Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus újra eljön? És az...

Jézus újra eljön? És az valóban az ítélet napja lesz?

Figyelt kérdés
2011. okt. 26. 12:21
1 2 3
 11/23 anonim válasza:
0%
Remélem visszajön,és téged visz el egyedül...barom...
2011. okt. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 hangmester válasza:
7%
Üdv én azt mondom hogy ilyen fiktív dologgal mint a vallás még nem találkoztam nemhogy a valósággal foglalkoznátok és nem cssodákra várnátok. Egyébként a biológia bizonyított a biblia és más vallási dolog nem.IDő pocséklás ebből nem laksz jól inkább dolgoz
2011. nov. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
Én egy kérdést tennék fel.Akit elhamvasztottak az hogy támad fel az ítélet napján?
2011. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

@Előző:

Ugyanúgy, ahogy a többiek, akiket simán temettek el.

Szerinted mi marad a holttestből néhány év múlva? Jóformán semmi. Egy idő után a csontok is szétporladnak általában.


Különben is, ha el tudod fogadni azt, hogy az az Isten, akinek nem okozott gondot a láthatatlanból a szavával előállítani a láthatót, akkor világos, hogy az sem okozhat gondot, hogy újra "előállítsa" ezeket.

Tudom, egy kicsit nehéz, de vagy hisz az ember, vagy nem.


Van egy mágneses példa is, csak már nem tudom pontosan, mert elég rég hallottam. A lényeg az, hogy ugyanúgy, ahogy a mágnes magához vonzza a vasat, ill. a vasport, amit előzőleg szanaszét szórtál a szobában, Isten is magához tud vonzani bármit / bárkit.


Üdv. :)

2011. nov. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 Gaus válasza:
azt hiszem kielégítő választ ad a BIBLIA elolvasása!
2011. nov. 1. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
9%
Hangmesternek igaza van. Mellesleg hogyan tudnak emberek úgy élni, hogy Jézust várják, mások meg az ufókat? Milyen sivár lehet az életetek?
2011. nov. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 saqseq ***** válasza:
6%
te hiszel még a mesékben?
2011. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

„Visszajönni visszajöhet a földre,de ha így is lesz,ítélkezni nem fog.akkor megtagadná önmagát.”


Szerinted ez mi ha nem itélkezés? Nem emberként jön vissza, mert az angyalokat használja fel ítélet végrehajtókként. Ők nem emberek, hanem szellem mindegyik. Így Jézus is szellemként tér vissza isteni természetében.


Akikre eljön Isten ítélete, azok mindig megérdemelten kapják azt, ez az ítélet elkerülhetetlen, és a pusztulás nem lesz válogatás nélküli. Ez derül ki Pál apostol szavaiból is. Isten ítélete nem hoz válogatás nélküli pusztulást, mivel Jézus azokon áll bosszút „akik nem ismerik Istent, és azokon, akik nem engedelmeskednek a . . . jó hírnek”. Ezenkívül Isten ítéletének a végrehajtása megvigasztalja azokat az istenfélő embereket, akik nyomorúságot szenvednek.


2Th 1:6-10 VIDA

(6) mert igazságos az Istennél, hogy azoknak, akik nyomorgatnak titeket, nyomorúsággal fizessen vissza,

(7) és nektek, akiket nyomorgatnak, megnyugvással velünk együtt, amikor megjelenik az Úr Jézus az égből hatalmának angyalaival,

(8) tűznek lángjában, hogy megtorlást adjon azoknak, akik nem ismerik Istent, és nem engedelmeskednek az Urunk Jézus örömüzenetének (evangéliumának),

(9) akik korszakra szóló (aioni) pusztulással fognak lakolni az Úr arcától és erősségének dicsőségétől,

(10) amikor eljön, hogy megdicsőüljön a szentéiben és csodálat tárgya legyen azokban, akik hithűek, mivelhogy hűséggel fogadták tanú(bizony)ságtételünket nálatok azon a napon.


A 7. versben azt mondja megjelenik az Úr Jézus és nem azt mondja, hogy visszajön a földre. Az itt szereplő görög szó az ez: αποκαλυψει, apokalüpszei és abból a szóból származik, melynek a jelentései: feltár, nyilvánvalóvá tesz , felfed, leleplez.


Feltárja az ő itélkezésének alapját és nyilvánvalóvá teszi, hogy az az időszak Isten ítélet ideje és leleplezi a vallási képmutatókat és a gonoszokat.

2011. nov. 4. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

# 16:


Nagyon sivár az életem, tényleg:


Dolgozom, mint akárki más.

Szeretem a munkámat, amit már kevesebben mondhatnak el magukról. Az ehhez szükséges végzettség megszerzésében Isten segített, ill. abban is, hogy ezután pár napon belül keresés nélkül kaptam állást egy olyan területen, ami általában telített.


A szabadidőmet a hobbijaimmal töltöm (pl. olvasás, zenehallgatás), mint bárki más. De mostanában főleg netezéssel, mint sokan mások, pl. te is.


Néha közösségi programokon veszek részt, mint bárki más (piknik, koncert, stb.)


Szeretem a jó vicceket, a kellemes baráti társaságot, a természetet, az állatokat, és a többi, és a többi.

Öööö, akkor most miért is lenne sivárabb az életem a tiédnél vagy másokénál?


Mutatok egy-két videót, amit hívő keresztények készítettek; pár napja bukkantam rá. Világosan látszik, milyen sivár az életünk, és milyen besavanyodottak vagyunk. :)


Mommy Rhapsody [link]

Szövege:

[link]


Dad Life

http://www.youtube.com/watch?v=Hl5efUH7eXs&feature=mfu_in_or..


Before I Eat – Christian Comedian Anita Renfroe

[link]


Tamara Lowe's Jesus Rap [link]



Összefoglalva: Ugyanúgy éljük az életünket, mint mindenki; az egyetlen - de nagyon lényeges - különbség, hogy hiszünk Istenben, és várjuk Jézus visszajövetelét. Ebből pedig adódik, hogy igyekszünk elkerülni az olyan dolgokat, amelyek nem Isten szerint valók, mert tudjuk, hogy ezek nem hasznunkra lennének, hanem kárunkra.

Én például nem járok diszkóba vagy hasonló helyekre, ahol az emberek hétvégenként drogoznak vagy leisszák magukat a sárga földig, és alkalmi szexuális kapcsolatokat létesítenek, akár minden héten mással. Na, ez a sivár élet, amikor ilyesmivel próbálják kitölteni a belső ürességet, vagy megkapni azt a szeretetet - ha csak arra az 5 percre is a bokorban - , amit a szülők és rokonok elmulasztottak megadni. Nem általánosítok, nem állítom, hogy mindenki ilyen, de vannak információim...

És még folytathatnám, de szerintem már ezen is érdemes elgondolkodni, mielőtt butaságokat beszélünk...

2011. nov. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
2012. máj. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!