Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus újra eljön? És az...

Jézus újra eljön? És az valóban az ítélet napja lesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 12:21
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%

Szia!


A Biblia azt tanítja, hogy Jézus Krisztus újra eljön a történelem végén, magához veszi azokat, akik örök életet kapnak (a halott igazak feltámadnak, a többiek "elváltoznak") és magával viszi őket a mennybe. Ezt az "utolsó napként" nevezi a Szentírás.


Az utolsó ítélet egy kicsit más téma. Értelemszerűen van egy ítélet - ami most zajlik- hiszen ez alapján dől el, hogy kik támadhatnak fel majd az "utolsó napon", és kik "változhatnak el." Azonban olvashatunk egy másik ítéletről is, melynek igazak is részesei lesznek - ezt "ezeréves" időszaknak nevezi a Szentírás Jelenések könyve 20. fejezetében - ekkor dől el véglegesen azok sorsa, akik nem részesülnek az örök életben. Az "ezer esztendő" után támadnak fel azok, akik nem nyernek örök életet, és ez után lesz az un. "utolsó ítélet", ami után Isten mindent újjáteremt.


Üdv. Péter

2011. okt. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

"ami után Isten mindent újjáteremt."


Ez konkrétan benne van a Bibliában? Milyen részletességgel írja le az újrateremtést?

2011. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 Heckler ***** válasza:
60%
Igen, a keresztények erre várnak másfél ezer éve, és mindig meg voltak győződve róla, hogy ez pont az ő életük során fog bekövetkezni.
2011. okt. 26. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
0%
Visszajönni visszajöhet a földre,de ha így is lesz,ítélkezni nem fog.akkor megtagadná önmagát.
2011. okt. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
13%
Ha vissza jön mire vár?
2011. okt. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Sziasztok!


Teremészetesen benne van:

"Ezután láttam új eget és új földet; mert az első ég és az első föld elmúlt; és a tenger többé nem volt. És én János láttam a szent várost, az új Jeruzsálemet, amely az Istentől szállt alá a mennyből, elkészítve, mint egy férje számára felékesített menyasszony. És hallottam nagy szózatot, amely ezt mondja az égből: Ímé az Isten sátora az emberekkel van, és velük lakozik, és azok az ő népei lesznek, és maga az Isten lesz velük, az ő Istenük. És az Isten eltöröl minden könyet az ő szemeikről; és a halál nem lesz többé; sem gyász, sem kiáltás, sem fájdalom nem lesz többé, mert az elsők elmúltak. És mondta az, aki a királyiszéken ül: Ímé mindent újjá teszek. És mondta nékem: Írd meg, mert e beszédek hívek és igazak."

A továbbiakban részletes leírást ad erről...

Jelenések könyve 21-22. fejezetek.


Üdv. Péter

2011. okt. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Szia!


Az alábbi kérdésre adott válaszokat ajánlom szíves figyelmedbe, tartalmazzák a részleteket. :)



http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Üdv. :)

2011. okt. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Csak azért voltak "meggyőződve" mert

"Nemrég arról szólottam, s majd még szólok is tenéktek: miként lesz az Ítéletnek napján. Arról azonban nem szóltam, s nem is szólok: mikor lesz mindaz, amit néktek elmondottam. Nem, mert nem tudhatjátok sem a napot, sem pedig az órát, amint nem tudhatja azt senki, még az Emberfia sem, hanem csakis az Isten, aki az Atya."

2011. okt. 27. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A válasz írója 68%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 16:49


Köszi a választ, te tényleg nagyon ismered a Bibliát.


Nem tartod érdekesnek ezt az újrateremtés dolgot? Neked(nektek) mi következik ebből?

Indiai mitológiában is szerepel ez a folyamat, hogy újra kezdődik a földi civilizáció.

2011. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Ha azt igérte akkor visszajön mer Isten nem hazudik.
2011. okt. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!