Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a garancia arra, hogy ha...

Mi a garancia arra, hogy ha jól viselkedek, akkor a mennybe jutok?

Figyelt kérdés

Annyian átvertek már, annyian kiröhögtek, annyian hazudtak már, annyian szemetek voltak velem.

Mi a garancia arra, hogy ezek az emberek majd "megbűnhődnek" a pokolban?

És mi a garancia arra, hogy ha Én ne verjek át senkit, ne lopjak meg senkit, ne hazudjak senkinek, és ne verjem be a poféját senkinek akkor majd én a mennybe jutok, mert olyan rendes,m és jó voltam?


Mert szerintem az a igazi büntetés, ha itt a földön minden ilyen hazug, csaló, átverős embernek beverjük a pofáját, és akkor majd szenvedni fopnak a bűneik miatt.


2011. okt. 30. 20:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Még arra sincs garancia, hogy nincs garancia. :) Ez egy nagyon jó megnyugtató szöveg, hogy majd a mennybe jutnak azok akik "jók" voltak (de ezt ki ítéli meg, valójában mi számít jónak, stb.?), a pokolba pedig a rosszak (ugyancsak sok kérdés vetődik fel ezzel kapcsolatban). Senki sem tudja, hogy mi történik a halál után. (Olvastam történeteket olyanokról akik pár percre meghaltak, viszont ez nem egy véges állapot volt náluk és az agyműködésük sem állt le teljesen). Szerintem a legjobb, ha az ember a saját megítélése alapján él, amúgy azt szokták mondani, hogy a szándék a lényeg (ha csak azért nem versz be egy illetőnek, mert félsz a pokoltól, de a szándékod megvan...).
2011. okt. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

Semmi.

A hitre sosincs se bizonyíték, se garancia. Erről szól az egész.


"Mi a garancia arra, hogy ezek az emberek majd "megbűnhődnek" a pokolban?"


Ha így gondolkozol, tuti nem jutsz a mennybe.

Ugyanis a Bibliában is benne van: Szeresd felebarátodat! és Szeresd ellenségedet!

Ergo, ne kívánd, hogy a pokolra jussanak, bármit tettek is veled!


"És mi a garancia arra, hogy ha Én ne verjek át senkit, ne lopjak meg senkit, ne hazudjak senkinek, és ne verjem be a poféját senkinek akkor majd én a mennybe jutok, mert olyan rendes,m és jó voltam?"


Ennyi még nem elég hozzá, de ha fejre állsz, az ítélet órájáig bizonyosságot akkor sem kapsz.


"Mert szerintem az a igazi büntetés, ha itt a földön minden ilyen hazug, csaló, átverős embernek beverjük a pofáját, és akkor majd szenvedni fopnak a bűneik miatt."


De szerencsére Isten nem úgy gondolkodik, mint te. Mert Isten mindenkit szeret és mindent megbocsájt, ha megbánod.

2011. okt. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Nincs rá garancia, ugyanis nem a jó cselekedeteid által juthatsz majd az Atya mellé, hanem hit által. Ha hit nélkül teszel jó, semmit nem ér. Úgy csak egy farizeus leszel.
2011. okt. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
65%

4 dolog lehet

1.) nem látezik mennyország/pokol de jó vagy..mi történik a halál után? semmi...

2.) nem létezik mennyország/pokol és rossz vagy..mi történik semmi?

3.) létezik mennyorzág/pokol de jó vagy---> jó lesz neked

4.) létezik mennyország/pokol de rossz vagy--->szívás

Remélem vágod:D

2011. okt. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
75%

Jézus Krisztusba vetett hit a garancia aki feltámadt a halálból legyőzte a Sátánt és ezzel a halált.

Isten előtt Te ugyanolyan bűnös ember vagy mint akiknek "bevernéd a pofáját". Ószövetségben aki hozzáért a Isten ládájához egyből meghalt mer ennyire jó és szent az Isten.


1Krón 13,9 Amikor Kídón szérűjéhez értek, Uzzá kinyújtotta a kezét, hogy megfogja a ládát, mert megbotlottak az ökrök,

1Krón 13,10 ezért fellángolt az Úr haragja Uzzá ellen, és lesújtott rá, mivel kinyújtotta kezét a láda felé, és meghalt az Isten színe előtt.


Csak Jézus vére tisztíthat meg téged a bűneidből és léphetsz az Atya jelenlétébe.

2011. okt. 31. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
39%

Szia!


Először is fontos tisztázni, hogy halála után minden ember a "pokolra" kerül a Szentírás szerint, mert a pokol (héber seol és görög hádész) a halottak nyughelyét jelöli a Bibliában.


A menny Isten világkormányzásának székhelye, ide viszi Krisztus az üdvözülteket a feltámadásuk után. Ez azonban nem a végső hely számukra, hanem az újjáteremtett Földön fognak élni. Az üdvösség nem jócselekedetek kérdése. Persze van összefüggés, de nem ilyen értelemben. Az üdvösség azoké akiket Krisztus megváltott, akik nem azonosulnak a bűneikkel, hanem Krisztus életével. Az üdvösség hit által van, aki hisz Jézus Krisztusban, elfogadja az ő megváltását, annak tud az Isten örök életet adni. Ez által a hit által válik képessé az ember önzetlenül élni, és jót cselekedni.


Üdv. Péter

2011. okt. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
69%

"Először is fontos tisztázni, hogy halála után minden ember a "pokolra" kerül a Szentírás szerint,"


Ez sem igaz a szegény Lázár nem a pokolba került hanem Ábrahám kebelébe ami a jóknak van fenntartva.


Lk 16,23 És a pokolban felemelé az ő szemeit, kínokban lévén, és látá Ábrahámot távol, és Lázárt annak kebelében.


26. És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

2011. okt. 31. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
72%

Kedves Kérdező!

Abszolúte nem garantálja ezt neked senki.Személy szerint nekem szimpatikusabb a lélekvándorlás tana.Reménykedj benne,hogy aki most árt neked,az következő életedben valami alárendelted vagy háziállatod lesz:)

De majd meglátjuk,én azért még nem akarom egyhamar megtudni,de szerintem te sem.Egyébként anyukám szerint a Pokol itt van a Földön.Hajlok rá,hogy higgyek neki.

2011. okt. 31. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha te abban reménykedsz hogy bárki más az alárendelted lesz akkor vigyázz, nehogy meglepetés érjen. Akár a reinkarnációban hiszel akár a keresztény tanokban, a lényeg ugyan az: szeretet és megbocsátás visz előrébb szellemben.


Kérdező, a pokol valóban itt van a földön, vagy legalábbis: itt is van egy. A kínaiaknál több pokol van, és a szentírás is megkülönbözteti Ábrahám kebelét a gyehennától.


A mennybe viszont nem azért jutsz mert égi jutalmazás reményében jól viselkedsz. A menny az egy lelki állapot, amiben elhagyod a testedet. Aki már itt a földön Istenben van, annak ez egy átlépés, aki viszont még mindig bűnbakokat keres és be akarja verni másnak a pofáját, annak van még mit átgondolnia a túlvilággal kapcsolatban.


Freya

2011. okt. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%

Tudod, mi az elégtétel? Látni, hogy itt, a földön térül meg minden rossz, ami veled történt. Végignézni páholyból, ahogy azok, akik neked ártottak, nehéz helyzetbe kerülnek. És akkor jössz rá, hogyha benned egy kicsit is több van, nem végignézed, hanem megmutatva, hogy kivel is van dolguk, segítesz nekik - vagy legalábbis együttérzést mutatsz. Rájössz, hogyha ugyanazt teszed másokkal, vagy hagyod, hogy megtörténjen, ami veled is, nem olyan vagy, mint ők, hanem sokkal rosszabb. Az élet minden adósságot megtérít idővel. Tudom, mert láttam.

Sorolhattam volna idézeteket, beszélhettem volna Isten igazságosságáról, de nem hiszek a Büntető Istenben. A Szeretet Istenében hiszek, és abban, hogy minden rossz oka az ember, így a megoldás is bennünk rejlik. Ok-okozati összefüggések milliárdjai fonnak körbe minden napot, és minden vezet valahova. És erre te is rájöhetsz, ha elveszed a csövet a szemed elől, és önmagadon kívül másokból kiindulva is mérlegelni kezded a dolgokat.

2011. nov. 1. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!