Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézus 30 éves koráig zsidó...

Jézus 30 éves koráig zsidó vallású volt és minek a hatására tért át másik hitre?

Figyelt kérdés
(A zsidóknak csak egy templomuk volt az egész országban, és pedig Jeruzsálemben. A tizenkétéves Jézus a zsidó templom egyik csarnokában hallgatta a tanításokat...)
2011. dec. 12. 20:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
3%
Apuci felvetette az ötletet, hogy mi lenne ha lenne egy új, sokkal menőbb vallás.
2011. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
96%
Nem tért át másik hitre! Abszolút zsidó maradt mindvégig... A Messiás, akit a zsidóság mióta várt... Mivel a zsidóságnak csak a kisebb része fogadta el őt annak, a nagyobb része nem, szakadás történt: aki Őt fogadta el messiásnak, az "christianos" (keresztény) vagyis "krisztusi" lett vagyis olyan, mint Krisztus, hozzá tartozó, őt követő...
2011. dec. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Kicsit off:

Feliza: akkor a zsidók szerint még nem jött el a Megváltó (bocs, ezügyben tudatlan vagyok teljesen)?

2011. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

21.24: igen, a zsidók nem fogadják el az Újszövetséget. ők még mindig a megváltót várják,nekik Jézus nem az.


amúgy, szerintem azért tért át a kereszténységre, mert az volt a "divat". (értsd, egy új vallás, kibontakozóban.)

2011. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
47%

Olyasmiröl is olvastam, hogy allitolag Azsiaban jart. Mivel a gyerekkorarol szolo törtenetek utan hirtelen ott vagyunk, hogy 30 eves, valami olyan kifejezessel, hogy visszatert valahonnan... De hol volt ezekben a kimaradt evekben? Erröl nem esik szo a vallasi irasokban, de egyes kutatok szerint Azsiaban a reinkarnaciot es az ösi vallasokat tanulmanyozta, bölcsesseget tanult.

Azt nem tudom, hogy attert-e masik hitre, de valoszinüleg ugy lehetett, ahogy elöttem irtak, es igy alakult meg egy ujabb vallas (keresztenyseg)...

Sajnos a vallasi vezetök is emberek, es ahogy a törtenelem soran sokszor lathattuk, hogy a sajat erdekükben kicsit elferditik, megmasitjak a szavakat vagy kihagynak valamit a vallasi dolgokban - ilyesmiröl lehet szo itt is, ha azt allitjak, kereszteny hitre tert at. (?)

2011. dec. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Azt akartam ezzel irni, hogy azt nem tudom, minek a hatasara tert at, de ilyen hatasok erhettek (ösi bölcs könyvek, vilagtol elzart kolostorokban tanult...stb).

6.

2011. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

21:24 : így van, a zsidók még ma is várják a Messiást.


Innen a kicsit vicces mondás, ha mondjuk valaki végre megérkezik egy társaságba, késve, hogy "Már vártunk, mint zsidók a Messiást!"

2011. dec. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Jézus nem tért át más hitre, viszont megkeresztelkedett, de akkor még nem létezett a mai formájában ismert keresztény vallás, így át sem térhetett arra.
2011. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Azt azért érdemes tudnod, hogy a zsidóság már Krisztus korában sem volt egységes. Több párt létezett, akik különféle tanokat vallottak: farizeusok, szadduceusok, stb.


Tévedés azt gondolni, hogy Jézus új vallásra tért volna át, vagy új vallást alapított volna. Az újszövetség ugyanis előbb volt mint az ószövetség. Az újszövetség az egyes emberekkel kötött szövetsége Istennek, ilyen volt Énokh, Noé, Ábrahám, Izsák, vagy éppen Jákob szövetsége. Jézus ezt a szövetséget állította vissza.


Üdv. Péter

2011. dec. 13. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az történt,hogy kisebb korában járt templomba,aztán ahogy idősebb lett,rájött,hogy nem ott kell keresnie az Istent belül hanem önmagában.És mivel ezt nem rejtette véka alá,bosszantotta az írás tudó főmuftikat,meg még jó pár embert,ezért keresztre feszítették Isten káromlás vádjával.
2011. dec. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!