Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyikben hiszel? Az istenes...

Melyikben hiszel? Az istenes vagy az ősrobbanásos verzióban?

Figyelt kérdés

Ma törin ez volt a vita téma.

Kíváncsi vagyok a többség véleményére. :)


2011. szept. 9. 20:47
1 2 3 4 5 6 7
 1/63 anonim ***** válasza:
84%
Az ősrobbanásos verzióban. De ezt nem nevezném hitnek, inkább ésszerű gondolkodásnak.
2011. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/63 Sághegyi Csaba ***** válasza:
51%

Az ősrobbanásra a megfigyelt tágulásból következtetnek. Felfedeztek egy állandó sugárzást is, amelyről állítják, hogy az ősrobbanás maradványa. Ésszerű elmélet.

Más kérdés, hogy nem hiszek benne. Megvannak az okaim, hogy miért a Bibliának hiszek. Sok barátom ősrobbanásban, és evolúcióban hisz. Mindegyik tudja, hogy én nem, de ez nem áll közénk. Akit érdekel az ilyesmi, beszélgetek vele róla. Egyébként nem erőltetem.

2011. szept. 9. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/63 anonim ***** válasza:
75%
Nem vagyok istenhívő, így a kettő közül inkább az ősrobbanásra szavaznék. De úgy gondolom, a világ nem csupán materiális anyagokból áll, így a természettudomány által adott válaszok sem teljesen pontosak...
2011. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/63 anonim ***** válasza:
90%
Ősrobbanás. Egyébként érdekességként említem, a töritanár nekünk három verziót mondott: teremtéselmélet, evolúciós elmélet, ufók.
2011. szept. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/63 anonim ***** válasza:
91%

Egyelőre még az ősrobbanásról sem vagyok meggyőződve. Amit tudunk vagy tudni vélünk, hogy a világ egy szingularitással kezdődött és abból "fúvódott fel" egy afféle robbanásszerű Linde-féle inflációs tágulás során. Hogy ezt nevezhetjük-e robbanásnak, vagy inkább csak egy ahhoz hasonló eseménysor, azt nem tudom.


Egy biztos, nem hiszem, hogy a világ teremtett.

2011. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/63 anonim ***** válasza:
29%
Mélyen hiszem, TUDOM, hogy a mi egyetlen és irgalmas Istenünk teremtette a világot, minket, mindent!
2011. szept. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/63 anonim ***** válasza:
89%
Semmi másban, csak az evolúcióban. :)
2011. szept. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/63 anonim válasza:
79%
nálunk is ma ez volt a téma töriórán :D én az ufós verzióban hiszek, hogy betelepítették az embert a Földre :P amúgy nem, hanem az ősrobbanásban hiszek :D te, kedves Kérdező?:)
2011. szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/63 anonim ***** válasza:
89%
Ahogy az első írta.
2011. szept. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/63 anonim ***** válasza:
85%
Ősrobbanásban és az evolúcióban.
2011. szept. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!