Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Van olyan könyv, ami a kereszt...

Van olyan könyv, ami a keresztény (esetleg más) vallás gyenge hiányosságait, gyengepontjait tárja fel?

Figyelt kérdés
olyan szerzők műveire gondolok, akik nem ateisták, hanem a saját vallásukról írnak feketén-fehéren. merthogy az ateisták és az elvakult egyháztagok is elfogultak, ezért műveik szinte mindig szubjektívek. az ateista nem próbálja meg felvetni, hogy van Isten, egyből elutasítóan áll a dologhoz. a keresztény pedig teljesen elvakult, eszébe sem jut megkérdőjelezni az egyház tznait. szóval engem olyan könyv érdekelne, amelynek szerzője beismeri, hogg az egyház sem tévedhetetlen, és épp ennek gyengeségeire mutat rá.
2011. szept. 30. 23:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Igen az Újszövetség például egy ilyen könyv. Jézus zsidó vallás kritikáját foglalja magába.

Luther írásai pedig a Katolicizmus kritikája.


Egyikük se ateista. :)

2011. szept. 30. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
23:43 :)
2011. okt. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Az igazság nem kompromisszumok halmazából áll...
2011. okt. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Hát, köszönöm az értelmes válaszokat. Utolsó, próbáltál valami okosat mondani:)
2011. okt. 1. 15:36
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen! :)


Ugye azt kell megérteni, hogy aki vallásának kritikájában kapcsolatban átlép egy határt akkor következményében el is hagyja azt idővel, mint Luther hisz önmaga ellen szólna a cselekedete, ha megmarad ott.

Feltéve ha előbb mágiára nem küldi és ez amúgy jó kiindulási alap más szerzők felkutatására, lásd Giordano Bruno [link]


Olyat amúgy kár keresni, hogy az egységes keresztény kritika, mert már nagyon szerte ágazott, óriási a különbség a felekezetek között.

2011. okt. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

1, Bulla Luther Márton tévedései ellen.


[link]


2, Tridenti zsinat határozatai.


3, Giordano Bruno egy kicsit másképp:


[link]


4, A katolikus hit igazságai (Pezenhoffer Antal)


5, Az eretnekségek ellen (Szent Iréneusz)


6, Summa contra gentiles [Összegzés a pogányok tanok ellen] (Aquinói Szt. Tamás)


7, Keresztény vagyok! (C.S. Lewis)


Dióhéjban ennyi.

2011. okt. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"...Giordano Bruno egy kicsit másképp: ..."

idézet a linből:

"...Bruno nem tanai, és nem is valamelyik valaha leírt gondolata, hanem konok tagadása, tévedhetetlenségébe vetett hite, más szóval szinte patológiás nárcizmusa miatt végezte a máglyán. Az 1600. február 8-án kihirdetett ítéletben ötször is elhangzott, hogy a vádlott "megbánás nélkül, hajthatatlanul és mereven" ragaszkodik eretnekségéhez...."


Na itt okádni lenne kedvem, hogy van aki ezt komolyan gondolja, hogy Krisztus nevében valaki jogosan halt mágia halált csak azért, mert konokul ragaszkodott nézeteihez.


SZÉGYEN!!!

Annak meg pláne szégyen, aki ma ez elfogadja!

2011. okt. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
57%

Pl. azért, mert Giordano Bruno nem kutató, hanem álmodozó vágáns ponyvafilozófus volt legnagyobb részben. Máig nem sikerült bebizonyítani, hogy a Világegyetem végtelen és az e köré vont "tudományos" filozófia is egy pompás kuriózum, aki már Arisztotelész kategóriáit és metafizikáját megunta...


És elfelejtetted azt, hogy nyílt sátánista nézeteket vallott, amelyen még az eretnekek és a skizmatikusok is elájultak volna, sőt talán még kegyetlenebb ítéletet mondtak volna róla, amiképpen azok dührohamait ismerjük.


A tudósoknak csak annyit, hogy díszes disszertációt írt a mágia kegyes tudományáról:


[link]

2011. okt. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ettől függetlenül nem kellett volna máglyára vetni a szeretet vallásának a nevében. Kérdező, szerintem minden normális keresztény kritizálja a történelmi egyházat, ezért is van mára annyi felekezet. A vallás nem tökéletes, aki ezt állítja, az hazudik. Isten viszont tökéletes.


Freya

2011. okt. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

persze

de minden felekezetnek vannak idióta, berögzött, elvakult tanai. én inkább egy tudományos perspektívájú könyvre gondoltam, ami rávilágit a téves, babonás dolgokra.

példa: egy jó tudós is folyton kételkedik a jelenleg elfogadott elméletekben. például Einstein relativitáselméletének gyengepontjait még most is keresik és keresni is fogják, mivel attól, hogy az már végképo tökéletesnek tűnik, tudják, hogy egyes körülmények között még ez sem állja meg a helyét teljesen. szóval folyamatosan keresik »vallásuk« gyenge pontjait. de ettől még nem fognak kiválni az »egyházukból«, ha tényleg kiderül, hogy az elmélet nem tökéletes. nem tudom, nagyjából érthető, mire akarok kilyukadni? persze lehet, hogy amit keresek, azt még nem írták meg:)

2011. okt. 1. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!