Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elgondolkodtatok már az...

Sághegyi Csaba kérdése:

Elgondolkodtatok már az alábbi videóban látható dolgokon?

2011. aug. 20. 01:31
1 2 3 4 5 6
 1/60 A kérdező kommentje:
Mivel sokan nem beszélnek angolul, nagyjából elmondom, mi történik a videóban. Pál, és Péter apostolok beszélgetnek a keresztény vallás elindításáról. Pál magyarázza Péternek, hogy milyen nyerő lesz elindítani egy vallást azzal a hazugsággal, hogy Jézus feltámadt. Péter hüledezve hallgatja, és hozza az ellenérveket. Például, hogy elég felmutatni a halott Jézust. Később megkérdi, hogy ez miért jó? Sok pénz, vagy sok csajuk lesz tőle? Pál elmondja, hogy nem, elvesztik munkájukat, üldözöttek lesznek, végül megölik őket. Péter kérdi, hogy elindítanak egy hamis vallást, ami a világon semmi jót nem okoz az életükben, hanem csak tönkremennek, és meghalnak miatta? Pál mondja, hogy igen. De ez még nem minden, találniuk kell még 11 palit, akik szintén hajlandóak erre. Péter megjegyzi, hogy az emberek csak akkor húzzák le az életüket ez miatt a vécén, ha valóban tapasztalták, hogy Jézus feltámadt. Pál rábólint, hogy pontosan. Ezért lesz ez minden idők legjobb összeesküvése. (Ezt szarkasztikusan kell érteni persze.)
2011. aug. 20. 12:48
 2/60 anonim ***** válasza:
72%
Nem vagyok hívő, de ennek a videónak, csak karikatúra értéke van. Igen, nagy üzlet a hit. De ennyi. Ez csak egy kitaláció, hogy előre látták volna, hogy milyen előnyökkel fog majd járni az új hit több száz és ezer év múlva. Amit ráadásul ők már meg sem éltek.
2011. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:
Előző: igen, karikatúra. Nem esett le? Ezek az emberek direkt céltábláivá váltak sokaknak, és tönkrement az életük egy állítás miatt. Ilyet egyszerre 13 (Pál a tizenharmadik) értelmes ember nem csinál, ha nem valósnak megélt tapasztalatok vannak mögötte! És ha megnézed az életüket, nem csak a Bibliában, hanem egyéb történelmi (és nem irodalmi!) forrásban is, akkor láthatod az intelligenciát, és a példás életüket, egészen a halálukig. Ez kizárja, hogy kitalálták a feltámadást, és bizonyítja, hogy valósnak megélt élményeik voltak a feltámadt Jézussal! Szóval ez a videó viccesen mutatja be, hogy Jézus feltámadása a jelen ismereteink szerint bizonyított tény!
2011. aug. 20. 22:49
 4/60 anonim ***** válasza:
52%

Csupa olyan emberről beszélsz, amelyeknek még a létezése is kétséges...


"a jelen ismereteink szerint bizonyított tény!"


Na lássuk azokat a bizonyítékokat, hihetetlenül kíváncsi vagyok.

2011. aug. 20. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:
A létezésüket kétségbe vonni hiányos ismeretekre utal arról, amit történelmi ténynek hívnak. Az újszövetségben lezajlott történelmi eseményeket minden idők legjobban alátámasztott eseményeiként tartják nyilván a történészek. Úgy értem, az apostolok nyílt kiállása az állításuk mellett, és életük fő eseményei az ókori történelem legalátámasztottabb történései. Egyes ateisták ezt tagadják, történészek nem.
2011. aug. 20. 23:16
 6/60 anonim ***** válasza:
51%

Adj már valami független forrást erről. Mesélni én is tudok reggeltől estig kitalált emberekről, aztán odaírom, hogy ez van a legjobban alátámasztva.


Még mindig várom a bizonyítékokat Jézus feltámadásáról, ami szerinted bizonyított tény (még a létezése sem bizonyított tény).

2011. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 A kérdező kommentje:

Nem kell itt kínlódni, dugig van a világháló: [link]

De arra ráteszem a teljes vagyonom, hogy semmit nem fogadsz el hitelesnek, ami nem a véleményed mellett szól.

2011. aug. 20. 23:33
 8/60 A kérdező kommentje:

Na, nem megmondtam? Tele van történészekkel, akiknek magad is utána tudsz nézni, de áááá, neeeem, mert nem a keresés a cél. Arról nem is beszélve, hogy nagyon sok történész az evangéliumokat, és a cselekedetek könyvét történelmi forrásnak tekinti...

Gondolod, hogy engem meg tudsz pörgetni a magad szórakoztatására? Tévedtél barátom! Még egy linket kapsz, az ott leírtakat nyomozgasd csak, de engem szívatni nem fogsz tudni :P

[link]

2011. aug. 20. 23:51
 9/60 anonim ***** válasza:
43%
Igen, mi is tanuljuk, hogy a Biblia nagyon fontos forrása a történelemnek, DE elsősorban ez egy mesekönyv, ki kell belőle hámozni a lényeget (így tanulták a történészek is, és így is adják tovább). A történészeket maximum azért érdekli a Biblia vallásos része, mert fontos része a történelemnek, de ettől még nincs olyan csávesz aki a vízen sétál.
2011. aug. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
42%
Mivan nem tudsz egyedül megállni a saját lábadon, nem bízol magadban, hogy szükségedvan hinni abban hogy van valami az égben ami csak azon van hogy jobbá tegye az életed? Logikusabb egy olyan dolog nemlétét feltételezni amire nincs bizonyíték, mint vakon állítani hogy az van!
2011. aug. 21. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!