Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ket dolog ami Szentharomsagot...

Ket dolog ami Szentharomsagot megsemmisiti. Ezt hogyan tudnatok megvalaszolni? tobbi lent

Figyelt kérdés

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18


"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32


Az Atya egy a Fiuval tehat csak egy Isten letezik.


2011. szept. 29. 14:37
1 2 3
 1/30 Szabados Pál válasza:
80%

Egy hívő számára nem kérdés, hogy van-e szentháromság vagy nincs. Egyébként nem csak a kereszténységben van szentháromság.


Érdekes idevonatkozó linkek:


[link]


illetve:


[link]

2011. szept. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
81%
Egy Isten létezik, de három személyben. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek nem három isten, hanem egy. A lóhere levele is hármas tagolódású, mégis egy levél.
2011. szept. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
81%

Szia!


A "szentháromság" nem bibliai fogalom, így azt felesleges bizonygatni. A nagyobb kérdés sokkal inkább az: Jézus Krisztus valóságos Isten volt-e, ill. a Szentlélek személy-e.


Az első igét úgy tűnik alaposan félreérted. Jézus Krisztus éppen hogy azt erősítette meg, hogy ha valaki Őt jónak mondja, azzal elismeri azt, hogy Ő Isten. Egyetlen utalás sincsen ebben az igében ennek az ellenkezőjére.


A másik ige pedig azért érdekes, mert tudjuk, hogy Jézus Krisztus letette az isteni hatalmát, és úgy járt itt a Földön. A földi léte alatt pedig természetes dolog, hogy csak emberi tulajdonságokkal rendelkezett minden téren. Így válhatott a Megváltóvá.


Én úgy gondolom érdemes még tisztázni, hogy Istent mi teszi Istenné. Én úgy gondolom, hogy alapvetően 2 dolog: örökkévalóság és mindenhatóság. Jézus mindkét kritériumnak megfelel.


Üdv. Péter

2011. szept. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 eric_one ***** válasza:
86%

Isten egy, Aki az emberi értelmet és befogadóképességet túlhaladja, de természetes és kegyelmi kinyilatkoztatásán keresztül megismerhető. Három személyben jelentette ki magát: ő az Atya, a Fiú és a Szent Szellem.


Az Atya


Az Atya tökéletes és jó Isten, aki minden létező gondviselője. A Fiún keresztül ismerhető meg: ő nyilatkoztatta ki az Atya természetének lényegét, a szeretetet. Az Atyától származik a Fiú és a Szent Szellem, Akik Vele egylényegûek, úgy, hogy az Atya elsőbbséggel bír közöttük.


A Fiú


A láthatatlan Isten képmása és egyszülött Fia, örökkévaló Isten, egy az Atyával. Minden teremtmény előtt született, a földi, mennyei dolgok és létezők őbenne, Általa és Érte állnak fenn. A Mindenható akaratának engedelmeskedve megüresítette magát, emberi természetet vett fel. A Szent Szellem által fogantatott, a szûz Máriától megszületett és itt élt a földön. Mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve a bűnt.


A Szent Szellem


A Szent Szellem valóságos személy, Aki az Atyától és a Fiútól származik. Azért jött, hogy az Egyházban Jézus Krisztus személyét fölmagasztalja, és minden hívőt elvezessen a Fiúval való személyes közösségre, valóságos Isten ismeretre és imádatra. A Szent Szellem Úr és Isten. Az ellene elkövetett bűnökre nincs bűnbocsánat. Ő kente fel a názáreti Jézust, hogy betegeket gyógyítson, démonokat űzzön, halottakat támasszon és hirdesse Isten országát. ő munkálja ki az emberekben - az Igével egységben - a megtérést, újjászületést, és teszi valóságossá a hívőkben a megváltás ajándékait. Legfontosabb tevékenységei: vezet, tanít, vígasztal és bizonyságot tesz Jézus Krisztusról.



A gazdag férfiú esete pedig nem tudom hogyan, vagy miben cáfolná a Szentháromságot?

Egy másik újfordításban így olvashatsz róla. Teljes történet:


"17Már éppen indulni készült, amikor egy férfi sietett hozzá. Leborult előtte,

és megkérdezte őt: „Jó tanító! Mit kell tennem ahhoz, hogy megkapjam az

örök életet?”

18Jézus így válaszolt: „Miért mondasz engem jónak? Senki más nem jó,

csak Isten." 19Ismered a parancsolatokat: Ne ölj! Ne kövess el házasságtörést!

Ne lopj! Ne tanúskodj hamisan! Ne csalj! Tiszteld apádat és anyádat!”*

20A férfi erre így válaszolt: „Tanító, én mindezt megtartottam fiatal koromtól.”

21Jézus rátekintett. Szeretetet érzett iránta, és így szólt hozzá: „Még egy

dolog hiányzik belőled: Menj, add el mindenedet, oszd szét a szegények

között, és kincsed lesz a mennyben. Azután gyere, és kövess engem!”

22A férfi, amikor ezt meghallotta, arca megnyúlt, és szomorúan elment,

mert nagyon gazdag volt.

23Jézus körülnézett, és így szólt a tanítványaihoz: „Milyen nehéz bemenni

Isten királyságába azoknak, akiknek sok pénzük van!”



A történet szerint egy érdekes szójáték zajlott le. Tipikus zsidó párbeszéd, a kérdésre kérdéssel felelnek. A gazdag ember nagyon is tudta hogy kicsoda valójában Jézus, a megszólításból, az hogy leborult előtte, az hogy ismeri az írásokat és meg is tartja őket, és az hogy a választ elfogadta és elszomorodott. Jézus pedig pont arra utal, hogy senki sem jó csak Isten, és ha te engem jónak mondasz akkor valóban tudod hogy Isten áll előtted.

2011. szept. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
29%

Sziasztok!


Tudtommal a bibliában sehol nem található ez a szó, hogy szentháromság, de ha tévedek biztosan valaki ide írja a pontos helyét és meg fogom keresni én is!

Addig is elég nehéz lenne értelmezni a következő verseket a háromság fényében.


Cselekedetek 7:55

Kolosszé 1:15


Inkább értelmezném ezeket a János 14:20 fényében.


"A lóhere levele is hármas tagolódású, mégis egy levél."

Mint ahogyan nekem is négy végtagom van, de mégsem érzem úgy hogy én valójában A végtag lennék.

2011. szept. 29. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
53%

"A válasz írója 60%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:4"


Kedves válaszoló ugye most ezt nem gondoltad komolyan? :)



A kezed hozzád tartozik ,és azzal vagy egy test ,nem csak a törzsed a tested : )

2011. szept. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
29%

Az első kérdésed és az utolsó mondatod egy kicsit bonyolult dolgot vet fel: ha Isten leszületett Jézusban és emberi alakot vett fel, akkor addig nem volt Isten. Jézus mindig azt mondta, hogy ő csak a fiú! Mivel Isten mindenható, nem kellett neki Jézusban leszületni, hiszen mindent tud, érzékel és lát. Ha nem így van akkor ellentmondásos az Újtestamentumi rész.


(Csak zárójelben kérdezem eric_one, hogy ha azt írtad:

A Fiú ... A Szent Szellem által fogantatott, a szûz Máriától megszületett és itt élt a földön. Mindenben hasonlóvá lett az emberhez, kivéve a bűnt. - Akkor már Mária sem volt bűnös? Ez hogy lehet, hiszen bűnös anyától, csak bűnös gyermek születhet?)


A második kérdésedre én találtam egy igehelyet, olvasd el Malakiás könyvét és megkapod a választ. Már közel 2000 éve várunk rá és sehol semmi. Szerintem még nagyon sokáig nem fog eljönni.

2011. szept. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

"Amikor útnak indult, odasietett hozzá valaki, térdre borult előtte, és úgy kérdezte: „Jó Mester! Mit tegyek, hogy elnyerjem az örök életet?” „Miért mondasz engem jónak? - kérdezte Jézus. - Senki sem jó, csak egy, az Isten."

Mark 10, 17-18 "



Jézus nem magasztalta fel magát ,és innen látszott az Ő igazsága.Nem neveztetett senki jónak ,mert "Aki magát felmagasztalja az megaláztatik és aki megalázza magát felmagasztaltatik" .Ezért mindig Isten nevében beszélt.



"Arról a napról és óráról pedig senki semmit sem tud, sem az égben az angyalok, sem a Fiú, hanem csak az Atya."

Mark 13, 32 "



Mert ismerte az emberek gondolatait és nem akarta tudtára adni nekik mikor fog mindez megtörténni.Ezért mondta nekik:"Ha tudná a ház ura mikor jön el a tolvaj ,nem hagyná hogy betörjön a házába".Jézus az ember fia volt akkor ,(de Isten Őbenne),nem hazudhatott.


Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén õket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében.

Márk. 16,15.,.

2011. szept. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:

Ezt az Isten fia dolgot én így tudnám megfogalmazni:


Mint a születendő gyermek édesanyja testében növekedik egy vérből származnak ,amely a köldökzsinór összeköti őket egymáshoz.Amikor pedig megszületik ugyanaz a vér csorgadozik benne amelyet édesanyjától kapott.


Ez egy megközelítésként próbáltam megfogalmazni.

2011. szept. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!