Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Tényleg mindenkinek való a...

Tényleg mindenkinek való a keresztény vallás?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk a kereszténység afrikai terjedéséről:

[link]


És akkor néhány vérlázító történet (nem állítom, hogy konkrétan a fenti eredménye, de lehet):


[link]


egy régebbi cikk:


[link]


Nekem nincs bajom a keresztény tanításokkal, de úgy veszem észre, hogy vannak, akik gátlástalanul kihasználják hiszékeny emberek ellen, ami azt igazolja, hogy ez ennek inkább titkos tanításnak kellene lennie, amit csak azt bölcsen és alázatosan továbbadó beavatottaknak szabad megismernie.


2011. okt. 17. 01:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
50%

A vallás is csak egy üzlet..

Sok vallás létezik miért pont a keresztény vallás lenne a tuti? Mindenkinek a saját vallása a tuti..

Amiben hiszel az ad erőt. Hívhatják azt bárhogyan.

2011. okt. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
73%

Tisztelt Kérdező!


A kereszténység már hosszú ideje óta két részből áll.

-Névleges keresztények

-Valódi keresztények


A kereszténység alapvetően azt jelenti hogy "Krisztust követő" Tehát aki nem tartja meg az Isten törvényeit, és azzal ellentétesen cselekszik, azt Krisztus nem fogadja el követőjének. Erről Ő maga tett kijelentést:


"Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát." (Mát 7,21)


És mindenkinek való a Keresztény vallás. Ha érdekel, akkor javaslom tanulmányozd alázatos szívvel a Bibliát, és te is rájössz ^^

2011. okt. 17. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
36%
"És mindenkinek való a Keresztény vallás" Már elnézést de nekem nem kell egy olyan vallás, amelyik Isten nevében népcsoportokat írtott ki (amerikai őslakók nagy része) mert ők fákhoz és vizekhez imádkoztak. Mondhatnám a Szent Inkvizíciót akik emberek millióit kínozták, ölték meg különböző nevetséges vádak miatt. Mindenki Hitlert nevezi az emberiség szégyenének. Először nézzük meg mennyi emberrel végzett a KATOLIKUS VALLÁS!!!!!!
2011. okt. 17. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

Akik a vallás nevében embereket öltek, például az inkvitítorok sosem voltak igaz hívei a vallásnak, amit magukénak mondtak. Lehet, hogy úgy nevelkedtek, de emberek voltak, és az ember, akárcsak az állatok küzd a területért. Az ember kissé mértéktelen és több terület kell neki, mint amennyin élni tud.

Ugyanúgy a vallási vezetők jelentős része a történelemben nem volt hű a hitéhez, ha egyáltalán volt neki olyan.


És azt kell mondjam, nem való mindenkinek a kereszténység. Én például megpróbáltam hinni, de nem tudtam, ellenben hiszek olyan dolgokban, ami miatt sokan elkönyveltek már babonásnak és pogánynak.


Meg igen. Miért lenne több a kereszténység más vallásoknál? Mert történelmi vallás? Stratégiai és a nép orránál fogva vezetéséhez tökéletes vallás. Bár a történelem nem "Mi lett volna ha"-ból áll, de mi lett volna ha, nem a kereszténység terjed el, hanem a rómaiak az amúgy is keverék vallásukhoz bekeverik a germán népek vallását? Hogy most Thoron és Jupiteren vitatkoznának itt egyesek, ugyanúgy, mint hogy Isten neve az Isten, Jahve vagy Elóhim.

2011. okt. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
67%
Nem való mindenkinek.minden vallás manipulatív,érdemes meggondolni,kiknek mit hisz el az ember.ezek ugyan szélsőséges példák,amiket felhoztál,de mint ex-keresztény,felfedeztem a hitegetés egyéb formáit is a kereszténységben.a legnagyobb csapdája,hogy maguk a vallási vezetők keverik a hiszékenységet a hittel,előbbit utóbbival egy kalap alá véve tálalva.és az is eléggé ingoványos talajon áll,hogy ki az igaz keresztény,meg ki az álkeresztény,mert minden vallásos meg van róla győződve,hogy ő igaz vallású.
2011. okt. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%

Tisztelt 08:01!


Az a probléma hogy te a Keresztény vallást azonosítod a Katolikus vallással, holott ez egyáltalán nem kellene. A Kereszténység, az i.sz. I. században alakult ki, miután Jézus Krisztus felment a Mennybe.


Az Ősegyház kialakulásáról rendelkezésünkre áll egy hiteles történelmi dokumentum, és ez az Apostolok Cselekedeteiről írt könyv, amely a Bibliában található.


Ezzel szemben a Katolikus vallás az i. sz. IV. század körül kezdett kialakulni, amikor Nagy Konstantin császár ajánlatát a hatalommal kapcsolatban elfogadta a Kereszténység egy része. Innentől fogva sajnos a Kereszténység állam vallás lett, magába olvasztva több pogány elemet, és itt mondták ki azt, hogy azon Keresztények,akik ragaszkodnak Krisztus vallásához, amelyet a Biblia tanít azok eretnekek, és üldözni fogják őket.


Remélem érted már, hogy miről beszéltem a névleges Kereszténység, és a valódi kereszténységnél...


Egyébként pedig jómagam is régen Katolikus voltam, és a tanítással ugyan nem értek egyet, de magát az Egyház tagjait nem kárhoztatom, mert ott is vannak Krisztusnak igazi követői. Egyébként sem helyes a Biblia szerint gyűlölködni:


" A ki pedig gyűlöli az ő atyjafiát, a sötétségben van, és a sötétségben jár, és nem tudja hová megy, mert a sötétség megvakította az ő szemeit." (Jn 2,11)

2011. okt. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

A penge lehet gyilkos eszköz, de egy orvos kezében életet is menthet.

Nem magában az eszközben van a hiba, hanem abban, ahogy egyesek felhasznáják. Jó, ha ezt észben tartja az ember, mielőtt ítélkezik az eszme felett, amiből az emberek csináltak évezredes üzletet, kiforatva mindent, amit csak lehet.

2011. okt. 18. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem, bizonyos intelligencia alatt elferdül az egész. Ez persze minden eszmére vonatkozik.
2011. okt. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%
Nem.Én bekattantam tőle.
2011. okt. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

@Előző válaszoló:

Ezt hogy érted? Tudnál írni erről valamit? Nem kell nagyon bőven, csak a lényeget. Előre is köszönöm.

2011. okt. 23. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!