finomhangolása, az antropikus elvek, stb.


Az erős ateizmus és a vallásosság között helyezkedik el valahol az agnoszticizmus és a gyenge ateizmus, ami azt mondja, hogy Isten léte vagy nem léte nem eldönthető, nem mondják se azt hogy van, se azt hogy nincs.


Az én saját véleményem az, hogy nem mások hitét keresd és akard magadévá tenni, keresd meg te magad Istent, ne azért higgy mert mások azt mondják, vagy mert tetszik a közösség, hanem mert te hinni akarsz.

2011. aug. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/51 anonim ***** válasza:
boldog "tudatlanság" :)
2011. aug. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/51 anonim ***** válasza:
67%

furi dolgokat irnak egyesek. a vallások többsége térit, amit a keresztyényeknél evangelizációnak nevezünk. ez mintha természetes lenne.bár ennek nevében népeket irtottak ki. az ateistának meg kuss. pedig az ateisták egymás ellen sem háborúztak. ezen túl, miért is foglalkoztatna minket egy olyan vallás, ami távol van tőlünk, nem tenyerel bele politikai okokból, hatalomvágyból a mindennapi életünkbe? tegyük fel van valahol az őserdőben egy bonga nevű nép és a tavirózsa az istenük. viszont nem akarják, hogy én is a tavirózsát imádjam, nem kérnek pénzt tőlem a tavirózsák trágyázására.

nálunk a vallás kompenzálni szeretné, amit nyugaton elveszit, ahol nem nagyon ugathatnak bele a politikába direkt módon, a vallás a tradiciók, a kultúra része.

sokat járok olyan országokban, mint spanyolország pld, amely a katolicizmus bástyájának számitott.a napi politikába itt sem szólnak bele, a szószékről nem hirdeetik, hogy kire kell szavazni.de ez most off.

az ateista olyan ember, aki maga áll helyt az életben és nincs szüksége arra, hogy hibáit valaki megbocsássa és

életvezetéséhez elég a társadalom, a környezet elvárásainak eleget tennie, nincs szüksége egy sok száz éves legendagyüjteményre.persze ez nem egy teljes és tudományos meghatározás.

2011. aug. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/51 anonim ***** válasza:
18%
Az ateizmus is egy vallás, csak ott az illető vagy magát isteníti vagy evilág istenét, a Sátánt imádja.
2011. aug. 25. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/51 anonim ***** válasza:
54%
Mi ez a hülyeség? Az ateista nem istenít senkit és semmit. Elutasítja az isten és istenítés fogalmát is. Eleve önmagát zárja ki az, amit írsz.
2011. aug. 25. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/51 anonim ***** válasza:

"Zuhanó repülőn nincs ateista"...

hát ez enyhén szólva is harmat gyenge szólás. Ha Isten lenne és tényleg felülbírálná a sorsodat, vagy éppen Ő írná azt, akkor, ha tisztességes ember vagy nem lenne zuhanó repülő, nem lett volna szeptember 11. terror, nem lett volna norvég mészárlás, közel keleti botrány, világ válság... stbstbstb. még sorolhatnám itt estig. Itt az a baj, hogy számomra egyértelműen világos az, hogy 10-20 ember irányítja a világot a tőzsdén -mivel a pénz beszél- nem pedig egy felsőbb hatalom. Én is hiszek valamiben, mégpedig a természettudományokban, ami egyértelműen bebizonyította az ember származását. A vallás mit bizonyított...?

2011. aug. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!