Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek az ateizmusról?

Mi a véleményetek az ateizmusról?

Figyelt kérdés
2011. aug. 19. 02:28
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
78%

Hogy Bartók Bélát idézzem:


Ha én keresztet vetnék, ezt mondanám: a természetnek, a művészetnek, a tudománynak nevében.

2011. aug. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
79%

De idézhetek akár Petőfi Sándortól is:


Ahol pap emel szót,

Ott az igazság megfeszíttetik.

2011. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem Nietzsche is jól látta a dolgot:


A kereszténység mindent megtett a kör bezárása érdekében, és már a kételyt is bűnnek nyilvánította. Ész nélkül, mintegy a csoda erejével kell a hitbe vettetnünk és úgy úsznunk benne, mintha a legtisztább és legvilágosabb, legegyértelműbb elemben lubickolnánk: ha a szárazföldet kutatnánk tekintetünkkel, már a gondolat is, hogy esetleg nem csak úsznunk kellene, kétéltű természetünk legfinomabb jelentkezése - már önmagában is bűnnek számítana! Jegyezzük meg, hogy ekképp ki van zárva a hit megindoklása és az eredetén való minden gondolkodás, mert ez bűnös dolog. Vakságot akarnak, mámort és örök énekszót ama habok fölött, amelyekben az ész megfulladt!

2011. aug. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Az egyetlen értelmes dolog a világban...

Nem tudom, miért jó olyanban hinni, amit egy könyvben írnak le... Ez olyan, mintha a Harry Potter elolvasása után meg lennék győződve róla, hogy léteznek varázslók, meg a Roxford, és várnám, hogy majd egyszer értem jöjjenek, és elvigyenek oda, hogy varázslót faragjanak belőlem...

2011. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:

valakik nagyon félreértik az ateizmust.engem, az ateistát nem foglalkoztatnak az isteni vagy sátáni léttel kapcsolatos gondolatok.

azonban a hitkérdések hullanak körülöttünk , mint a guanó, mert a hitesek természetesnek tartják, hogy terjesszék hitüket, a közös adókból markolnak nagyokat, mindenbe beleszólnak, pedofiliáról pld nem is szólva.

tehát nekem is aktivabbnak kell lennem , mint szeretném.

Magyarországon van vagy 10 százalék templombajáró, aki hisz mindenféle hittanitásban vagy csak úgy tesz és ebből él meg.de olyan hangosak, politikai okokból annyira megnyilvánulnak, mintha 90 % lennének. ez számomra undoritó.

2011. aug. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 Ultracivil válasza:
70%

Nem vagyunk már ostoba és tudatlan barlanglakók,

akik megriadtak az általuk nem ismert világtól. Akik minden, számukra meg nem értett dolog mögött szellemeket isteneket véltek, reméltek.

A tudomány fejlődése nap mint nap dönt meg olyan dogmákat amik az ókor ostabaságaiból származnak.

Az isten ezidáig csak azért kellett, hogy oka legyen az oktalanságnak.


A keresztény és muzulmán azaz a zsidógyökerű vallások pedig kimondottan azért voltak jók egy hatalmi szervezetnek mert gusztustalan elferdített tanaikkal a nyomorban élők elégedetlenségét tompították. Mindemellett a vallás zászlaja alatt permanens okot szolgáltattak az egyébként békésen élő népek egymásnak ugrasztásához.


A közös zsidó isten különböző emberi értelmezése mind a mai napig gátja a népek egymásra találásának.


Szörnyű métely ez az emberiség történelmében, amelyre az utókor szégyenletesen fog majd visszatekinteni.

2011. aug. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim válasza:

Én sem fogalmazhattam volna másképpen, mint ahogy itt le van írva!

Az ateizmus az istenben vagy más természetfeletti lényekben való hit hiánya. Nem egyetlen, homogén ideológia, hanem számos különböző szellemi irányzat összessége. Tágabb értelemben ateistának tekintik az istenben nem hívő vallások követőit is.


Ha másra vagy kíváncsi, akkor már súrolod a vallási tolerancia határát, hiszen más ember véleményét és érveit tudakolod az ateizmusról, és a véleménynyilvánításban részt vevők pedig vitába bonyolódnak, ezzel is bizonyítván, hogy még nálunk nincs vallási tolerancia.

2011. aug. 25. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
Ezt a "zuhanó repülőn nincsenek ateisták" baromságot mikor fejezik már be a vallásos marhák? Azon kívül, hogy van egy csomó ellenpélda, meg ha így is volna, az is csak azt jelentené, hogy max. elborult aggyal lehet hinni, hány zuhanó repülőgépen végeztek erre vonatkozó kísérletet, hogy ilyen magabiztosan állítják? Ja, hogy a s*ggükből húzták ki, mint azt, hogy van isten? Röhej.
2011. aug. 25. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 Jobbágy Tibor válasza:
55%

Az ateizmus is hit, az ateista is hívő: abban hisz, hogy nincs isten, nincs egy tőlünk független felsőbbrendű, a világot teremtő lény. Kezdetekkor volt a multiteizmus = sok isten hit. Aztán megszületett a monoteizmus = egy isten hit. Majd jött az ateizmus = null isten hit.

De a lényeg, hogy mindegyik hiten alapul. Ezért az ateista = hitetlen meghatározás hibás.

2011. aug. 26. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim válasza:
100%

Az Ateizmus nem vallás. Az Ateisták nem gyűlnek össze imádni a nagy semmit.

Valljuk be, jelenleg sokkal több a hívő mint az Ateista.

Úgy látszik a népnek szüksége van az "ópiumra"

2011. aug. 26. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!