Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan magyarázható a teremtés...

Hogyan magyarázható a teremtéstörténettel egyes fajok kialakulása és mások kipusztulása?

Figyelt kérdés

És miért ilyen soká jelent meg az ember, miért nem a prokariótákkal egyidejűleg? (Nem a dinó és emberi lábnyom leletre vagyok kíváncsi, hanem jóval korábbi leletre lenne szükség.)

Hogyan egyeztethető össze a teremtés és a neandervölgyi ember?


2011. szept. 9. 12:13
1 2 3
 1/21 Ozmium42 ***** válasza:
42%

"És miért ilyen soká jelent meg az ember, miért nem a prokariótákkal egyidejűleg?"


Ezt melyik teremtéselmélet mondja?

2011. szept. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Ezt egyik sem mondja, hanem én kérdezem.
2011. szept. 9. 12:39
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

"És miért ilyen soká jelent meg az ember, miért nem a prokariótákkal egyidejűleg?"


Mondjuk az összetettsége miatt. A prokarióták még elkülönült sejtmaggal sem rendelkeznek ehhez képest az ember hihetetlenül nagy ugrás. A fejlődéshez idő kell, a prokarióta-eukarióta szakasz is rengeteg időbe telt.

2011. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
27%
te kevered a teremtést az intelligens tervezéssel. szerintem nézz utána, hogy melyik mit jelent, és utána kérdezz, mert ennek így semmi értelme.
2011. szept. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Én ismerem az evolúciós fejlődést és az élővilág kialakulását, de ez megelőző kérdésben az evolúció tagadóktól nem kaptam rá választ. Ezért kellett kiírnom a kérdést. Szeretném megtudni, hogy a Biblia szerint mivel magyarázható a neandervölgyi ember. Valamint a fajok kialakulása és kipusztulása.
2011. szept. 9. 12:56
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Tudomásom szerint az egyházak azon az elven vannak, hogy a földben talált maradványok és egyéb bizonyítékok csupán az ördög műve és az emberek megtévesztése a céljuk.
2011. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
XD
2011. szept. 9. 13:05
 8/21 anonim ***** válasza:
81%

mint mondottam volt kevered.


ha teremtést emlegetsz, akkor nincs sok millió éves fejlődés, meg hasonlók, akkor kb. 6000 évvel ezelőtt megteremtette Isten a világot nagyjából olyanra, mint amilyennek most kinéz. hogy eközben miért teremtett a földbe rétegeket, meg fosszíliákat, az jó kérdés, de erről kérdezd Istent...


az intelligens tervezés meg nem mond ellent a földben talált leleteknek, csupán azt mondja, hogy a folyamat véletlenül nem mehetett volna végbe. úgyhogy semmilyen szinten nem mond ellent a neandervölgyi ember létezésének...

2011. szept. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

"ha teremtést emlegetsz, akkor nincs sok millió éves fejlődés, meg hasonlók, akkor kb. 6000 évvel ezelőtt megteremtette Isten a világot nagyjából olyanra, mint amilyennek most kinéz. hogy eközben miért teremtett a földbe rétegeket, meg fosszíliákat, az jó kérdés, de erről kérdezd Istent..."


Én a teremtésről beszélek, nem az intelligens tervezésről. Egyébként az intelligens tervezés csak utólagos belemagyarázás. Erről a Biblia nem ír. Viszont én jobban elfogadom ezt az elméletet, mint a bibliai teremtést. A filozófiában ez a deizmus.

2011. szept. 9. 13:52
 10/21 anonim ***** válasza:
58%
ha a teremtésről beszélsz, akkor mi az, hogy "ilyen soká jelent meg az ember"? 4 nap neked sok?
2011. szept. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!