Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért "kötelező" vallásosnak...

Miért "kötelező" vallásosnak lenni?

Figyelt kérdés
Ez most a közelgő népszámlálás kapcsán eszembe jutott, legutóbb 10 éve volt egy kérdés, valami ilyesmi: Önnek mi a vallása. Én mondom, nem vagyok vallásos. (Mivel nálunk senki sincs megkeresztelve és hívők se vagyunk.) Ekkor a kérdezőbiztos azt az opciót írta be, nem kívánok válaszolni. Tehát akkor gondolom, a papíron nincs olyan válaszadási lehetőség, hogy valaki nem vallásos... Ezzel mintha azt akarnák sugallni, hogy mindenkinek kötelező hinni valami természetfeletti lényben, démonban, istenben vagy szellemben, és hivatalosan az nem elfogadható álláspont ha valaki nem hisz bennük?
2011. szept. 7. 16:10
1 2
 1/15 Morozov ***** válasza:
93%
beírod,hogy ateista vagy
2011. szept. 7. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 yuda ***** válasza:
90%

Szerintem azért nincs sok opció, mert akkor sem lenne elég, ha mindent kitalálnának, mert ismerőseim ilyenek szoktak mondani és akkor írják le mindet?

-én a természetben hiszek

-én valamiben, vagy valakiben- de nem tudom behatárolni

-talán valaki, de nem Isten áll minden mögött

-szerintem van valami egytemes erő

-szerintem pedig magam vagyok az isten :D

--és a sor lehet végtelen. . . . na ezért nem írják le mindet- gondolom én.

Lehet téged is jobban megpiszkálnának, valami hasonlót válaszolnál . . .

2011. szept. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
81%
Vannak ugye az elfogadott, hivatalos vallások, azokat lehet beírni. De olyan elfogadott vallás nincs, hogy ateizmus... Tehát ha a válasz bármi más, mint a hivatalos vallások közül egy, akkor csak azt írhatja, hogy Nem válaszolt az illető, és nem azt, hogy Zoruban hisz.
2011. szept. 7. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem poénból mondd azt, hogy ördögimádó vagy, és szerencséje van a számlálóbiztosnak, hogy nem teliholdkor jött, mert akkor feláldoztad volna, és megittad volna a vérét. Közben hörögj is párat a hatás kedvéért.
2011. szept. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Van felekezeten kívüli opció.
2011. szept. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
31%
Valahogy nézni kell a világra.
2011. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

A következő népszámlálásra szerezd be az alábbiakat: bibliát, tórát, talmudot, koránt, tibeti imamalmokat.

A falra fel a feszületet, asztalra a Buddha szobrot, a szoba közepére állíts egy totem oszlopot nagy manitou tiszteletére, a padlóra fess egy vörös pentagramma-t, valamint a falakra aggass még UFO fotókat is.

Keresztelkedj(etek) meg, és metéltesd körbe a család összes férfi tagját. Szerezz be csadort, szárit, burnuszt és turbánokat.

Ezekbe öltözve várjátok a számlálókat.

Amikor a kérdező afelől érdeklődik mi a vallásotok, te feleld azt: Minden vallásúak vagyunk, gyakoroljuk a létező összes vallást, hiszünk és minden természetfelettiben, de konkrétan még nem tudtuk eldönteni.

Ettől aztán majd teljesen összezavarodnak, mert így azt opciót nem választhatja hogy te nem akartál nyilatkozni.

2011. szept. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
96%

Szia!


Én azon gondolkodtam el mi pénzbe került a Római Katolikus egyháznak telerakni a várost a "Népszámláláskor valljuk meg, hogy katolikusok vagyunk" hirdetéssel, és ezt vajon milyen pénzből finanszírozták.


Amúgy szerintem nagyon negatív ez a kampány, mert aki gyakorló katolikus az úgy is beíratja, aki pedig nem az korrektebb lenne, ha nem íratná be, mert ettől csak torzulni fog az adat! Persze ez csak az én véleményem...


Üdv. Péter

2011. szept. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
86%
Épp ezért bizonyos kérdésekre - köztük a vallásról szólóra - nem kötelező válaszolni. Hogy akkor az volt-e, nem tudom, rég volt...
2011. szept. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tudom, most nem is lesz ilyen kérdés.
2011. szept. 7. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!