Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Akik tagadják a teremtéstörtén...

Akik tagadják a teremtéstörténetet, és elfogadják az evolúcióelméletet, azok mit gondolnak az első állat, ill. növény kialakulásáról?

Figyelt kérdés
Ugyanabból az élőlényből alakultak ki az állatok is, és a növények is?
2011. szept. 8. 22:22
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
53%
És mi a helyzet a kreacionizmussal, vagy intelligens tervezettséggel?
2011. szept. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
23%

Van egy elméletem:

Az evolúciós és a teremtés történet külön-külön elképzelhetetlennek tűnnek.

Mármint sok kép van a Bibliában, és a Zsidók 3-4000 évvel ezelőtt leírták ezt a teremtés-történetet, de ők képekben beszéltek, hét nap, az kevés lenne az egészhez.

De azt, hogy hét nap alatt Isten, aki mindenre képes, megteremti a világot, könnyebben elhiszem, mint hogy az atomok véletlen pont úgy álltak össze, hogy az egy élőlény lett.

Elméletem szerint Isten megteremtette az egysejtűeket, és amikor látta, hogy ez jó, akkor továbbfejlesztette egy kicsit. És még egy kicsit, akkor már csillós egysejtűek voltak, amik úszkáltak a vízben, és vadásztak, és amikor látta, hogy ez jó, akkor tovább alkotott, és így egyesével megtervezett, és kivitelezett minden élőlényt. Végül is volt rá 4 milliárd éve... :)

A kacsacsőrű emlősnél meg nagyon jó kedvében lehetett.


De azt a lépést, hogy az élettelen dologból élő legyen, elég nehéz Isten nélkül magyarázni.


Mint ahogy azt is, hogy az állatból ember legyen. Az állatnak nincsenek érzései, az állat nem tud magáról, az állat nem tud gondolkozni. Az állat csak az ösztöneire hallgat. Tud tanulni, hasonlóan viselkedni, mint az ember, de bűnt elkövetni, érzelmeket kifejezni, gondolkozni, tervezni nem tudnak.


Amikor ma megfogan egy ember, hasonló utat jár végig, mint az evolúció. Apró kis sejtecskékből kifejlődik az embrió, majd a magzat, és végül csecsemő lesz.


És nem hinném, hogy leállt volna ez a teremtési folyamat.

Napjainkban is fedeznek fel újabb, és újabb fajokat. Honnan tudnánk, hogy mikortól élt az a faj.

2011. szept. 18. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
30%

előző igen érdekeseket írtál, köszönet!

*


"Éppen az kényszerít Isten elfogadására, hogy nem tudom elhinni: ez a csodálatos világ véletlenül keletkezett."


Charles Darwin

2011. szept. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 Srapnel ***** válasza:
66%

"mint hogy az atomok véletlen pont úgy álltak össze, hogy az egy élőlény lett"


Nem csoda, hogy nem hiszed el, mert ezt a "mechanizmust" te találtad ki, senki nem állítja, hogy így lettek az élőlények.


"De azt a lépést, hogy az élettelen dologból élő legyen, elég nehéz Isten nélkül magyarázni."


Pedig lehet. Az elő csak úgy nem valami transzcendens dolog, mint egy erőmű.

2011. szept. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
27%

"Pedig lehet. Az elő csak úgy nem valami transzcendens dolog, mint egy erőmű."

Pedig nem lehet. Az élő, az ember transzcendenciára képes, az erőmű nem. Tud a transzcendenciáról gondolkodni, aki tagadja, az is gondolkodik rajta, és tud Istenről gondolkodni. Aki tagadja- mivel az is ember, az is tud gondolkodni Istenről

És ez csak azért lehetséges, mert megvan bennük az erre való képesség, hasonlóság, Isten képmásaként.

2011. szept. 19. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 Srapnel ***** válasza:
62%

"Az élő, az ember transzcendenciára képes, az erőmű nem."


Értem. Tehát ha pl. egy mosógép nem tud hűteni, akkor az azt jelenti, hogy a hűtőgép és a mosógép valami gyökeresen eltérő valóság része?


"Tud a transzcendenciáról gondolkodni, aki tagadja, az is gondolkodik rajta, és tud Istenről gondolkodni."


Na és? Miért gondolod, hogy egy nem teremtett intelligencia nem képes a teremtésről gondolkodni? Az összes mese, monda, sci-fi, fantasy kitalált elemeit csak azért érted, mert azokra hasonlítasz? Saját magadnak mondasz ellent. Az evolúcióról és az abiogenezisről is tudok gondokodni, tehát a te érvelésed alapján evolúció és abiogenezis terméke kell, hogy legyek.

2011. szept. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
61%

"TTKn végeztem, tudományos kutatásokat is végeztem (biológiai kutatóintézet), szóval se hülyének nézni nem kell, se elmagyarázni, mi az a tudományos gondolkodás."


Szerintem te legfeljebb csak takarítani jártál oda.

2013. aug. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!