Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha tényleg bűn a maszturbálás,...

Ha tényleg bűn a maszturbálás, akkor Isten miért úgy csinálta, hogy az ember önmagát is kielégíthesse?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy azért csinálta így, hogy ezzel is küszködjünk, mint egy kísértéssel...Ő aztán tényleg megcsinálhatta volna úgy, h önmagunkat ne tudjuk kielégíteni. Viszont akkor...Bűn-e a maszturbálás?
2009. máj. 9. 20:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Attól függ férfi vagy-e vagy nő. Ha férfi vagy egy idő után vagy nagyon kanos leszel, vagy magától elsül a lőcsöd álmodban. Nőknél nem tudom hogy megy ez. Minden esetre nem hinném hogy bűn lenne, inkább csak még egy pont ahol az önmegtartóztatást, lemondást lehet gyakorolni, amivel önfegyelmet szerezhetsz ezért mondták régen hogy bűn.
2009. máj. 9. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
85%
Dehogy bűn!Mindenki azt csinál a saját estén amit akar!
2009. máj. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Sohasem mondott Isten ilyet, vagy ilyesmit.
2009. máj. 9. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%
Elvileg azért lenne bűn, mert hiába ürítik ki. Viszont elég bőséges a készlet ahhoz, hogy ne kelljen spórolni vele:D
2009. máj. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%

Az önkielégítés azért bűn szerintem

ez az én véleményem mert a bibliában Mózes könyvében a kultikus tisztátalanságok közé tartozott.

3Móz 15,2:Szóljatok Izráel fiainak és mondjátok meg nékik: Ha valamely férfiúnak magfolyása támad,az ő folyása tisztátalan.

3Móz 1516:Ha valamely férfiúnak magömlése van,mossa meg az egész testét vízben, és tisztátalan legyen estvéig.

És nekem úgy tünik ezt az állapotot át is lehetett adni mert ha az ide vonatkozó útmutatásokat megnézzük a bibliában azt látjuk mosakodás és tisztulási időszak van róla írva,hogy elmúljék ez az állapot és ne fertőzzön meg senkit.

Sajnos a történelmi egyház hibája hogy tiltással kezelte a dolgot és ennek a következménye az hogy a tiltások az emberekben a kívánságok kiélését okozzák.(ták)

Rómabeliekhez írt levél 7. részében olvasható:Mit mondunk tehát? A törvény bűn-é? Távol legyen: sőt inkább a bűnt nem ismertem,hanem csak a törvény által;mert a kívánságról sem tudtam volna,ha a törvény nem mondaná:Ne kívánjad.

De a bűn alkalmat vévén,a parancsolat által nemzett bennem minden kívánságot;mert törvény nélkül holt a bűn.

Mert a bűn alkalmat vévén,ama parancsolat által megcsalt engem,és megölt általa.

Azért ám a törvény szent,és a parancsolat szent és igaz és jó./Ez utóbbi a Mózesi törvényről szól,de a egyházak tiltásainak is hasonló hatása van./

Nem úgy ahogy kelett volna:Római levél 8 része:

Mert,ha test szerint éltek,meghaltok;de ha a test cselekedeteit a szellemel megöldökölitek,éltek.

Tehát az önkielégítés azért bűn mert egy tisztátalan állápotot hoz létre az emberben és akaratlagos vagyis az ember önmagát teszi tisztátalanná.

Ráadásul nem kell hozzá házasság sem,Isten pedig házasság mellett van.

Csak a mai modern korunkban ezzel nem nagyon foglalkoznak,hogy mi? Isten üzenete a bibliából,elöbb kapnak rá mindenféle pogány és ördögi tanitásokra mint az Isten beszédére.

Egyébként miért mindig Isten hibáztatjátok a problémáitokért ha tévelyegtek? Ti zártátok ki az életetekből és nem ő hagyta el az embereket itt az ideje a MEGTÉRÉSNEK! Valamint azt gondoljátok Istenről úgy teremtette az embert,hogy önmagát kielégithesse és az bűn legyen.

Hibás elgondolás mint sok más Istenről Ő házasságot(gokat) alapított /amelyben házaséletet élnek/ és nem házasságtöréseket és válásokat mint amelyek mostanába divat.

Gondolkodjatok el rajta vajon miért igy élnek az emberek?

Isten akarata az,hogy teljes életet éljenek az emberek normális tiszta kapcsolatba és nem önkielégítésekben.

2009. máj. 10. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

A gyilkolást is meg tudjuk tenni mégsem azt teszzük.

Meg tehetsz egy csomó indent a mi bűn.

Embert sem azért tudsz ölni, hogy nah akkor ölj!

Isten pedig nem mondta h bűn.

2009. máj. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%
Nem mondta hogy bűn. Ha mondta volna is, akkor is gyakorolnád! Ha a bibliai alapelveken elmélkedsz, magad is rájöhetsz hogy nem helyes a maszturbációval lekötni magad, s felkorbácsolni a vágyaidat, amely a testednek szánt igazi kielégülést(a társad jelenlétét)kellene hogy megcélozza. S ezért még önző dolog is mellesleg.
2009. máj. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Sok helyen olvastam, hogy a Bibliában nincs ilyesmi, ez csak egy félremagyarázás.
2009. máj. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

[link]


Nézzétek meg, itt minden megtalálható - asszem - a tíz parancsolat alapján, h mit szabad, és mit nem.

2009. máj. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az onanizáció-Onan nevéből-arra utal,hogy a szeretkezés folytán az illető spermáját nem engedte a nőbe(coitus interruptus),ergo a szeretkezés ,azon módja,ami kizárja a lehetőségét a gyereknemzésnek a tilos,de egy másik Bibliamagyarázat szerint ha van három gyereked(Szaporodj és SOKASODJ)a fogamzásgátlás megengedett.
2009. máj. 17. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!