Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért ünnepel mindenki Vasárna...

Miért ünnepel mindenki Vasárnapot, mikor a bibliában 143-helyt emliti a Szombatot, és egyetlen egy helyt sem emliti meg a Vasárnapot?

Figyelt kérdés
2011. nov. 25. 22:20
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
Mert a szombat, amikor Isten megpihent, a teremtés hetedik napja. A hét hetedik napja náluk a szombat, nálunk a vasárnap.
2011. nov. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
De akkor sem értem... A bibliában Jézus is nem csak hogy a hetedik napot hanem a Szombatot tartotta... Akkor mikor vátották át és kicsoda Vasárnapra???
2011. nov. 25. 22:42
 3/35 anonim ***** válasza:
90%

Szia!


A kérdésed az i.sz. IV. században keresendő. Volt akkor 303-313-ig egy nagyon kegyetlen Keresztény üldözés. Amikor a Rómaiak látták hogy a Kereszténységet nem tudják elpusztítani, ezért felajánlották nekik hogy részesedjenek az államhatalomból. Nagy Konstantin jóvoltából ez meg is történt, és a Keresztények egy része elfogadta Róma ajánlatát.


Ekkor kezdődött el az, hogy a Kereszténységbe behoztak pogány elemeket. Ilyen például a December 25 ami egy pogány istennek a napja, de Keresztény mezbe öltöztetve próbálják manapság eladni az embereknek hogy az Jézus születésnapja. És itt tették át a szombatot is vasárnapra (Sun-day vagyis a Nap napja, ugyanis a pogányságban a Napimádat is szokás volt)


Az igazsághoz hozzátartozik azonban az, hogy a szombatünneplés nyilván Róma hatására már a korábbi századokba évszázadokban is megoszlott a Kereszténység között de döntő dolgok itt a IV. század után történtek, és az is tény, hogy a Biblia sehol sem említi szó szerint, hogy a vasárnap az Úr napja.


Egyébként meg nem ünnepel mindenki Vasárnapot, én péládul a Szombatot tartom, csak nyilván a Szombatünneplés nem olyan általános mint a Vasárnapünneplés.

2011. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:

kicsit javítok:


"És itt tették át a szombatot is vasárnapra" helyett "itt tették át a szombat helyére a vasárnapot"

2011. nov. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Tehát akkor az emberek változtatták meg és nem Isten vagy Jézus..?!


Ezt a szöveget találtam:

Annakokáért megvan a szombatja az Isten népének

Zsid 4,9


Akkor aki isten népe akar lenni annak ezt be kell tartani?

Meg aztán mi már a Vasárnapot se ugy tartsuk ahogy kéne (legalább is szerintem) mert :

Ő pedig monda nékik: Ez az, a mit az Úr mondott: A holnap nyugalom napja, az Úrnak szentelt szombat; a mit sütni akartok, süssétek meg, és a mit főzni akartok, főzzétek meg; a mi pedig megmarad, azt mind tegyétek el magatoknak reggelre 2Móz 16,23

És mi ezt meg még sok mást se tartunk be.... sajnos...

2011. nov. 25. 23:11
 6/35 anonim ***** válasza:
62%

Örülök, hogy megfigyelted magad is ezt a változtatást. Sok mindent mondanak, hogy ez Krisztus feltámadásának ünnepe, az apostolok is ezt tartották... Elösször is az apostolok semmiképpen nem tartották a vasárnapot meg a szombat helyett, viszont hogya szombatot ők is megtartották, arróllehet olvasni.

Krisztus feltámadása valóban a hét első napján volt (ma: vasárnap) csak elfelejtik, hogy szombaton nyugodott a sírban. Hát nem érdekes? A Máté24-ben mikor az apokalipszisről prédikált a tanítványainak, ott is mondta, hogy imádkozzatok, hogy a futásuk ne télen és ne szombatnapon legyen.


Hogy megváltoztatták a napot, annak így kellett lennie. Már Dániel is megprófétálta ezt a nagy elhitetőt:

"És sokat szól a Felséges ellen és a magasságos egek szenteit megrontja, és véli, hogy megváltoztatja az időket és törvényt; és az ő kezébe adatnak ideig, időkig és fél időig."


Én is a szombat napot tartom meg, mert az Isten parancsa és nem a vasárnap. Én vasárnap újult erővel mártózom bele a hétköznapok gondjaiba, munkáiba, mert nekem a vasárnap hétköznap.


Üdv: L

2011. nov. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
És melyik hitek tartsák meg a Szombatot?
2011. nov. 25. 23:25
 8/35 anonim ***** válasza:

Keresztény felekezetek közül nekem hirtelen a Keresztény Advent Közösség jut eszembe.


Itt többet megtudhatsz róluk: [link]

2011. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:

Mindenki, aki komolyan veszi Isten szavát és törvényeit. A Bibliát Isten által ihletett írásnak tartják. Hiszi a teremtést, a megváltást. Nem vallás függő. Annyiban vallásfüggő, hogy vallásokhoz csatlakozva ezt megmagyarázzák, hogy hogyan lehet kibújni alóla.


Amúgy a szombatot keresztény vallások közűl a hetednapi adventista egyház, illetve a már említett keresztény advent közösség, mely a hetednapi adventista egyházból "vált ki" tartja meg a szombatot. De vannak "kisebb" csoportok, gyülekezetek is, kik megtartják.


Üdv: L

2011. nov. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

És még valami, csak a pontosság kedvéért: Nem a szombatot említi 143-szor a Biblia, hanem a sabbatot, melynek jelentése nyugalom. A zsidók ünnepeinek általában az első és az utolsó napja sabbat napja (nyugalom napja) volt, függetlenűl attól, hogy a hét melyik napjára esett. Ezen kívűl van olyan, hogy sabbat éve, ilyenkor a föld is pihent.


Üdv: L

2011. nov. 25. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!